Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » [ Szeroki Parapet ] 12+ Pomysłów na zastosowanie w nowoczesnym wnętrzu

[ Szeroki Parapet ] 12+ Pomysłów na zastosowanie w nowoczesnym wnętrzu

W szerokim parapecie jest coś niezaprzeczalnie romantycznego. Ale jest to nawet bardziej praktyczne, jak siedzenie i kontemplacja życia, czytanie, jedzenie, a nawet drzemka. Może być wąski i zaimprowizowany lub można go zaplanować od ściany do ściany podczas następnego remontu. Te relaksujące wzory parapetów będą pasować do każdego typu okna, więc przejrzyj wszystkie nasze zdjęcia, aby znaleźć to, czego potrzebujesz.

Jak zastosować klasyczny szeroki parapet?

Klasyczny parapet może stać się małym przytulnym kącikiem w salonie lub sypialni. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że jest wystarczająco wygodny. Można temu zaradzić za pomocą kilku rzucanych poduszek.

Klasyczny parapet nie zawsze pasuje do dobrego siedzenia ze względu na jego zwykle wąski rozmiar. Aby rozwiązać ten problem, możesz zbudować szeroką drewnianą ramę okienną, ale będzie to wymagało pewnych inwestycji, przynajmniej na czas.

Nowoczesne parapety

Dlatego nowoczesne projekty parapetów są specjalnie zaprojektowane i zaprojektowane, aby zapewnić dużo miejsca do wygodnego siedzenia i relaksu.

Architekci eksperymentują również z rozmiarami i konstrukcjami okien. Niektóre siedzenia są wystarczająco szerokie i długie, aby rozprostować nogi i położyć się, gdy potrzebujesz drzemki.

Szerokie parapety mogą być wykonane z dowolnego materiału – tradycyjnego drewna lub nowoczesnego betonu. Szerokie ramy drewniane cieszą się dużą popularnością i nadają oknom nowoczesny wygląd.

Z drugiej strony kamienne gabloty nadają rustykalny charakter. Nowoczesne okna bezramowe nie są ograniczeniem dla szerokiego parapetu, ponieważ mogą stanowić odpowiednie, choć oddzielne meble.

Niskie okna z szerokimi parapetami: w sypialni szeroki parapet

Nie możesz znaleźć mebli pod niskim progiem? Niskie komody, ławki, a nawet palety mogą rozjaśnić duże okna. Stanowią również dobrą alternatywę dla okien bez parapetów, często spotykanych w nowoczesnych domach.

Jeśli Twoje okno ma rozmiar ściany i sięga do podłogi, możesz po prostu ułożyć obok niego poduszki, aby wykorzystać je jako miejsce do siedzenia.

Pufy i szezlongi również mogą być, ale nie będą wyglądać tak samo jak duże okno z szerokim parapetem dla relaksu.

Parapety ułatwiające przechowywanie

Wygodne do przechowywania siedzenia przy oknie mają wiele sensu. Jeśli masz dla nich wystarczająco dużo miejsca, wykorzystaj je do przechowywania sezonowych ubrań, różnego sprzętu czy pościeli. Otwarte obszary magazynowe są idealne na książki i czasopisma.

Wolne miejsce siedzące może przybierać różne formy. Niektóre z nich przekształcają szafy Ikea w ławki okienne, wykorzystując wolną przestrzeń w nich.

Inni budują całe ściany magazynowe z okazjonalnymi oknami. Niezależnie od wybranego kształtu akcesoria do przechowywania, takie jak kosze i szuflady, mogą również pomóc w uporządkowaniu bałaganu i stworzeniu wygodnego siedzenia przy oknie.

Złożone kształty szerokich parapetów

Dziwne okna wyglądają fajnie, ale czy są praktyczne? Oczywiście mogą takie być. Nic nie powstrzymuje Ciebie i Twojego architekta przed stworzeniem niezwykłego okna, na którym możesz usiąść.

Do siedzenia nadają się szczególnie wystające, zaokrąglone okna, ponieważ można widzieć więcej i cieszyć się światłem dziennym w pomieszczeniu.

Luigi Rosselli Architects wykorzystali zaokrągloną architekturę w jednym ze swoich projektów, aby stworzyć najbardziej zapierające dech w piersiach okno.

