ArtFacade » 333+ Elewacje Domów / Jaki może być projekt fasada domu?

333+ Elewacje Domów / Jaki może być projekt fasada domu?

5 Udostępnień

Chcesz mieć piękną fasadę domu? Zapraszamy do obejrzenia naszych najlepszych zdjęć autorskich fasad dekoracyjnych z lat 2019-2020, okładzin okiennych, rozwiązań grup wejściowych. Wykończenie i ocieplenie elewacji domu prywatnego od zewnątrz. Najlepsze pomysły projektowe, piękne fasady wiejskich domów. Styl, materiał, wystrój, kolor zewnętrznej okładziny ściennej.

NOWOCZESNE ELEWACJE DOMÓW 2019-2020 / PIĘKNA DEKORACJA I PROJEKT NA NAJLEPSZYCH 333+ ZDJĘCIACH PRYWATNYCH DOMKÓW

elewacja domu

Z zewnątrz jest bez przesady „twarzą” domu, która odzwierciedla jego charakter i gust właściciela. Fasady domów, których konstrukcja wyróżnia się dokładnością, szczególnym stylem, są w stanie korzystnie odróżnić budynek od reszty. Aby okładzina ścienna była niezawodna i estetyczna, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości, nowoczesne materiały elewacyjne oraz odpowiednią technologię wykończenia.

dom elewacja

Ogromną rolę odgrywa właściwy dobór i połączenie kolorystyki elewacji z dachem i sztukaterią architektoniczną – jeśli taka występuje. Mając 14 lat doświadczenia w tworzeniu pięknych fasad domów prywatnych, wiejskich i miejskich, chcielibyśmy podzielić się z Państwem najlepszymi przykładami dekoracji ścian zewnętrznych. Jesteśmy przekonani, że w naszej galerii zdjęć znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na projekt elewacji domu.

elewacje domów nowoczesne

Widać, że piękne elewacje domów prywatnych harmonijnie komponują się z krajobrazem i projektem architektonicznym. Oprócz strony estetycznej okładzina może pełnić rolę:

 • Zabezpieczenia – im grubszy i stabilniejszy materiał, tym lepiej chroni ściany przed wilgocią, temperaturą, wibracjami i innymi wpływami środowiska.
 • Izolacja akustyczna – tynk, styropian, bloki drewniane, kamień i inne materiały mogą znacznie zmniejszyć efekt dźwiękowy z ulicy do domu.
 • Izolacja – zewnętrzna powłoka budynku pełni rolę dodatkowej warstwy między murem a otoczeniem. Często użytkownicy pokrywają budynek styropianem i wykonują na nim prace dekoracyjne.
elewacje domów jednorodzinnych

Dekorację elewacji domów prywatnych można wykonać za pomocą tynku. Materiał ten łączy w sobie parametry „opłacalne i piękne”. Tynk mineralny uważany jest za najpopularniejszy materiał dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Odporność na warunki atmosferyczne, a także sterylność nie pozwalają na rozwój pleśni, mikroorganizmów. Ponadto taki materiał nie boi się bezpośredniego światła słonecznego.

elewacje domów 2019

Renowacja elewacji domów kornikiem jest obecnie popularną technologią. Powierzchnia budynku będzie miała symboliczny abstrakcyjny rysunek. Na przykład ozdabianie ścian futrem jest starszą metodą, która jest powszechna wśród instytucji administracyjnych, państwowych.

elewacja domu 2019
wizualizacja elewacji domu

Wykonanie elewacji domu murowanego jest najbardziej ekonomiczną i niezawodną metodą. Szczególnie popularne są cegły klinkierowe, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Okładzina budynków z gresu porcelanowego prezentuje się estetycznie i dość solidnie. Powierzchnia może mieć niemal dowolną fakturę, imitować naturalne drewno lub kamień.

elewacje zewnętrzne domów

Dekoracja elewacji wykonana z naturalnego kamienia lub drewna to najdroższy, ale najbardziej estetyczny format. Dom nabiera statusu i uroku. Nowoczesna stylistyka zewnętrzna dyktuje zasadę – połączyć ultranowoczesne materiały z naturalnymi. Stal, beton, tynk z drewnem, kamień naturalny.

