ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Ściana z Białej Cegły we Wnętrzu / 3 powody, dla których warto skorzystać

Ściana z Białej Cegły we Wnętrzu / 3 powody, dla których warto skorzystać

Biała cegła we wnętrzu mieszkania to modne i kreatywne rozwiązanie do wydzielenia przestrzeni. Pomaga zaakcentować i stworzyć miękką miejską atmosferę w wystroju pomieszczenia. W zależności od stylu umeblowania mur z cegły można zastosować lokalnie lub w innym miejscu. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach biała cegła jest zwykle używana tylko w niektórych obszarach.

białe cegiełki na ścianę

Biuro architektoniczne Vão wykorzystało białą cegłę we wnętrzu salonu mieszkania miejskiego tylko na jednej ścianie i wtedy tylko częściowo. Ale nawet to miało znaczący wpływ na projekt przestrzeni życiowej.

Ściana z białej cegły w salonie / Skoncentruj się na strefie rekreacyjnej

Salon podzielono umownie na dwie strefy. Główny wyposażony jest w kanapę przed telewizorem. Drugi jest umieszczony nieco z boku w pobliżu stolika kawowego i balkonu. Jest mały i aby nie przyćmić głównego, został podkreślony białą ceglaną ścianą, dzięki czemu jest bardziej zauważalny.

Oryginalna technika pozwoliła na wizualne podkreślenie tej części przestrzeni. Ale dzięki wykonaniu w tym samym kolorze, co reszta wnętrza, miejsce odpoczynku jest harmonijnie połączone z pozostałymi częściami mieszkania, nie odwracając od nich wzroku.

Biala cegla na scianie / Industrialny element w przytulnym domu

Wraz z popularyzacją stylu loftowego modne stało się wykorzystywanie budynków przemysłowych w budownictwie mieszkaniowym. Dodaje to kreatywności i oryginalności wystrojowi wnętrz. W większym stopniu wszystkie te otwarte belki, podpory, komunikacja pełnią funkcję estetyczną.

Biała ceglana ściana we wnętrzu to alternatywny, łatwy sposób na dodanie modnego industrialnego charakteru do wystroju. Rozwiązanie zostało uzupełnione dekoracyjnymi belkami otwartymi. W przeciwieństwie do tradycyjnego muru, biała ściana wygląda wygodnie, pozbawiona mroku i nie narusza przytulności przestrzeni.

Biała ceglana ściana / Wizualne podkreślenie fragmentu przestrzeni życiowej

Strefowanie z dekoracją stało się jedną z głównych metod wyznaczania przestrzeni mieszkania. Projektanci bawią się kolorami i fakturami, wizualnie dzieląc pomieszczenie na kilka funkcjonalnych obszarów. Dzięki zastosowaniu ceglanego muru udało się wyraźnie oddzielić jeden obszar od reszty. Dlatego w tym kontekście technika ta odegrała również rolę funkcjonalną.

Biała cegła we wnętrzu mieszkania jest odpowiednia dla tych, którzy chcą nadać swojemu domowi oryginalności i ekstrawagancji, ale nie kosztem domowego przytulności i komfortu. Stanie się narzędziem do zabawy przestrzenią w celu zagospodarowania przestrzennego. Recepcja jest odpowiednia dla osób ceniących spokój ducha.

ArchitectsVão
PhotoRafaela Netto