Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Wypalone drewno na elewacji domu / 3 Powody korzystania

Wypalone drewno na elewacji domu / 3 Powody korzystania

Wypalone drewno na elewacji domu to stylowe wykończenie, które dodaje budynkowi surowości i tajemniczości. Masywne ściany i konstrukcje w absorbującej czerni, wraz z ciemnymi panoramicznymi oknami z przyciemnianymi przeszkleniami, wyglądają jak majestatyczna forteca.

Projekt biura architektonicznego Magaldi Studio został zrealizowany na zboczu wzgórza w pobliżu Valle de Bravo w Meksyku. Specjalna aranżacja dodaje obiektowi swoistego mistycznego klimatu. To dodatkowo podkreśla stosowność czarnej elewacji.

Niestandardowa decyzja o zastosowaniu spalonego drewna na elewacji domu stała się narzędziem jego integracji z niemal dziką przyrodą. Tutaj czarny symbolizuje cień głęboko w zielonym lesie, a otoczony gęstą roślinnością dosłownie wtapia się w krajobraz.

Trend stosowania matowej głębokiej czerni utrzymuje się w projektowaniu minimalistycznego wnętrza, z otwartymi strefami przylegającymi. Kolor ten wygląda naturalnie i harmonizuje z innymi odcieniami wykończeń, naturalnego drewna, szkła, metalu. Dodaje spektakularności ultranowoczesnemu wnętrzu, pomaga podkreślić akcenty i podkreślić funkcjonalne obszary.

Wypalone drewno na elewacji domu to przede wszystkim technika funkcjonalna, a nie estetyczna. Wykorzystuje drewno przetworzone według japońskiej technologii yakisugi. Oznacza to ociężałość drzewa.

Spalony drewniany dom jest odporny na ogień, nie gnije, jest odporny na szkodniki i warunki atmosferyczne. W głębi lasu każda z tych cech chaty nabiera szczególnej wartości.

Fasada z wypalanego na czarno drewna dodaje elementom domu splendoru i mistycyzmu. Powstała tu szczególna, po części wręcz mistyczna, atmosfera. Uzupełnienie było możliwe ze względu na skalę domu – wysokie mury, powierzchnia 1250 mkw.

Jednocześnie rezydencja wygląda solidnie, a nie ponuro i przerażająco. Wynika to z nowoczesności architektury. Dom zbudowany w minimalizmie z panoramicznymi oknami, otwartymi tarasami, jacuzzi. Nie ma tu ponurych przejść, iglic, kolumn – projekty są proste, lakoniczne i dosadne.

Stylowe i funkcjonalne rozwiązanie polegające na wykorzystaniu spalonego drewna na elewacji domu pomogło dodać domowi oryginalności i uzyskać doskonałe parametry użytkowe. Jednocześnie budynek okazał się nie tylko oryginalny w kontekście projektowym, ale zyskał szczególny klimat, drogi i modny wygląd.

ArchitectsMagaldi Studio
PhotoEdmund Sumner