ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 4 Mobilne ultra mini domki dla kraju

4 Mobilne ultra mini domki dla kraju

  • 5 min read

Kreatywne biura architektoniczne nie przestają oferować coraz bardziej kompaktowych i funkcjonalnych miniaturowych domków letniskowych. Te ruchome konstrukcje są znacznie wygodniejsze niż namiot. Zawsze możesz przetransportować je ciężarówką lub przyczepą samochodową w dowolne dogodne miejsce.

domki do wsi: foto

Rozważ 4 opcje koncepcyjnych ultrakompaktowych domów do rekreacji na świeżym powietrzu, podróży i pełnego życia poza miastem – w środku lasu lub na wybrzeżu oceanu.

Dworek na kółkach od Christiny Christova

Niemal kompletna zabudowa podmiejska o powierzchni 9 metrów kwadratowych zbudowana jest na bazie przyczepy samochodowej. Wystarczy zaczepić o hak holowniczy i przenieść się w dowolne miejsce.

Osobliwością chaty jest możliwość transformacji. Rozciągnij plandekę i przygotuj zadaszoną część wypoczynkową na świeżym powietrzu.

Jednym kliknięciem przekształć salon z kuchnią w dwuosobową sypialnię. Ekologiczna drewniana konstrukcja z panoramicznym oknem wpisuje się w trendy architektoniczne.

ArchitectsHristina Hristova
PhotoDeyan Tomov

Trzypiętrowy dom na letnią rezydencję na 8 metrach kwadratowych

Biuro architektoniczne Allergutendinge zdołało pomieścić kuchnię, gabinet z oknem, sypialnię z jadalnią oraz taras na 8 mkw. Po rozmontowaniu konstrukcja jest umieszczana w samochodzie dostawczym.

Dom zaprojektowano jako konstrukcję trzykondygnacyjną. Każdy poziom to oddzielny obszar funkcjonalny, z którego otwiera się widok na krajobrazy.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą spędzić wakacje sam na sam z naturą.

Architectsallergutendinge

Stylizowany drewniany domek na letni domek 10 m2 z udogodnieniami

Dzięki racjonalnemu projektowi, w którym wszystko, co potrzebne do wygodnego życia mieściło się na 10 kwadratach, dom Tengbom otrzymał również ergonomiczny, stylowy design.

Mieszkanie przemyślało funkcjonalność każdego elementu. Na przykład półki są również stopniami prowadzącymi na górny poziom z koją.

Tutaj okazało się, że jest to oddzielny stół jadalny i roboczy. W wiejskim domu jest wystarczająco dużo miejsca dla 2-3 osób.

ArchitectsTengbom
PhotoBertil Hertzberg

Ultrakompaktowe domki 5 m2

Za najbardziej kreatywne można uznać rozwiązanie biura architektonicznego New British Design.

Firma zaprezentowała oryginalną konstrukcję transportową w postaci futurystycznej kapsuły na podporach. Jest zbudowany z drewna, metalu i szkła. Powierzchnia to tylko 5 mkw.

Obiekt należy do architektury eksperymentalnej i ma być ostoją w środku lasu, na wybrzeżu lub w górach. Są miejsca do odpoczynku, pracy i kuchni.

Dom dzięki niewielkim rozmiarom zapewnia panoramiczne przeszklenia, a nawet kompaktowy taras na wysokości kilku metrów nad ziemią.

ArchitectsNew British Design
PhotoGeorge Fielding Roy Riley