ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Wyjątkowa Integracja Domu z Krajobrazem

Wyjątkowa Integracja Domu z Krajobrazem

Budując domek w otoczeniu przyrody, ważne jest, aby mieć minimalny wpływ na krajobraz. Pozwala to zachować estetykę krajobrazu, osiągnąć określone cechy i nie zakłócać harmonii. Unikalna integracja domu z krajobrazem autorstwa Carvalho Araújo pokazuje, jak minimalny może być ten wpływ – przestronny domek praktycznie wtapia się w naturalne środowisko.

Wyjątkowa integracja domu z krajobrazem sprawia, że ​​architektura pasuje do topografii. Budynek znajduje się na szczycie skalistego wzgórza i zamiast dopasowywać plac budowy do kształtu obiektu, działali w odwrotnej kolejności – zaprojektowali budynek tak, aby pasował do krzywizn wzgórza.

W ten sposób długi domek powtórzył zakrzywiony naturalny kształt, harmonijnie wtapiając się w teren. Z powodzeniem wtapia się w naturalny krajobraz, ponieważ powtarza linie charakterystyczne dla tego obszaru. Bryła budynku jest jakby narysowana przez naturę.

Zamiast kontrastować z domem żywymi kolorami i wyróżniać go na tle natury, architekci zamaskowali budynek jako otoczenie. W budownictwie zastosowano materiały typowe dla tego obszaru w tej samej kolorystyce.

Wnętrze domu wzdłuż budynku pozostaje otwarte dzięki panoramicznym przeszkleniom. Dlatego tak ważne było uzyskanie efektu maskowania nie tylko konstrukcji zewnętrznych, ale także wewnętrznych. Meble, dekoracje korespondują z paletą natury za oknem i łączą się z nią.

Wyeksploatowany dach stał się szczególnym elementem wkomponowania domu w krajobraz. Zbudowany jest tak, jakby był to spacerowy deptak, az góry wydaje się, że chodzisz po przyrodzie, a nie po dachu domu.

Chodnik na dachu wyłożony jest kamiennymi płytkami. Kolorystycznie i fakturą pasuje do wzgórz otaczających dom. Strefa dla pieszych jest usytuowana praktycznie na tym samym poziomie co szczyt wzgórza – dodatkowo potęguje to efekt przebywania nie na dachu domu, ale na otwartej przestrzeni.

Wyjątkowa integracja domu z krajobrazem to nie tylko harmonia architektury i otoczenia, ale także kamuflaż chaty wśród gór. Z pewnych punktów pozostaje niewidzialny, chociaż patrzysz bezpośrednio na niego.

ArchitectsCarvalho Araújo
PhotoHugo Carvalho Araújo