jak ozdobić dom na zewnątrz

Wykonanie elewacji domu własnymi rękami to proces twórczy, więc masz możliwość stworzenia własnego projektu. Zwyczajowo projektuje się okładzinę w stylu określonego regionu (Francja, Niemcy, Anglia), określonej epoki. Niemiecki styl okładziny będzie odzwierciedlał ekonomię, racjonalne poglądy właściciela.

elewacja domu nowoczesna

Styl Fachwerk jest tego najjaśniejszym odzwierciedleniem. Okładzina domu utrzymana jest w jasnych i ciepłych kolorach (biel, brzoskwinia, piasek, czasem szarość) i jest uzupełniona symetrycznymi względem siebie drewnianymi belkami. Ten format przypomina wszystkim znane domy Bawarii.

nowoczesna elewacja starego domu

Projekt elewacji domu w stylu Prowansji jest romantyczny, a jednocześnie prosty. Bias wykonany w stylu wiejskim, prowincjonalnym z wykorzystaniem naturalnego kamienia, drewna, rzeźbienia, malarstwa roślinnego.

fasady domu
WINDOW MOLDINGS
WINDOW MOLDINGS
CORNICES
CORNICES
DECORATIVE SILLS
DECORATIVE SILLS
ARCHITECTURAL ORNAMENTS, PATTERNS, DECORATIONS
ORNAMENTS, PATTERNS, DECORATIONS
modne elewacje domów 2019

Kolorystyka okładziny jest lekka, orzeźwiająca i delikatna: pastel, turkus, jasna cytryna, brzoskwinia, liliowy, biało-niebieski i lawendowy. Styl prowansalski to francuski szyk, dlatego ważne jest, aby oddać nastrój pól lawendy i połączenie z naturą.

elewacja domu z elementami drewna

Renowacja elewacji domu w stylu góralskim to bardzo wyraziste i oryginalne rozwiązanie. Ściany są tutaj wykonane z naturalnego kamienia w połączeniu z drewnem i betonem. Główne nachylenie znajduje się na panoramicznych oknach, które stwarzają wrażenie swobody i przestrzeni.

elewacje domów z drewnem

Nie zapominaj, że słynne chaty w Alpach Szwajcarskich mają proste dachy wystające do przodu, aby chronić powierzchnie domu przed śniegiem i wilgocią.

modne elewacje domów

Dekoracja dekoracyjnej elewacji prywatnego domu w stylu angielskim przypadnie do gustu każdemu koneserowi klasyki. Styl angielski charakteryzuje się szczególną starannością: okna z cienkimi kolumnami, monotonia w spokojnym kolorze, proste linie, małe okienka.

elewacja zewnętrzna domu

Wykończenie elewacji wiejskiego domu, którego zdjęcia oferujemy w naszej galerii, to dość pracochłonny, ale ekscytujący proces. I nie ma znaczenia, czy zaufałeś specjalistom, czy wziąłeś wszystko w swoje ręce. Sama ścieżka przekształcenia budynku z nieokreślonej struktury w atrakcyjną konstrukcję to prawdziwy cud.

zdobienie elewacji domu
elewacje starych domów piętrowych

Współcześni rzemieślnicy używają kilku opcji wykańczania prac elewacyjnych. Sugerujemy zapoznanie się z niektórymi z nich. Najpopularniejszą metodą, którą pożyczyliśmy z Europy, jest tynk dekoracyjny. Zalety tej metody są następujące:

 • doskonałe właściwości termoizolacyjne materiału;
 • prosta i łatwa aplikacja, bez drogiego specjalnego wyposażenia;
 • szerokie możliwości modyfikacji zewnętrznych.
wzory elewacji domów

Rzeczywiście, taki materiał wykończeniowy do naprawy elewacji domu (zdjęcie – jego wygląd) pozwala na wybór jednego, dwóch, trzech spośród setek proponowanych przez producenta odcieni. Rezultatem jest piękny projekt domu w oryginalnym kolorze.

elewacje nowoczesnych domów

Kornik to specjalny materiał tynkarski, który posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i estetyczne. Dom na zewnątrz można porównać do drzewa, które ugryzł ten sam kornik. Na ścianach pozostają ciekawe rysunki wgnieceń, wybrzuszeń, dziur. Kornik tynkarski to bardzo dobra i niedroga opcja dekoracji i ocieplenia budynku.

