Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Projekt Koncepcyjny Podziemnego Domu z Panoramami

Projekt Koncepcyjny Podziemnego Domu z Panoramami

Im mniej ingerujesz w malowniczy krajobraz podczas budowy, tym więcej otrzymasz w zamian za mieszkanie w tym obszarze. Nowoczesna architektura ma na celu minimalne zakłócenie harmonii tworzonej przez naturę. Projekt domu podziemnego to sposób na ukrycie mieszkania w naturalnym środowisku, czyniąc go praktycznie niewidocznym.

Ale jednocześnie nowocześni technolodzy pozwalają zrealizować taki pomysł bez uszczerbku dla komfortu i otwartości przestrzeni. Choć prezentowana chata jest całkowicie wbudowana we wzgórze, to jest to kompletna, ergonomiczna obudowa, niczym ziemianka. Poniżej rozważymy, jak to zostało osiągnięte.

Projekt domu podziemnego z widokiem perspektywicznym

Główną zasadą przy budowie takiego domku jest budowanie go na zboczu, a nie na płaskim terenie. Dzięki temu możliwe staje się wykonanie w projekcie podziemnego domu nawet nie prostego, ale panoramicznego przeszklenia z widokiem na horyzont na każdym piętrze.

Otrzymujesz jasne, otwarte życie, które jest ściśle zintegrowane z naturalnym otoczeniem. W tym przypadku właściciele wybrali działkę zwróconą w stronę morza. Dzięki temu dosłownie obserwują niesamowity krajobraz spod ziemi.

Tarasy i eksploatowane dachy w projekcie domu podziemnego

Dach domu to przedłużenie działki bezpośrednio nad mieszkaniem. Są to eksploatowane zielone tarasy wzmocnione roślinnością. A tuż pod nimi widzimy dynamiczną, nowoczesną przestrzeń z dużymi terenami do rekreacji, a nawet basenem.

Wszystko to znajduje się poniżej poziomu gruntu i jest chronione przed podmuchami wiatru. Jednocześnie przestrzeń jest całkowicie otwarta na morze, aw pewnym momencie część podziemna zamienia się w nadziemną. Ale poczucie, że jesteś pod ziemią, nie pojawia się tutaj.

Projekt domu podziemnego to nowoczesna kryjówka przed światem zewnętrznym, ale jednocześnie jest ściśle związana z pięknym widokiem natury, a nie ukryta przed nim. Mieszkając tutaj, udaje się pozostać sam na sam z naturą, zanurzyć się w jej majestacie i być prawie niewidzialnym dla otoczenia. Jednocześnie funkcjonalność i komfort przestrzeni zachwyci nawet najbardziej wymagającego właściciela. W końcu mieszkając pod ziemią, można pływać w domu w odkrytym basenie, podziwiając morze po horyzont.

ArchitectsMOLD Architects
ImagesYiorgis Yerolymbos Panagiotis Voumvakis