Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Pomysły na Sufity z Otwartą Belką

Pomysły na Sufity z Otwartą Belką

Atmosfera w domu zależy w dużej mierze od konstrukcji sufitu. Wysoki, otwarty szczyt i niska, płaska płaszczyzna pozioma mają zupełnie inny wpływ na wrażenia przebywania w pomieszczeniach. Pomysły na sufity z wyeksponowanymi belkami stropowymi są szczególnie urocze, dyktując romantyczną, tajemniczą i domową, zaciszną atmosferę.

Masywne konstrukcje swoją prostotą dodają przestrzeni element lekkości i estetyki. Daje poczucie bycia w solidnym, bezpiecznym, tradycyjnym domu wykonanym z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Pochyły sufit z otwartą belką

Belki stropowe nie muszą być montowane poziomo. Mogą mieć kształt dachu dwuspadowego i być ustawione pod kątem.

W tym projekcie masywne drewniane konstrukcje dodają pomieszczeniu majestatu i mocy. Przestrzeń wizualnie wydaje się większa i bardziej przestronna. Daje się poczucie przebywania w fortecy, jest ona pozioma. Mogą mieć kształt dachu dwuspadowego i być ustawione pod kątem.

Idea sufitu z otwartymi belkami pod kątem jest realizowana głównie w stodołach, bungalowach, domkach w stylu wiejskim. Czasami nachylone konstrukcje są uzupełniane poziomymi belkami, które stanowią podstawę systemu krokwi. Dzięki temu przestrzeń zyskuje element komfortu, ponieważ bardzo wysoki i całkowicie otwarty sufit może wyglądać niegrzecznie i niewygodnie, przypominając strukturę starej stodoły, stodoły.

Belki są czasami oświetlane miękkim, ciepłym światłem, aby zaakcentować otoczenie. Przestrzeń wypełnia kameralna, romantyczna atmosfera.

Pomysły na poziome sufity z otwartą belką

To skromniejsza opcja, która pozwala podkreślić atmosferę niezawodności, komfortu i bezpieczeństwa w domu. W takiej przestrzeni człowiek czuje się chroniony.

Bardziej nowoczesna opcja dla otwartych, jasnych przestrzeni. Pasuje do klasyki, stylu skandynawskiego, eklektyzmu, a nawet minimalizmu, eko-orientacji. Takie projekty nie wyglądają ponuro, dzięki czemu tworzą miękką, przytulną atmosferę.

W nowoczesnych wnętrzach belki na suficie mogą mieć nietypową konfigurację, tworząc komórki, kwadraty, komórki z lampami. To szczególny sposób na zagospodarowanie przestrzeni i dodanie do niej odrobiny tradycji.

W zależności od cech realizacji pomysłu sufitu z otwartymi belkami mogą podkreślić szorstkość i wytrzymałość domu lub dodać do atmosfery element romantyzmu, tajemniczości, ciepła i komfortu. Pewną rolę odgrywa również paleta – projekty mogą być ciemne, ponure lub wykonane w przyjemnych, jasnych kolorach, aby zmiękczyć wnętrze.