ciekawe elewacje domów

Inną opcją, która pochodzi z doświadczeń krajów europejskich, jest projektowanie elewacji panelowych. W tym celu najczęściej stosuje się innowacyjne płyty warstwowe. Składają się z dwóch warstw, pomiędzy którymi znajduje się izolacja. Ich zaletami są doskonałe parametry cieplne, łatwość montażu, bardzo stylowa i atrakcyjna elewacja budynku.

modne elewacje domu

Nasza galeria zdjęć oferuje kilka opcji domów wykonanych przez ich właścicieli. Jak widać, nie ma tu nic skomplikowanego. Najważniejsze jest, aby znaleźć odpowiednie materiały. Zasadniczo jest to tynk, styropian lub ten sam kornik.

elewacja na dom

Nie wymagają specjalnego sprzętu, nakłada się je szybko i łatwo. Po wybraniu takiego projektu elewacji domu prywatnego (na zdjęciu – tynk zrób to sam), nadal potrzebujesz fachowej porady.

wykończenie elewacji domu

W naszej galerii zdjęć można zobaczyć, jak nie tylko domy prywatne, zdjęcia domków, ale także witryna sklepowa są ozdobione wymienionymi materiałami.

jak pomalować dom na zewnątrz

Ogólnie rzecz biorąc, używane są wszystkie te same materiały – kornik, płyty warstwowe, tynk dekoracyjny i inne. Sklepy i ich elewacje wyglądają stylowo, nowocześnie i atrakcyjnie dla zwiedzających.

PROJEKT ELEWACJI DOMU ~ NAJLEPSZY PROJEKT DEKORACJI I WYSTROJU NA ZDJĘCIU

Projekt elewacji domku to okładzina samego budynku oraz aranżacja terenu wokół niego. Oto najbardziej stylowe i atrakcyjne opcje projektowania zewnętrznego domku, które z pewnością możesz wdrożyć. Stworzenie i wdrożenie wszystkich tych pomysłów wymagało dużej kreatywności i profesjonalizmu specjalistów.

elewacja nowoczesnego domu

Ciemna oliwka jest rzadko używana w okładzinach domków letniskowych – i to jest Twój atut. Często oryginalność w projekcie elewacji można osiągnąć tylko poprzez połączenie różnych drogich materiałów, ale w tym przypadku nacisk kładzie się na kolory, a raczej kontrast. Obramowanie budynku białymi kolumnami i kilkoma śnieżnobiałymi pociągnięciami na rogach domku wygląda tak, jakby artysta umieścił swoje najlepsze dzieło w pięknej, lekkiej ramie.

dom z zewnątrz

Przyjemna szorstka powierzchnia domu, pomalowana na ciepły, kawowy kolor, sprawia, że ​​budynek przypomina filiżankę porannego cappuccino, do którego dodano odrobinę mleka w postaci białej okładziny budynku. W jasny słoneczny dzień ostre cienie z objętościowych detali domku nadadzą mu wyjątkowego wyrafinowania i kontrastu. Lepiej zrezygnować ze standardowego kształtu okien, oprawić je pół-owalną ramą w kolorze naturalnego drewna.

domy z elewacją drewnianą

Patrząc na ten budynek, zastanawiasz się przede wszystkim, jak trudno było zbudować naprawdę piękną konstrukcję na tak ostrym wzniesieniu. W tym przypadku skupili się nawet na tym, budując dom o idealnych geometrycznych kształtach i proporcjach. Niemal jednorodne drewno na elewacji domku nadaje budynkowi autentyczności, a jego nienaganne linie przyciągają wzrok. Aby ożywić elewację takiego domu, ale jednocześnie zachować jego niezwykły wizerunek, terytorium należy zagospodarować drzewami iglastymi.

elewacja domow

Taki domek wygląda drogo i świetnie. Patrząc na nią, można sobie wyobrazić, jak wieczorami ktoś siedzi w przestronnym salonie z lampką wina, słuchając muzyki klasycznej i ciesząc się świeżością chłodnego wiatru, który wpada przez otwarte okna. Miękkie przejście od jednego odcienia szarości do drugiego nie pozwala nazwać okładziny elewacji typową. Ściany są tu jasne, dodatkowy wystrój elewacji domku w postaci kolumn i ram okiennych jest nieco ciemniejszy, a dopełnieniem tej gry cieni jest dach o niemal czarnym kolorze.

