ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 4 Pomysły na dom murowany z Gruzji

4 Pomysły na dom murowany z Gruzji

  • 4 min read

Dzięki nowoczesnym technikom architektonicznym i pomysłom na budowę domów murowanych tradycyjna technologia budowlana osiągnęła nowy poziom. Rozważmy techniki architektów wykorzystujących cegły na przykładzie projektu biura NS Studio.

pomysły na dom z cegły

Jest to przestronny dworek o powierzchni 400 m2 dla rodziny. Posiada oryginalną aranżację przestrzeni mieszkalnych, patio oraz panoramiczne okna.

Idea otwartych cegieł we wnętrzu domu

Zwyczajność i prostota stały się trendami wzorniczymi w modnych stylach dekoracji wnętrz. Nie ma nic prostszego niż niedokończona ściana z cegieł. Wygląda masywnie, kontrastowo i nadaje pomieszczeniu wyjątkowego koloru.

Wygodne meble oraz jasna kolorystyka mebli i dekoracji dodają przestrzeni domowego komfortu, neutralizując efekt industrializacji i szorstkości. Usuwają wrażenie niedokończonych prac budowlanych.

Kwadratowa kolumna w domu murowanym

Konstrukcje nośne ceglanej chaty wyróżniają się masywnością i oryginalną klasyczną estetyką.

Zamiast ukrywać je pod warstwami wykończenia, architekci wykorzystali ceglane kolumny jako wyposażenie i projekty przestrzeni.

Idea harmonii domu murowanego z otoczeniem

Domek zbudowany jest na płaskim terenie wśród gór Kaukazu. Nie ma tu dużo roślinności, a krajobraz, choć piękny, jest dość pusty i szary.

Aby harmonizował z taką oprawą, dom również musi wyglądać surowo i solidnie – cegła w tym kontekście stała się jednym z najlepszych rozwiązań.

A bogate przeszklenia w postaci panoramicznych okien i szklanych drzwi, miękka, wygodna atmosfera pomogły rozcieńczyć atmosferę i nie zamienić mieszkania w ponury budynek.

Idea przestronności domu murowanego

Projekt charakteryzuje się przestronnymi pomieszczeniami oraz dużymi wysokościami stropów – od 4,5 do 6,5 metra.

Dzięki takiemu rozwiązaniu cegła nie zaśmieca przestrzeni, ale wygląda estetycznie i odpowiednio.

Wszystkie te pomysły na dom murowany zmieniają dom wiejski, zbudowany zgodnie z tradycyjną technologią, w ultra modną rezydencję z kreatywnymi metodami dekoracji przestrzeni życiowej, zewnętrznej i lokalnej.

ArchitectsNS Studio
ImagesNick Paniashvili