Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Unikalny Kształt Dachu Pokrytego Strzechą / Mother’s House

Unikalny Kształt Dachu Pokrytego Strzechą / Mother’s House

Dom w stylu bungalow powinien być harmonijnie wkomponowany w otaczającą przyrodę, praktycznie stać się jej częścią. Tradycyjnie są to domy wiejskie, zbudowane z dostępnych lokalnie naturalnych materiałów po przystępnych cenach. 1 + 1> 2 Architekci odsłonili stylowy dom typu bungalow na przedmieściach Hanoi w Wietnamie. Niepowtarzalny kształt pokrytego strzechą dachu oraz nietypowa konstrukcja trwałego budynku z cegły podkreślają symbiozę architektury i otoczenia.

W kontekście nowoczesnej architektury budynek prezentuje się dość nietypowo – wyjątkowy kształt dachu, wykonanego ze strzechy, zamienia bungalow w tradycyjny wietnamski dom. Ale z wizualnym nawiązaniem do budowli minionych stuleci, chata jest w pełni zgodna z nowoczesnymi trendami.

Dom podzielony jest na strefy funkcjonalne połączone tarasem. Działa jako tak zwana strefa buforowa między przestrzeniami. Strefy mieszkalne zaprojektowano w niezależnych budynkach połączonych chodnikami. Dzięki jednemu dachowi o unikalnym kształcie wszystko wygląda jak jeden budynek.

Wnętrze stylizowane jest na styl wietnamski. Wszystkie meble, konstrukcje, ściany, sufity wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów – kamienia, drewna, słomy. Jak przystało na tradycyjny dom w tej okolicy, jest on dość otwarty – w niektórych miejscach zamontowane są przeszklenia panoramiczne, powstają tarasy. Jednocześnie przestrzeń życiowa spełnia współczesne wymagania dotyczące komfortu.

W kontekście nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego wszechobecne dotąd strzechy stały się elementem egzotycznej i zrównoważonej zabudowy. Taki dach jest w całości wykonany z naturalnego materiału, nie wydziela szkodliwych, toksycznych substancji, oddycha, zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność w domu nawet bez wyposażenia klimatycznego.

Strzecha stała się głównym elementem architektonicznym prezentowanego domku, nie tylko pod względem wzornictwa, ale także funkcjonalności. Niezawodnie chroni mieszkanie przed palącym słońcem, wytrzymuje tropikalne deszcze. Wewnątrz budynku architekci nie ukryli dachu pod listwami i stropami.

Konstrukcja pokryta strzechą stała się podstawą do stworzenia w domu wyjątkowej rustykalnej atmosfery. A dzięki unikalnemu kształtowi dachu przestrzeń wewnątrz jest przestronna i efektowna. Strzecha z drewnianymi belkami i swoją egzotyką stwarza atmosferę prostoty i bliskości natury. Reszta elementów wystroju domu została dobrana tak, aby tworzyć harmonię z tą strukturą.

Unikalny kształt dachu stał się jednym z głównych narzędzi stylizacji nowoczesnych bungalowów na tradycyjne egzotyczne budownictwo. A dzięki produkcji słomy dach umożliwił stworzenie w domu odpowiedniej atmosfery i mikroklimatu.

Architects1+1>2 Architects
PhotoHiroyuki Oki