dom piętrowy elewacja

Budynek, który zdecydowanie zasługuje na wpisanie na listę najpiękniejszych elewacji domków. W okładzinie elewacji tego budynku łączy się elegancja i wyrafinowanie piękna. Patrząc na budynek z pięknym balkonem, spodziewasz się zobaczyć tam uroczą księżniczkę, która wyszła podziwiać ogród. Idealnie przemyślany kontrast kolorów – czerwony dach plus szara okładzina ścienna. Obramowanie każdego okna jest podobne do kreacji artysty, który z niezwykłą starannością pracował nad każdym lokiem. Sztukateria na ścianach chaty dokładnie powtarza półkolisty kształt okien, co podkreśla szczególny urok tego budynku.

elewacja szara domu

Nieskazitelną biel budynku wspaniale dopełniają małe pofałdowania na ścianach i żłobkowane kolumny, które przylegają do idealnie płaskiej powierzchni. Czarny dach przykrywa domek jak elegancki kapelusz dżentelmena. A na brzegach są girlandy, dzięki czemu każdego dnia z przyjemnością wracam do domu i widzimy, jak świeci i wabia przytulnością. Zwróć uwagę, że fundament jest wykonany z ciemnego kamienia. W ten sposób można podkreślić wielkość budynku, aby jego wygląd był jak najbardziej luksusowy i prestiżowy.

elewacja wysokiego domu

Taki projekt elewacji domów i domków w każdym przypadku będzie wyglądał poza pudełkiem, nawet jeśli budynek jest bardzo mały. Nie sposób oderwać wzroku od chaty, w której elegancja jasnych ścian i śnieżnobiałych sztukaterii łączy się z bogato pomarańczową dachówką i ceglanymi wstawkami w elewacji. Taka konstrukcja wygląda magicznie, zanurzona w zieleni, powinna być otoczona dużymi puszystymi drzewami i idealnie przystrzyżonymi krzewami.

domy z szarą elewacją

Nie sposób nie zauważyć, jak oryginalny jest ten domek. Szary wygląda stylowo i powściągliwie. A obecność dużej liczby okien podkreśla modność budynku. Szkło od podłogi do sufitu świetnie prezentuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domku. Taki dom zawsze będzie lekki i przestronny. Niewielki teren zielony przed budynkiem z huśtawkami, osłoniętymi ławkami i drzewami wokół sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na relaks.

projekt elewacji domu jednorodzinnego

Wszystkie elewacje domków, których zdjęcia tu widzicie, mają w sobie coś z zapału. To dom, który wygląda tak, jakby ktoś połączył dwa różne budynki i skończył z czymś wspaniałym i naprawdę atrakcyjnym. Tak silny może być kontrast między górą a dołem dwupiętrowej konstrukcji. Najpierw widzimy ciemnobrązową okładzinę z kamienia, która została urozmaicona białymi ramami okiennymi i małymi elementami dekoracyjnymi nad nimi. Patrząc wyżej, zauważamy, że klasyczny styl nadal istnieje w jasnoszarym kolorze z półokrągłymi okularami i pięknym balkonem.

nowoczesna elewacja domu jednorodzinnego

Delikatny kolor budynku i jego ostre narożniki to połączenie, które chce się podziwiać. Chata nie wydaje się mieć jednej strony frontowej – dzięki niestandardowemu dachowi wygląda atrakcyjnie z każdej strony. Kamienny fundament, tak mocny i stylowy w wyglądzie, łączy się tutaj z miękkością niebieskiego koloru budynku. Dzięki temu udało się osiągnąć efekt bajeczności, bo dom wygląda tak, jakby właśnie zdjęto z niego opakowanie na prezent.

nowoczesne domy elewacje

Wspaniałość tego budynku można docenić zarówno o poranku, kiedy w jego szklanych powierzchniach odbijają się pierwsze promienie słońca, jak i o zachodzie słońca, kiedy drewniana elewacja domku zanurzona jest w intensywnym pomarańczowym kolorze. Połączenie naturalnego drewna i czarnej okleiny zamienia dość prostą strukturę w coś naprawdę pięknego. W pobliżu takiego domu z pewnością znajdzie się miejsce na mały stolik na wieczorne spotkania. Najlepszą ozdobą takiej wentylowanej elewacji domku będą kamienie o różnych kolorach.

