Przejdź do treści
ArtFacade » [ Domy Kostki ] Nowoczesne Pomysły Projektowe

[ Domy Kostki ] Nowoczesne Pomysły Projektowe

Jakie jest 5 najlepszych cech nowoczesnej architektury, które łączy w sobie dom kostka? Korzyści z kubizmu w budowaniu domów. Wybierz swój dom kostka!

Ultranowoczesny dom w stylu kubistycznym

Sześcienny kierunek w architekturze to świeży styl oparty na prostocie, prostocie geometrycznych kształtów i praktyczności. Istnieje wyraźne rozgraniczenie i strefowanie przestrzeni, racjonalność i funkcjonalność każdego metra kwadratowego.

dom kostka

Dom w stylu kostki z biura Sturgess Architecture jest żywym przykładem tego, wciąż trochę niezwykłego, kierunku. Nowoczesny wygląd, praktyczność każdego elementu, luksus przy braku wystroju – to wszystko łączy projekt realizowany w Kanadzie. Rozważmy zalety domu w stylu sześciennym ze zdjęcia i podkreślmy 5 jego głównych zalet:

Dom kostka / Oryginalność architektury

Chociaż styl sześcienny zakłada stosowanie prostych form do elementarnych, wygląda to dość nietypowo i futurystycznie. Ze względu na monolityczną technologię konstrukcji elewacja okazała się niekonwencjonalna – nadwieszona górna kondygnacja, wystające prostokątne elementy.

dom kostka elewacja

Dom w stylu kubistycznym wygląda jak budynek przyszłości i jest praktycznie pozbawiony cech tradycyjnej nieruchomości podmiejskiej. Tutaj dach jest płaski, surowe proporcje nie są zachowane i wydaje się, że obiekt składa się z oddzielnych sześcianów i równoległościanów. Można było skupić się na kubizmie dzięki różnym kolorom i fakturom wykończenia.

Dom kostka projekt / Praktyczne i efektowne wnętrze

Prostokątność form można prześledzić wewnątrz domu. Kształt pomieszczeń i przestrzeni użytkowych, meble zakładają prostotę, brak wystroju i płaskość powierzchni. Ze względu na prostokątny podział przestrzeni, brak zaokrąglonych, zakrzywionych linii, okazało się, że z powodzeniem można wykorzystać każdy metr kwadratowy domu w stylu sześciennym.

przebudowa domu kostki

Aby rozcieńczyć atmosferę i nadać jej wygląd projektanta, projektanci wnętrz dodali tutaj kilka elementów o zaokrąglonych kształtach. Wśród nich są lampy, krzesła, dekoracje na ścianach. Kwiaty w doniczkach i przyjemne pastelowe kolory pomagają ożywić kompozycję.

Dom kostka nowoczesny / Maksymalna powierzchnia użytkowa

Dom w stylu kubistycznym to wybór koneserów racjonalności. Gładkie powierzchnie, minimalizm, urządzenia do zabudowy to elementy tego kierunku w projektowaniu i architekturze. Wszystkie te techniki pozwalają zostawić maksimum miejsca do użytecznego użytkowania – obudowa jest przestronna, jasna i otwarta.

dom kostka przebudowa

Racjonalność dotyczy tutaj nie tylko obszaru wewnętrznego, ale także przyległego terenu, tarasów, werandy, terenów rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Wszystkie są wygodne, przestronne i otwarte.

Projekt domu kostka / Niezawodność i solidność

Na pierwszy rzut oka dom w stylu sześciennym jasno pokazuje, że jest to solidna, stabilna konstrukcja, która wytrzyma siły natury. Jednocześnie dzięki prostocie form i naturalności palety kolorów harmonijnie wpisuje się w kanadyjski krajobraz.

dom kostka metamorfoza

Budynek pozbawiony jest wiatrów, zaprojektowany tak, aby uzyskać przyjemny mikroklimat. Prostokątne, panoramiczne przeszklenia zapewniają szeroki widok na otaczający krajobraz. Ze względu na specyfikę monolitycznej technologii budowy budynku, okazało się, że ze wszystkich stron powstaje duża powierzchnia przeszklenia. Gwarantuje to wysokiej jakości naturalne nasłonecznienie w ciągu dnia oraz dobre cechy gatunkowe.

