ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Stylowy Parterowy Trójkątny Dom / Projekt Rezydencji W Megara

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom / Projekt Rezydencji W Megara

0 Udostępnień

Priorytetem nowoczesnej architektury jest rygor, funkcjonalność i lakoniczne formy. Przykładem projektu spełniającego wyłącznie te kryteria jest stylowy parterowy dom z biura architektonicznego Tense Architecture Network. Obiekt położony jest w górzystym terenie zachodniej Attyki (Grecja).

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

Składa się z dwóch budynków połączonych przejściem z przeszklonym dachem na świeżym powietrzu. Pomiędzy nimi znajduje się wewnętrzny ogród na dziedzińcu, ściśle zintegrowany z przestrzenią mieszkalną.

Stylowy dom parterowy ma trójkątny kształt, nietypowy dla tradycyjnego budownictwa. Od strony przestrzeni prywatnych ogrodzony jest masywną konstrukcją żelbetową, wizualnie łączącą ją z górskim krajobrazem. Architekci sprawili, że ta ściana nie była solidna, ale ze szczelinami, częściowo łącząc malowniczy krajobraz na zewnątrz i przestrzeń wewnętrzną.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

Po przeciwnej stronie fasada ma panoramiczne przeszklenia, które wychodzą na dolinę z drzewami oliwnymi. Mimo swojej otwartości chata jest dość chroniona i poufna. Na zdjęciu stylowego parterowego domu widać, że dziedziniec ukryty jest między budynkami i za kamiennymi murami. Równie wygodny dostęp jest tutaj z obu sekcji.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

Wewnętrzny układ dziedzińca, niczym atrium, zapewnia właścicielom komfort podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. To miejsce jest zamknięte od wiatrów, ale otrzymuje świeże prądy powietrza dzięki szczelinom w żelbetowej przegrodzie budynku.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

projekt stylowego parterowego domu jako odwrotu od cywilizacji

Przestrzeń wewnętrzna jest ściśle związana z otaczającą przyrodą. W salonie, kuchni-jadalni wykonane są przeszklenia panoramiczne nie tylko na dziedziniec, ale także na przyległy krajobraz, zapewniając stąd malownicze widoki.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

Przestrzeń ta może być wykonana praktycznie od końca do końca, otwierając panoramiczne przeszklenia od strony podwórka i od zewnątrz domu. Dzięki tej funkcji możliwe będzie przejście na emeryturę w domu, chowanie się przed światem zewnętrznym lub odwrotnie, praktycznie doczepienie mieszkania do otaczającej przyrody. Co więcej, ze względu na kamienną strukturę domu, dosłownie powtarza teksturę otoczenia, dopasowując się do niego.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

Zamiast kamiennego ogrodzenia od strony przeszklenia panoramicznego przed domem umieszczono fosę z wodą i niewielki nasyp. A od strony dziedzińca zadaszony taras z jadalnią.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

Nacisk na wkomponowanie stylowego domu parterowego w otoczenie został położony poprzez zazielenienie dachu. Jest obsadzony ziołami i krzewami charakterystycznymi dla tego regionu – lawendą, nieśmiertelnikiem, tymiankiem itp.

Stylowy Parterowy Trójkątny Dom

W ten sposób architektom Tense Architecture Network udało się stworzyć zaciszną, modną i bezpieczną oazę komfortu otoczoną górami i praktycznie opuszczonymi dolinami. Ten stylowy parterowy dom jest odpowiedni dla tych, którzy cenią sobie prywatność, ciszę i potrafią cieszyć się wspaniałością natury.

ArchitectsTense Architecture Network
PhotoPetros Perakis
0 Udostępnień