elewacja domu z dodatkiem kamienia

Dom, który wygląda tak, jakby był uzupełniony designerskimi detalami, co czyni go wyjątkowym. Na przykładzie tej wentylowanej elewacji domku można zobaczyć użycie kilku odcieni tego samego koloru jednocześnie. Różnorodność faktur w tym przypadku sprawia, że ​​dom jest bardziej nowoczesny i stylowy. Nacisk położony na narożniki konstrukcji podkreślone jasnym kolorem, dopełniają, dopełniają kompozycji architektonicznej.

elewacja domu kwadratowego

Przed tobą domek, którego fasada jest przemyślana w najmniejszym szczególe. Styl tego budynku jest wyczuwalny, gdy tylko wejdziesz na elegancką kamienną ścieżkę, otoczoną gładko przystrzyżoną trawą po bokach. Nie ma tutaj symetrii, dlatego budynku nie można uznać za standard. Obok płaskich filarów znajdują się kamienne konstrukcje nachylone pod kątem 75 stopni. Aby uzupełnić taką elewację budynku warto ozdobić teren wokół domu kilkoma krzewami lawendy lub iglakami.

elewacja małego domu

Wypukły kształt tego budynku nadaje mu szczególny urok. Dom posiada kilka balkonów i taras, na którym można ustawić stół i wieczorami spotkać się z przyjaciółmi. Do okładzin wykorzystano wiele różnych materiałów elewacyjnych do domków, w tym cegłę, kamień, tynk dekoracyjny. Kompozycja okazała się jasna i niezwykła. Wykończeniem tej architektonicznej kreacji jest ciemny dach, który dodaje elegancji projektowi.

dom szara elewacja

Budynek, którego dosłownie chcesz dotknąć ręką, aby sprawdzić, czy naprawdę ma tak aksamitną płaskorzeźbę, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Na okładzinę wybrano oszałamiająco miękki jasnoszary kolor, którego jednolita faktura nadaje budynkowi minimalistyczny styl. Gładkie formy widoczne są nie tylko w konstrukcji budynku, ale także w układzie otaczającego go terytorium. Idealnie przycięte krzewy uzupełniają całą elewację. Wygląd domków to nie tylko odpowiedni dobór materiałów, ale także spora kreatywność.

Na uwagę zasługują wszystkie zdjęcia elewacji domków, które tu widzicie. Każda opcja jest oryginalna na swój sposób. Miłośnikom minimalizmu spodobają się jednolite okładziny i regularne kształty, a jeśli wolisz luksus, z pewnością spodoba Ci się elewacja domku, której projekt zawiera elementy sztukatorskie i połączenie kilku materiałów wykończeniowych. Skoncentruj się na własnym guście, dodaj swoje pomysły, a wynik na pewno się spodoba!

KREATYWNE POMYSŁY NA PROJEKT ZEWNĘTRZNY DOMU

Nie musisz samodzielnie opracowywać projektu swojego przyszłego domu, ponieważ możesz wybrać odpowiedni pomysł, tworząc projekt zewnętrzny online. Istnieją specjalne programy, z których każdy może korzystać. Lub możesz znaleźć zewnętrzną stronę domu, który Ci się podoba (zdjęcie) i pokazać ją firmie budowlanej, dodając własne życzenia.

projekt elewacji starego domu

Dom ozdobiony białymi kolumnami zawsze wygląda luksusowo. Projekt w jasnych kolorach nadaje budynkowi szczególnej szlachetności i podkreśla jego status. Stiuk na ścianach domu czyni go bardziej interesującym. Chciałoby się rozważyć taką strukturę, badając każdy element, każdy szczegół. Doskonałym rozwiązaniem byłby również balkon, na którym można postawić kwitnące rośliny lub ustawić mały stolik kawowy, przy którym trzeba będzie podziwiać wschody lub zachody słońca.

