ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Stylowy i funkcjonalny domek na drzewie z ramą

Stylowy i funkcjonalny domek na drzewie z ramą

Technologia konstrukcji ramowej otworzyła nowe możliwości w kontekście integracji architektury z otoczeniem. Szczególnie udanym przykładem takiego obiektu jest domek na drzewie z ramą firmy Jacobschang Architecture.

Domek zbudowany jest w lesie na dość nierównym terenie. Ale nie trzeba było wyrównywać działki pod nim, ponieważ dom dosłownie wisiał w powietrzu. Fundamentem chaty stały się żywe drzewa. Architekci przywiązali do nich ramę.

A ze względu na nachylenie terenu wejście do budynku wykonane jest z ziemi – nie ma potrzeby wchodzenia po schodach.

Widok perspektywiczny z okien domku na drzewie z ramą

Dzięki podniesieniu domu nad poziom gruntu architekci uzyskali dobre właściwości widokowe, ponieważ budynek wznosi się o kilka metrów w górę, zamiast być wbudowany w zbocze.

W kierunku stoku otwiera się panorama sąsiedniego krajobrazu leśnego. Aby to podkreślić i osiągnąć integrację obiektu z otoczeniem, zainstalowano tu duże okna, które zapewniają również wysokiej jakości światło dzienne.

Naturalność domku na drzewie w ramie

Aby domek jak najbardziej harmonijnie wtopił się w otoczenie, został w całości zbudowany i wykończony naturalnymi materiałami – lokalnym drewnem. Stwarza to szczególne komfortowe warunki wewnątrz budynku i wpływa na mikroklimat.

Domek nawiązuje do klimatu lasu, ale jednocześnie zapewnia najwyższy komfort dla nowoczesnej rodziny. Nie wyróżnia się na tle lasu i nie podkreśla siebie, ale łączy się ze wspaniałością przyrody, łączy ją.

Opłacalność domku na drzewie z ramą

Dzięki swojej efektowności i nowoczesnej konfiguracji budowa takiego domu jest dostępna dla klientów o dość ograniczonym budżecie. Wynika to głównie z braku robót ziemnych i ułożenia fundamentów. Ponadto rolę odgrywa niedroga technologia budowy samego domu.

W tym przypadku, biorąc pod uwagę specyfikę miejsca, przy tradycyjnej konstrukcji, lwią część budżetu przeznaczono by na instalację podstawy do domku. Ale ponieważ jest to lekki domek na drzewie, to nie fundament służy jako podpora, ale istniejące tu pnie sosnowe, do których rama jest przymocowana. Tradycyjna obróbka i zabezpieczenie płyt przed gniciem zapewnia długą żywotność konstrukcji zimą i latem.

ArchitectsJacobschang Architecture
ImagesNoah Kalina