Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Pustaki Szklane / 3 Zalety zastosowania w elewacji domu

Pustaki Szklane / 3 Zalety zastosowania w elewacji domu

Pustaki szklane to półprzezroczyste, uszczelnione produkty wykonane ze szklanych płyt. Wykorzystywane są przy budowie domów prywatnych do budowy półprzezroczystych ścian i okien. Przykładem domu opartego na pustakach szklanych jest dwór z biura architektonicznego Sibling Architecture. Fasada małej chaty o powierzchni 100 metrów kwadratowych jest prawie w całości wykonana ze szklanych konstrukcji.

Zastanów się, jakie zalety ma dom ze szklaną fasadą w porównaniu z tradycyjną szklaną panoramą.

1 Cegły szklane / Wysoka jakość pochłaniania dźwięku

Dom położony jest blisko autostrady i lotniska. Hałas drogowy stał się jednym z głównych problemów w okolicy. Konwencjonalne szklane konstrukcje panoramiczne nie są w stanie wystarczająco blokować dźwięku. Dlatego alternatywnie zastosowano pustaki szklane. W kontekście izolacji akustycznej stanowią one środek pomiędzy tradycyjnymi kamiennymi lub ceglanymi ścianami a zwykłym szkłem.

Właściwości dźwiękochłonne pustaków szklanych są wystarczające, aby nie wpuszczać do domu hałasu z podwórka. Właściciele zawsze będą mogli wypocząć przy szklanej ścianie z książką w niemal całkowitej ciszy. Nic dziwnego, że właśnie w tej okolicy urządzono małą bibliotekę domową i miejsce do wypoczynku.

2 Bloczki szklane / Półprzezroczysta, ale prywatna fasada

Pomimo tego, że elewacja domu jest wykonana ze szkła, z zewnątrz jest praktycznie niewidoczna. Przez pustaki widoczne są tylko sylwetki i podstawowe formy wnętrza. Ze względu na szklaną konstrukcję fasada jest doskonale przepuszczalna dla światła dziennego. Dodatkowe okna w takim pomieszczeniu są potrzebne tylko do zorganizowania widoku panoramicznego.

W prezentowanym domu przy ścianie z pustaków szklanych zamontowano również zwykłe okno, z którego otwierają się widoki na sąsiednie krajobrazy. Zapewniono ją w strefie rekreacyjno-czytelniczej – tutaj najbardziej przydatne będzie wysokiej jakości oświetlenie i widok.

Pustaki szklane zewnętrzne / Spektakularny, nietuzinkowy design i praktyczność

Zewnętrzna ściana z pustaków szklanych sprawia, że ​​dom jest nietypowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elewacja to szklana konstrukcja o strukturze plastra miodu. Wewnątrz budynku taka ściana wygląda jak akcentujący element wnętrza. Stąd pochodzi światło, wygląda oryginalnie i stylowo.

W przeciwieństwie do zwykłego szkła, ściana z pustaków szklanych ma dużą wytrzymałość. Materiał może wytrzymać uderzenia, a nawet kamień. Pustaki szklane są dość łatwe do utrzymania w czystości – nie musisz poświęcać na mycie tyle czasu i wysiłku, co tradycyjne panoramiczne konstrukcje szklane.

Pustaki szklane w prywatnym domu to wielofunkcyjne rozwiązanie, które pozwala uczynić swój dom otwartym na wnikanie światła dziennego, ale jednocześnie prywatnym w kontekście widoków z zewnątrz. Szklane konstrukcje dodają oryginalności wnętrzom i na zewnątrz, optycznie powiększają przestrzeń i zapewniają wyjątkowe nasłonecznienie.

ArchitectsSibling Architecture
PhotoKatherine Lu