Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 3 Pomysły na przebudowę małego domu

3 Pomysły na przebudowę małego domu

Architekci Carney Logan Burke wpadli na kreatywne pomysły na przebudowę małego domu w stylu stodoły, aby stworzyć wrażenie przebywania w starej, wiejskiej stodole.

Jednocześnie pod względem komfortu i funkcjonalności obudowa jest w pełni zgodna z obowiązującymi trendami.

Pomysł na przebudowę małego domu z naciskiem na elementy starożytności

Zamiast ukrywać unikalne i modne w tej chwili otwarte belki, podkreślili wewnętrzną konstrukcję dachu. Podkreślało to atmosferę starożytności.

We wnętrzu i elewacji częściowo zachowano dawną dekorację, przywracając jej pierwotny wygląd. To dodało prostoty przestrzeni. Jednocześnie stosowane wcześniej naturalne materiały wykończeniowe obory wyróżniają się wygodą i bezpieczeństwem dla człowieka.

A w stylu stodoły stają się niemal główną ozdobą budynku. Szare ściany z desek dodają mieszkaniu koloru i oryginalności – to swego rodzaju ekskluzywność.

Pomysł na przebudowę małego domu z zachowaniem elewacji

Szczególne walory architektoniczne mają stare elewacje budynków.

W przedstawionym projekcie architekci postanowili nie przebudowywać unikalnej wiejskiej stodoły zgodnie z nowoczesnymi trendami, ale odrestaurować ją na zewnątrz.

Taki budynek stał się ozdobą tego miejsca i harmonijnie prezentuje się na tle dzikiej przyrody. To właśnie w elewacji najbardziej odbija się smak prostego wiejskiego domu.

Element zaskoczenia jako pomysł na remont małego domu

Oprócz zachowania autentycznej scenerii i atmosfery architekci potrzebowali nowoczesnego komfortu przestrzeni. Aby to zrobić tutaj przede wszystkim zadbali o otwartość lokalu, wysokiej jakości światło dzienne oraz wypełnienie pomieszczeń świeżym powietrzem.

Zamiast zagraconych małych pomieszczeń przeszli na minimalizm i zagospodarowanie przestrzenne na otwartym planie. Część otaczających konstrukcji została zastąpiona panoramicznymi przeszkleniami, które stały się główną atrakcją projektu.

Biorąc za przykład ideę rekonstrukcji małego domu, widzimy, że takie podejście do budowy wiejskiej chaty to szansa na stworzenie modnej przestrzeni życiowej z posmakiem zrelaksowanej atmosfery starożytności. Tu jest szansa na przywrócenie autentycznej atmosfery minionych wieków, która przeplata się z nowoczesnością.

ArchitectsCarney Logan Burke Architects
ImagesAudrey Hall Photography