Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Sklejka we Wnętrzu / Stylowe i niedrogie wnętrze ze sklejki

Sklejka we Wnętrzu / Stylowe i niedrogie wnętrze ze sklejki

Przy ograniczonym budżecie możesz użyć najprostszych i najtańszych materiałów do dekoracji domu. W tym przypadku niekoniecznie musisz poświęcić spektakularną oprawę. Niedrogie wnętrze ze sklejki to stylowa, modna przestrzeń z naciskiem na zrównoważony rozwój, prostotę i praktyczność.

Realizacja takiego pomysłu będzie kosztować niewielką kwotę, ale będzie wyglądać drogo i efektownie. To prosta i ekonomiczna alternatywa dla elementów drewnianych.

Identyfikacja wizualna wnętrza ze sklejki z naturą

Listwa ze sklejki nadaje się do małego otwartego domu leśnego. Powierzchnie drewniane harmonijnie prezentują się w otoczeniu lasów, łączą się z dziką przyrodą i podkreślają integrację mieszkania z otoczeniem.

Ze względu na swoją prostotę wnętrze ze sklejki łączy się z niedrogim metalowym wykończeniem elewacji domu. Jest to ważne, ponieważ otoczenie jest dobrze widoczne przez duże panoramiczne fasady budynku.

Nowoczesne minimalistyczne rozwiązania, stylowe lampy, spoty, lakoniczne i funkcjonalne meble tapicerowane, sprzęty do zabudowy efektownie prezentują się w oprawie ze sklejki.

Dzięki jasnemu tonowi dobrze jest tu umieścić akcenty, zastosować ciemne struktury do zagospodarowania przestrzennego, podkreślając funkcjonalne części przestrzeni. Dzięki uniwersalnej gamie beżów oraz matowemu wykończeniu światło z lamp oraz z okna jest delikatnie i równomiernie rozpraszane w domu.

Praktyczność i wygoda wnętrza ze sklejki

Szlifowane powierzchnie są wygodne i bezpieczne. Są przyjemne w dotyku, wykonane bez odpryskiwania sęków. Materiał jest dość trwały i nie jest łatwo go uszkodzić w środowisku domowym. Wilgoć ma również niewielki wpływ na wydajność tego wykończenia.

Ponadto nowoczesne opcje impregnacji są przyjazne dla środowiska, dzięki czemu wykończenie nie wydziela toksycznych substancji ani nieprzyjemnych zapachów. Tworzy przytulne, komfortowe środowisko.

Wszechstronność materiału umożliwiła nie tylko wykończenie powierzchni, ale również wykorzystanie go przy tworzeniu mebli do zabudowy. Te projekty pięknie wtapiały się w otoczenie, tworząc z nim jedną całość. Wytrzymały materiał został użyty na szafki, wnęki, półki. Dopełnieniem obrazu były proste, praktyczne meble wykonane z drewna i konstrukcji metalowych.

Wnętrze ze sklejki ma zaciszną domową atmosferę i jest całkowicie bezpieczne dla mieszkańców. Jednocześnie będzie kosztować kilka razy taniej niż modne drewniane wykończenie, clapboard.

ArchitectsMAPA
ImagesAldo Lanzi

Meble ze sklejki i pomysły na ściany / Dom między ścianami

Architectsarba
ImagesJérémie Léon

Oryginalne ściany wewnętrzne ze sklejki w wiejskim domu

Chociaż sklejka nie jest tak często używana do dekoracji i budowy konstrukcji wewnętrznych, jest to dość praktyczne, stylowe i wygodne rozwiązanie. Jest to szczególnie istotne w drewnianym wiejskim domu. Tutaj ściany wewnętrzne ze sklejki są idealne do dekoracji przestrzeni jak nic innego. Jeśli arkusze płyt kartonowo-gipsowych lub blok gazowy nadal wymagają wykończenia od góry, wówczas konstrukcje wykonane z arkuszy sklejki wyglądają spektakularnie i estetycznie bez dodatkowego wykończenia.

Taka nawierzchnia jest bezpieczna, przyjazna dla środowiska, przyjemna w dotyku oraz podnosi walory termoizolacyjne i dźwiękochłonne pomieszczeń. Arkusze są dość proste w montażu i można z nich tworzyć konstrukcje o dowolnym kształcie, konfiguracji. Co dokładnie prezentowany dom otrzymał z wykończeniem ze sklejki, rozważymy dalej.

Lekkość przestrzeni dzięki ścianom wewnętrznym ze sklejki

Lekka sklejka w wykończeniu stwarza efekt wizualnej ekspansji przestrzeni. Wykonano z niego nie tylko ściany, ale także stropy, klatkę schodową na drugie piętro i inne konstrukcje. Wnętrze otrzymało neutralną, drzewno-beżową tonację, która nie zaśmieca ani nie obciąża przestrzeni.

Dzięki temu w domu panuje zawsze lekka i przyjemna atmosfera. Aby poprawić naturalne nasłonecznienie i wypełnić przestrzeń promieniami słonecznymi, w suficie w drugiej strefie świetlnej wykonano przeszkloną klapę. Dzięki temu pokój pozbywa się ciemnych zakamarków, a ściany ze sklejki wewnątrz domu wyglądają jeszcze atrakcyjniej.

Ściany wewnętrzne ze sklejki jako podstawa nowoczesnych wnętrz

Dekoracja ścienna ze sklejki jest w pełni zgodna z trendami architektury i wzornictwa. Jest przyjazny dla środowiska, praktyczny, spełnia wymagania wiodących trendów projektowych – biotechnologia, minimalizm, hi-tech. W przedstawionym projekcie konstrukcje ze sklejki dyktowały nastrój i klimat. Jednocześnie dość skutecznie wprowadzały do ​​wnętrza naturę poza domem.

Sklejka doskonale współgra z modnymi rozwiązaniami aranżacji przestrzeni. Łączy w sobie innowacyjne technologie, stylowe, minimalistyczne meble. Ultranowoczesna kuchnia pasuje bez kompromisów.

Jasne ściany wewnętrzne ze sklejki są przydatne jako akcenty z kontrastami. Wyraziste naturalne odcienie – wenge, odcienie orzecha, paleta kamieni – wyglądają z nimi harmonijnie. Umożliwiło to uzupełnienie wyposażenia o wyłącznie naturalną gamę, rozrzedzenie go i wyeksponowanie przestrzeni użytkowych, podkreślenie okien i naw. Jednocześnie sklejka łączy się z drewnem i szkłem, więc i tutaj takie materiały wyglądają odpowiednio.

ArchitectsDaluz Gonzalez Architekten
ImagesAlexandra Kreja