Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 9+ Imponujących Pomysłów na Zewnętrzne Ściany Akcentujące

9+ Imponujących Pomysłów na Zewnętrzne Ściany Akcentujące

Dość często jeden akcent zmienia pozornie nieokreślony dom w modny, nowoczesny domek. Pomysły na zewnętrzne akcenty ścienne pozwalają rozcieńczyć, ożywić nudną elewację. Sprawiają, że jest bogaty i przyciągający wzrok. A wszystko dzięki temu, że dzięki akcentowi dom zyskuje zupełnie inny wygląd, klimat i nastrój.

Z widoku stara wiejska chata może zamienić się w stodołę, a niczym nie wyróżniający się szary betonowy, ceglany dom stanie się centralnym obiektem terenu i tłem za nim.

Pomysły na kolorystykę ścian zewnętrznych

Częściej do akcentów stosuje się głębokie ciemne odcienie, ponieważ w większości przypadków podstawą są jasne odcienie. Idea stojąca za akcentującą ścianą zewnętrzną polega na tym, że konstrukcja jest wyrwana z ogólnej palety, przyciągając maksymalną uwagę.

Rozważ przykład, jak to działa na postrzeganie przedmiotu przez osobę. Jeśli spojrzysz na domek na powyższym zdjęciu i wyobrazisz sobie, że jest wykonany w jednym szarym kolorze, większość z nich rozpozna go jako drewniany budynek o niezrozumiałym kształcie. Architekci dodali akcent, a teraz głównym projektem stał się ciemny ton. Budynek już teraz postrzegamy jako ciekawy dom z czarną fasadą. Do projektu została dodana funkcja, która okazała się tutaj dominująca.

Ten sam efekt można zaobserwować w następnym obiekcie. Dom kryty strzechą został przekształcony w stylowy domek kryty strzechą. Jednocześnie akcenty pomagają wizualnie podkreślić nietypowy kształt konstrukcji.

Teksturowane i konstruktywne pomysły na zewnętrzne ściany akcentujące

Czasami głównym celem ściany akcentującej jest przekształcenie budynku z nadąsanego betonowego obiektu w przytulny, lekki domek. W tym celu do konstrukcji żelbetowej dodaje się ciepłe drewniane konstrukcje. To na nich kładzie się tutaj nacisk.

Lub odwrotnie, element szorstkości wykonany z metalu i betonu jest dodawany do skromnego drewnianego mieszkania. Odbywa się to w celu stworzenia oszałamiającego ultra modnego wyglądu, zwiększenia niezawodności i wytrzymałości przedmiotu.

Pomysły na ścianę akcentującą na zewnątrz domu to narzędzie do tworzenia kompletnego, stylowego wyglądu budynku, zwiększającego jego funkcjonalność. Jeśli wydaje ci się, że czegoś brakuje w projekcie budynku, nie powinieneś od razu dodawać wystroju, konstrukcji, komplikować architekturę. Często wystarczy zaakcentować jedną lub kilka ścian, wyrywając je z ogólnej koncepcji. Ale jednocześnie ważne jest, aby zachować harmonię.