Okna wielkoformatowe: jak wzmocnić szeroki parapet

Szerokie parapety przeznaczone są dla tych, którzy lubią dużo czasu czytać, relaksować się lub pracować przy naturalnym świetle, które z pewnością jest dobre dla oczu.

Im szersze okno, tym więcej będzie miejsca. Im więcej miejsca, tym więcej możesz o nim myśleć.

W salonie może to stać się kanapą, której możesz użyć zamiast tradycyjnej sofy.

W kokpicie Raum Architects duża szeroka drewniana rama okienna stała się aleją dziennego relaksu i obserwacji przyrody.

Miejsce przy oknie zapewniające wspaniały widok: szeroki parapet na balkonie

Jeśli masz szczęście i masz wspaniały widok za oknem, nie skorzystanie z tego byłoby przestępstwem. Wystarczy spojrzeć na niektóre z tych projektów. Architekci celowo obniżyli je niżej, aby wykorzystać wspaniałe widoki za oknem.

Architekci Bark Design poszli dalej, oferując narożne okno i odpowiednią przestrzeń, która otwiera nowoczesną sypialnię na dziką zieloną dżunglę.

Nawiasem mówiąc, okna narożne stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w domach prywatnych położonych w pięknych, naturalnych miejscach.

Szeroki parapet – stół jadalny

Twoje okno w fotelu nie powinno odstawać od reszty wnętrza. W mniejszych domach warto zintegrować go z resztą obszaru, aby zaoszczędzić miejsce. Popularnym pomysłem jest użycie go jako stołu jadalnego lub ławki. Lub możesz za pomocą tego stworzyć mały kącik śniadaniowy.

Narożne okna kuchenne to idealne miejsce na śniadanie, a wbudowane siedziska wyglądają jak domowe zamiast tradycyjnych parapetów. Skorzystaj z nich, jeśli chcesz powitać nowy dzień obfitym śniadaniem i bocznym słońcem.

Projekt okna kuchennego z szerokim parapetem

Jednak nie potrzebujesz aneksu kuchennego, aby korzystać z tego okna kuchennego. Nowoczesne siedzisko przy oknie może być miejscem do siedzenia i czekania na gotową kolację lub poranną kawę.

Nowoczesna architektura kuchni zapewnia mnóstwo naturalnego światła wpadającego przez szerokoekranowe okna. Skorzystaj więc z nich i stwórz wymarzoną kuchnię. InArch wykonał świetną robotę, ukrywając to urządzenie grzewcze za pomocą drewnianych listew pasujących do ram okiennych i stworzył obszerną część wypoczynkową, w której dwie osoby mogą porozmawiać o prostej przekąsce.

Miękkie siedzisko przy oknie

Siedzenie na szerokich parapetach nie musi być sztywne. Wbudowane siedziska i sofy mogą również znaleźć swoje miejsce przy otwieranych oknach.

Znowu jest to świetna okazja, aby odejść od klasycznej sofy w salonie i stworzyć wygodniejsze miejsce przy oknie.

Nawet jeśli Twoje miejsce przy oknie jest drewnianą ławką, miękkie poduszki pomogą Ci cieszyć się tronem przez dłuższy czas.

Szerokie parapety w przestrzeniach przejściowych

Okna na klatkach schodowych są często puste i nie pełnią żadnej funkcji. Sąsiedztwo okna może uczynić ten obszar bardziej przyjaznym, a tym samym znośnym. To także świetna okazja do stworzenia kącika do czytania.

Obszary między biegami schodów są bardzo proste, dlatego zwróć uwagę, jak je zaplanować i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Podoba nam się przykład, w którym dwuprzęsłowe okno jest ledwo zasłonięte przez pływające schody, które pozostawiają pod spodem mnóstwo miejsc do siedzenia.

Nie ma typowych progów do siedzenia

Typowe miejsce przy oknie nikogo nie zaskoczy. Dlatego, aby naprawdę przełamać stereotyp, wybierz wystające szyby, zapadnięte siedzenia lub wyciągnij w domu.

Projekty siedzeń z szerokim parapetem mogą być tak kreatywne i pomysłowe, jak Twoje fantazje i budżet. Nie ograniczaj się do zwykłych parapetów, bo możesz mieć ich znacznie więcej.