Dom typu kostka / Kosztowność i luksus

We współczesnym sensie bogactwo oznacza prostotę, ale wysoką jakość. Te cechy są połączone w projekcie domu w stylu sześciennym. Każdy zakątek i każdy obszar funkcjonalny wygląda tutaj na drogi. Obiekt pozycjonowany jest jako elitarna klasa i jest z nim w pełni zgodny pod względem wyglądu i konfiguracji.

dom kostka projekt

Dom w stylu kubicznym to ucieleśnienie praktyczności, efektowności, wygody w zgodzie z nowoczesnymi trendami.

dom kostka nowoczesny
Architekci Sturgess Architecture
ZdjęcieRobert Lemermeyer

Modny Dom z Betonu

Na tle wartości racjonalności i prostoty betonowy dom skrzynkowy wygląda jak obiekt referencyjny architektury nowej generacji. Przy małej powierzchni 108 ...

Minimalistyczny sześcienny dom – przykład futurystycznej architektury

Architektura przyszłości to złożona, kreatywna konfiguracja stworzona przez elementarne proste kształty i linie. Przykładem takiego obiektu jest minimalistyczny sześcienny dom, ...

Dlaczego nowoczesny dom z kostki jest odpowiedni dla nowego pokolenia rodzin?

Zasada korzystnego wykorzystania każdego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej stała się jednym z trendów w architekturze i podstawą wielu aktualnych trendów ...

Dom – pudełka zapałek

Działka jest lekko nachylona blisko morza i graniczy z ulicą od północy. Okoliczne budynki reprezentują architekturę domów jednorodzinnych z różnych epok. Wyzwaniem było połączenie dwóch domów jednorodzinnych zamiast jednego wyburzonego, tak aby budynki w naturalny sposób osiadły na działce, zapewniając obu domom prywatność i lepsze widoki. Jednocześnie należy stworzyć wygodne otwarte przestrzenie. Perspektywę nadały temu stare kamienne ogrodzenia, skały i sosny.

Architekci Avanto Architects
Zdjęcie Arsi Ikäheimonen

Nowoczesna parterowy kostka dom ➽ Połączenie życia na wsi i urbanistyki

dom kostka nowoczesna elewacja

W wielu krajach europejskich gminy na obszarach wiejskich ograniczają liczbę kondygnacji budynków, aby zachować urok i szczególny smak wiejskiego życia. Ten parterowy dom w kształcie kostki spełnia wszelkie wymogi architektoniczne, a jednocześnie spełnia standardy miejskiego komfortu.

projekt domu kostka
elewacja dom kostka
dom typu kostka

Awangardowe trendy w architekturze zostały w tym projekcie zawarte w kubistycznych rozwiązaniach. Wyraźne, geometryczne formy w naturalny sposób wpisują się w naturalną rzeźbę terenu, nie zakłócając, ale dobroczynnie dopełniając urok otaczającej zieleni.

Одноэтажный Дом Куб фото
дизайн
фасад
экстерьер
интерьер
ландшафт
проект
планировка

Motywy kubistyczne parterowego domu uzupełniają prostokątne kształty panoramicznych okien i płynnie przechodzą w geometryczne elementy aranżacji patio. Nieskomplikowane regularne zarysy kwietników wyglądają jak kontynuacja jednej koncepcji architektonicznej.

metamorfoza domu kostki

Ścieżka prowadząca przez zielony trawnik do strefy rekreacyjnej utrzymana jest w stylistyce całego zespołu budynków. Ścieżka ogrodowa wyłożona jest prostokątnymi płytami betonowymi ułożonymi w asymetrycznym porządku, co nadaje jej niepowtarzalny rygor kubizmu.

nowoczesny dom kostka

Letni taras z pięknym widokiem na basen ogrodzony jest eleganckimi maszrabiami, które są powtarzane w konstrukcji pergoli. Nieoczywiste motywy arabskie w połączeniu z kubistycznymi pomysłami sprawiają, że letni taras jest wygodny i przytulny, na którym w zacisznej atmosferze odbędzie się rodzinny obiad lub przyjęcie. Elementy dekoracyjne zapewniają niezbędny cień w upalny, słoneczny dzień.

rozbudowa domu kostki

Mashrabiya to jeden z tradycyjnych elementów architektury arabskiej, przedstawiający wzorzyste lub proste geometryczne kształty ścianek działowych, ekranów lub krat.

