ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » 3 Wyjątkowe pomysły na projekt domu drewnianego

3 Wyjątkowe pomysły na projekt domu drewnianego

  • 3 min read

Unikalne pomysły projektowe drewnianego domu czasami wykraczają poza zrozumienie, a budynek dosłownie traci wszelkie cechy tradycyjnego budynku mieszkalnego.

wyjątkowy pomysł na dach drewnianego domu

Należą do nich domek firmy Sweet Sparkman Architects.

Unikalny pomysł na projekt okrągłego domu drewnianego

Bryła domu przypomina przewróconą drewnianą beczkę, wyciętą z jednej strony tak, by tworzyła prostą szklaną fasadę.

Drewniana konstrukcja niczym koc otula przestrzeń wewnętrzną, zapewniając jej ochronę od strony lasu i otwierając się na panoramiczne widoki na dolinę i jezioro.

Konstrukcja tworzy tylną ścianę budynku, płynnie przechodzi w dach, a następnie w baldachim nad tarasem. Nie ma wyraźnej granicy tam, gdzie kończy się ściana, a zaczyna dach – to jeden gładki kształt, który jest główną cechą wiejskiego domu wykonanego z drewna.

Pomysł na projekt domu drewnianego, aby połączyć się z naturą

Wygląda na to, że dom wyrasta z ziemi i został stworzony przez samą naturę. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że jego kształt jest zgodny z liniami charakterystycznymi dla tego obszaru – pniami dębów, zakrzywionymi gałęziami drzew liściastych.

A co najważniejsze, domek jest w całości zbudowany z naturalnego drewna. Ma minimalny wpływ na środowisko naturalne i łączy się z nim.

Idea belek okrągłych w projekcie domu drewnianego

Sufit jest zaokrąglony i wtapia się w ścianę. Okrągłe belki drewniane są ułożone na całej głębokości konstrukcji w odstępach kilku metrów.

Dalej zacierają granicę między sufitem a ścianą, podkreślając jedność tej formy.

Generalnie przedstawione tutaj pomysły na projekt drewnianego domu są na tyle wyjątkowe i nieprzewidywalne, że budynek zatracił ślady tradycyjnej zabudowy z dachem i ścianami. Przypomina ustronne i bezpieczne schronienie, ekologiczną oazę zamieszkiwania ludzi, otoczoną dziką przyrodą.

ArchitectsSweet Sparkman Architects
ImagesGeorge Cott