Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Prosty projekt domu betonowego o oryginalnej konfiguracji

Prosty projekt domu betonowego o oryginalnej konfiguracji

Biorąc pod uwagę projekt biur architektonicznych Guaresti i Altieri Arquitectura, początkowo widzimy dość prosty projekt domu z betonu w kształcie litery L. Ale im dokładniej się przyjrzymy, tym bogatszy i bardziej złożony wydaje się.

Początkową elementarność pokrywają odważne i bardzo nietypowe rozwiązania w postaci pochyłych kolumn nośnych, otworów, łuków, nadwieszonych podłóg, wiszących w powietrzu stopni, panoram.

Prosty projekt domu wolnostojącego z betonu

Budynek o pozornie prostej konfiguracji zdawał się zawieszony w powietrzu. Konstrukcja jest osadzona na podporach na całym obwodzie. Jednocześnie z jednej strony wysokość nad miejscem sięga kilku metrów, z drugiej prawie go dotyka.

Dokonano tego nie tylko w celu zawieszenia obiektu, nadania mu oryginalności, ale także podniesienia go, otwierającego panoramę w kierunku morza. Takie podejście pomogło również zachować wyjątkową rzeźbę terenu, aby go pokonać.

Ze względu na dość dużą wysokość domu, działka pod nim pozostaje nadająca się do eksploatacji. Racjonalne podejście pozwoliło wyposażyć lokalny teren rekreacyjny, platformę w pobliżu grupy wejściowej.

Jednocześnie budynek pełni rolę baldachimu nad tym terenem. Jest bezpiecznie ukryty przed palącym słońcem w południe i opadami atmosferycznymi. Było też miejsce na kwietnik z krzewami bezpretensjonalnymi dla światła słonecznego.

Kształt litery L jako kluczowy element prostego projektu domu betonowego

Domek wykonany jest w kształcie litery L, dzięki czemu spełnia się główne pragnienie klienta – z okien większości pomieszczeń mieszkalnych otwiera się panoramiczny widok na morze. Do pracowni wykonano osobne wejście z ulicy, ale przewidziano również wejście z domu.

Elementarną konstrukcję uzupełniają dość złożone elementy betonowe – belki, balustrady, stopnie. Ponieważ wszystko to odbywa się w prosty i zwięzły sposób, w projekcie dominuje koncepcja prostoty. Aby budynek wyglądał na jasny i wyrazisty, do dekoracji dodano kontrasty – część elewacji wykonana jest w kolorze czarnym.

Istnieje również integracja prostego projektu betonowego domu z otoczeniem. Wejście zaprojektowano tak, aby przejście od krajobrazu do wnętrza było maksymalnie wygładzone. Struktury zewnętrzne budynku również częściowo są kontynuowane wewnątrz, podkreślając wyjątkowość i oryginalność wnętrza. Uderzającym tego przykładem są pochyłe kolumny pod główną nadwieszoną częścią chaty.

ArchitectsGuaresti/Altieri Arquitectura
ImagesMariano Imperial Fotografía