dom kostka po remoncie

Przewaga jasnych odcieni w materiałach wykończeniowych elewacji domu kostki i otoczenia prezentuje się świeżo i czysto na tle bujnej zieleni ogrodu.

nowoczesna kostka dom

Przeszklenia panoramiczne wizualnie zacierają granice między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną. Biały kubiczny styl pokoi jest stonowany przez organiczne palety i wszechobecne wykorzystanie drewnianych mebli.

dom kostka po renowacji

Meble są proste i nowoczesne, z tkaninami w naturalnych kolorach. Połączenie bieli otoczenia z naturalnym drewnem i pastelową tapicerką tworzy pogodną i kojącą atmosferę.

kostka dom

Motywy sześcienne są obecne w ściśle geometrycznych kształtach białych regałów. W przeciwieństwie do geometrycznego wzoru nieregularne lampy wyglądają oryginalnie. To rozwiązanie projektowe wygląda jak asymetryczny akcent w królestwie kostek.

projekt elewacji domu kostki

Oświetlenie parterowego domu-kostki i części rekreacyjnej stwarza niepowtarzalny klimat nawet w najciemniejszą noc. Basen przed domem wygląda równie atrakcyjnie i zachęcająco zarówno w ciągu dnia, jak i wtedy, gdy światła odbijają się od powierzchni wody, podkreślając dziewiczą czystość projektu domu.

elewacja domu typu kostka
Architekci Blatman Cohen architecture design
Zdjęcie Amit Geron, Yahav Trudler

Kompaktowy dom kostka w stylu minimalizmu / 3 Techniki w architekturze

Kompaktowy, minimalistyczny dom-kostka odzwierciedla, jak prostota formy wciąż nabiera rozpędu we współczesnej architekturze. Jednocześnie konfiguracja budynku jest dość złożona. Biuro architektoniczne TOUCH Architect było w stanie zrealizować ten pomysł tylko dzięki zastosowaniu technologii monolitycznej konstrukcji.

nowoczesna elewacja domu kostki

Wydaje się, że budynek jest sprzeczny z prawami fizyki, a takie decyzje uważane są za niezwykłe w kontekście architektury.

dom kostka nowa elewacja

Aby racjonalnie korzystać z witryny, zewnętrzny obwód domu wzdłuż fundamentu jest wykonany w formie kwadratu. Ale architekci chcieli uzyskać nie tylko pudełko, ale funkcjonalną przestrzeń z tarasami, efektownymi przeszkleniami, wygodnymi miejscami do wypoczynku, pracy i życia w ogóle.

Udało się to osiągnąć dzięki niestandardowym pomysłom w postaci nadwieszanej podłogi, panoramicznych przeszkleń narożnych, połączenia monolitycznych, metalowych, szklanych konstrukcji. Wydaje się, że części domu wiszą w powietrzu, ale robi się to nie tylko dla piękna, ale przede wszystkim dla funkcjonalności.

dom kostka z tarasem

Kształtowanie krajobrazu i zagospodarowanie terenu lokalnego płynnie kontynuowano bezpośrednio na elewacji i konstrukcjach budowlanych. Umożliwiło to harmonijne dopasowanie kompaktowego domu w stylu minimalizmu do przytulnego naturalnego środowiska, ożywienie go, a nie pozostawianie jako zimnego kamiennego bloku.

projekt domu kostka nowoczesna

Przed narożnym oknem domu na poziomie piwnicy wykonano zwarty taras. Został wyposażony tak, aby zintegrować ogród bezpośrednio z budynkiem. W tym miejscu posadzono żywe drzewo. Powstaje wrażenie, że przedmiot należy do natury.

dom typu kostka elewacja

Od wewnątrz taka technika zdaje się osadzać ogród we wnętrzu – wydaje się, że drzewo na tarasie to małe atrium w salonie. Pomysł trwa i trwa. W domu sadzi się duże rośliny, tworząc we wnętrzu żywe zakątki.

Kompaktowy dom w kształcie sześcianu wpisuje się w trendy konstruktywizmu. Monolityczne struktury o ścisłej geometrii wyglądają modnie, drogo i kontrastują na tle gładkich, naturalnych linii. Pomimo tego, że budynek wpisuje się w otoczenie, zewnętrznie wyróżniał się, kładąc nacisk na oryginalność architektury.

przebudowa domu typu kostka

Patrząc na ten kompaktowy, minimalistyczny dom kostka można odnieść wrażenie, że składa się z wielu oddzielnych modułów na zasadzie konstruktora w jeden obiekt. Podstawą tego była monolityczna żelbetowa rama.

