Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Płaska konstrukcja małego domu / 3 Powody korzystania

Płaska konstrukcja małego domu / 3 Powody korzystania

Podczas budowy małego domu płaska konstrukcja staje się jedną z najważniejszych opcji projektowych. Harmonia prostoty i prostoty umożliwia osiągnięcie spektakularnego i atrakcyjnego obiektu, stworzenie poczucia wytrzymałości konstrukcyjnej i postawienie na niezawodność.

Rozważ wszystkie korzyści, jakie można uzyskać stosując płaską konstrukcję w prywatnym wiejskim domu na przykładzie projektu Park Way House firmy ArqBr Arquitetura e Urbanismo.

Popularność małych domów o płaskiej konstrukcji

Pierwszym powodem stosowania płaskich kształtów w małej architekturze wiejskiej jest modny i stylowy. Lakonizm pozostaje w trendzie. Prosta konstrukcja sprawia, że ​​nawet najmniejszy budynek jest efektywny.

Nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych elementów w postaci kolumn, wykuszy i innych konstrukcji. Minimalistyczny design w monotonnym wykonaniu dyktuje trendy współczesnej architektury.

Tak wygląda projekt przedstawiony przez biuro architektoniczne ArqBr Arquitetura e Urbanismo.

Racjonalność płaskiej konstrukcji małego domu

Płaska konstrukcja oznacza czystą estetykę, a otrzymujesz dom, który wykorzystuje każdy metr kwadratowy powierzchni.

Pomieszczenia o prawidłowym kształcie prostokąta lub kwadratu, brak masywnych struktur dekoracyjnych wpływa na funkcjonalność. Nawet przy niewielkiej powierzchni będzie można zorganizować tutaj przestronne strefy rekreacyjne, przytulne sypialnie, otwarte przestrzenie do interakcji między zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Tutaj wygodnie jest wyposażyć funkcjonalne panoramiczne okna, sąsiednie tereny rekreacyjne z bezpośrednim dostępem z pomieszczeń mieszkalnych. Płaski dach może być kontynuacją zadaszenia nad tarasem przy salonie, jadalni, sypialniach. Bezpośrednio do domu, jako całości można dołączyć garaż.

Integracja płaskiego domu z naturą

Płaska konstrukcja ma minimalny wpływ na środowisko, co jest ważne dla zachowania dziewiczego naturalnego krajobrazu.

Natura pozostaje tutaj dominującym elementem. I osoba otrzymuje ustronny i wygodny dom otoczony nią. Mieszkając w takim domu poczujesz bezpośredni kontakt z naturą, będziesz mógł cieszyć się jej pięknem, a architektura nie zepsuje stworzonej wcześniej atmosfery.

Płaska konstrukcja małego domu jest więc wszechstronnym i wszechstronnym narzędziem, które zapewnia komfort mieszkania, jego udaną integrację z otoczeniem i maksymalne korzyści z każdego metra kwadratowego.

ArchitectsArqBr Arquitetura e Urbanismo
ImagesJoana França