ArchitectsTOUCH Architect
PhotoChalermwat Wongchompoo

Biały parterowy dom kostka

Na plaży z drobnym białym piaskiem nad Morzem Śródziemnym, ukrytej wśród nadmorskich wydm, natrafiamy na biały parterowy dom w stylu kostki. Jest to istniejący wcześniej prostokątny dom z modnym dachem i dużym zamkniętym dziedzińcem od strony południowo-wschodniej. Oryginalny dom w stylu kostki pochodzi z minionej epoki. Jego klasyczna organizacja wnętrza jest zbudowana wokół centralnego holu biegnącego ze wschodu na zachód, w którym sypialnie po obu stronach są rozmieszczone w niemal losowy sposób i umieszcza salon na dalekim wschodnim końcu domu.

Biały parterowy dom kostka

O ile projekt zakłada całkowitą renowację domu, która zmodernizuje go zgodnie z ideałami funkcjonalności, designu i technologii, to głównym celem jest połączenie elementów. Dom, wydmy, plaża i morze łączą się z niezrównanymi widokami, pełną prywatnością, szacunkiem i dbałością o sąsiednie nieruchomości. Jedyne użyte materiały to śródziemnomorskie słońce i biały wapień. Dom wznosi się nieco ponad ziemię i wydaje się potwierdzać swój wpływ na środowisko. Północne skrzydło domu obejmuje sypialnie i pomieszczenia usługowe, podczas gdy główna sypialnia znajduje się w północno-wschodnim narożniku, skąd rozciąga się widok na wydmy w nieskończoność po drugiej stronie morza. Oryginalny korytarz środkowy i skrzydło południowe są połączone, aby stworzyć dużą przestrzeń na otwartym planie, która obejmuje kuchnię, jadalnię i część dzienną. Wszystkie obszary są otwarte i otrzymują doskonałe oświetlenie z rozległych okien obrazowych, których wschodni widok zlewa się z południowym dziedzińcem i basenami. Basen wydaje się być ciągłą warstwą wody wyznaczoną przez morze w tle. Jest chroniony przed silnym wiatrem przez dużą szklaną osłonę przednią, która działa również jako bariera na zewnątrz.

Biały parterowy dom kostka

Od wschodu na całej długości domu znajduje się duży biały ganek połączony cienkimi stalowymi profilami, które zapewniają niezrównane widoki, ułatwiając przejście z wnętrza na zewnątrz. Pomiędzy werandą a tarasem basenowym znajduje się duża drewniana platforma, która służy jako taras do opalania, pozwalając użytkownikom siedzieć tak, jakby panowali nad morzem poniżej. Biała strona zewnętrzna rozciąga się do wewnątrz, aż po pionowe okładziny wewnętrzne, jedyną przeszkodą są drewniane konstrukcje kuchni i salonu. Te ściany, pozbawione jakichkolwiek półek i schowków, obejmują i ukrywają oryginalną strukturę domu. Ciągły kamienny bruk od wewnątrz na zewnątrz do basenu rozciąga się w kierunku plaży i wydm. Białe sufity pełne zawierają urządzenia grzewcze i chłodzące oraz systemy oświetlenia pośredniego, a także systemy audiowizualne i dźwiękowe. Architektura łączy w sobie silne walory środowiskowe, takie jak światło, widoki, bryza, szum fal itp. I wykorzystuje je jako główne materiały w nowej konstrukcji, która łączy dom, wydmy, plażę i Morze Śródziemne w jedną spójną całość.

Architekci Rubén Muedra Estudio de Arquitectura
Zdjęcie Adrían Mora Maroto

250 m² Poziomy projekt w stylu sześciennym

dom kostka

Czyste, białe ściany i otwarte widoki przez panoramiczne okna tworzą wspaniały projekt tego sześciennego domu. Dom kształtem, dzięki dwóm sekcjom, przypomina lornetkę, przez którą można podziwiać otaczający krajobraz. Poziomy układ kompozycji pozwala na umieszczenie takiego domu tak wydajnie, jak to możliwe na niewielkim zboczu. Wykończenia z drewna – jako akcent w minimalistycznym wystroju wnętrz i na zewnątrz domu w stylu kostki.

Architekci Bernardo Bustamante Arquitectos
Zdjęcie JAG Studio