elewacja domu projekt

Stawianie czoła domowi z cegieł jest obecnie jedną z najpopularniejszych opcji. Patrząc na zewnętrzną stronę parterowego domu na zdjęciu, sam zobaczysz, że ta opcja projektowania budynku zawsze wygląda stylowo i prestiżowo. W tym przypadku ściany wykończone są materiałem o przyjemnym czekoladowym kolorze, do tego koloru dobrane są również drzwi i ramy okienne. Aby projekt zewnętrzny domu nie wyglądał monotonnie, jest rozcieńczony pewnymi szczegółami. Na przykład drzwi nie są solidną blachą, ale bardzo ciekawym projektem z kutą wkładką.

fasady domow

Połączenie bieli i jasnego brązu doskonale prezentuje się w tym budynku. Te kolory w projekcie zewnętrznym dają każdemu, kto patrzy na dom, nieopisane poczucie komfortu. Szczególną uwagę należy zwrócić na kształt konstrukcji. Idealnie proste linie widoczne są w każdym centymetrze. Niskie kute balustrady dopełniają dom swoją elegancją, a okna dyskretnie zdobią białe elementy o różnych kształtach. W upalne letnie dni na pewno spodoba się Państwu obszerny taras.

aranżacja elewacji domu

W tej wersji połączenie kilku rodzajów okładzin wygląda bardzo oryginalnie. Część budynku wykończona cegłą, część – tynkiem dekoracyjnym. Fundament domu wyłożono kamieniem, który niejednorodną fakturą i ciemnym kolorem podkreśla elegancję całej konstrukcji.

Podłużne okno sprawia, że ​​budynek jest reprezentacyjny. Tutaj jest obramowany niezwykłą ramą z białej cegły, co sprawia, że ​​ten wygląd zewnętrzny jest wyjątkowy. Ekstrawagancji dodaje mu niewielka dekoracja domu w postaci wdzięcznej sztukaterii pod tym oknem.

dom na zewnątrz

Dwupiętrowy dom zaprojektowany na wzór zamku, w którym znajduje się księżniczka. Ażurowe, delikatne, wdzięczne – to jedyne słowa, które opisują tę strukturę. Każde zagięcie łuku lub pozornie nieistotna wstawka dekoracyjna odgrywa rolę w ogólnym obrazie.

Rośliny pomogą uczynić terytorium bardziej interesującym, dodają orientalny akcent do budynku, ale nie powinny pokrywać większości elewacji domu. Wystarczy obszerna palma. Tworzy rodzaj gry jasnych i kremowych kolorów na zewnątrz budynku.

wzory elewacji domów jednorodzinnych

Wygląd zewnętrzny na zdjęciu to dom o niezwykłym i całkowicie indywidualnym projekcie. Ten budynek okazał się inny niż wszystkie. Bardzo zwarty dwupiętrowy budynek posiada przestronny taras ozdobiony zasłonami pasującymi do całego domu. Dobrze zielony teren wokół odświeża ogólny obraz elewacji, czyni go bardziej naturalnym. W projekcie tego budynku można dostrzec szczególny styl. Mały, kuty balkon sprawia, że ​​jest arystokratyczny i oryginalny.

aranżacja elewacji zewnętrznej domu

Budynki o symetrycznej konstrukcji zawsze wyglądają majestatycznie w szczególny sposób. W formach tego budynku widać lakoniczność i prostotę, a to właśnie jest obecnie w modzie. Mieszkając w takim domu, poczujesz się nie mniej jak właściciel zamku. Projekt elewacji, w której połączono okładzinę z cegły i tynk dekoracyjny, jest stylowy i nowoczesny. Przejście od jednej tekstury do drugiej sprawia, że ​​chce się spojrzeć na taki budynek, czyni go nietypowym. Ten rodzaj wykończenia może mieć wiele kolorów. A za pomocą cegieł możesz nawet stworzyć inną ozdobę – w tym przypadku projekt zewnętrzny domu będzie naprawdę wyjątkowy.

pasy na elewacji domu

Starannie zaplanowana elewacja prywatnego domu może stać się prawdziwym arcydziełem architektury. W projektowaniu zewnętrznym z pewnością należy dostrzec ogólną ideę, która przejawia się w każdej części konstrukcji. Piękne białe kolumny optycznie rozciągają budynek, czyniąc go bardziej solidnym i luksusowym. Monochromia i zastosowanie przeważnie jasnych odcieni w elewacji jest obecnie bardzo popularne. A promienie światła przez cały dzień będą dopełniać piękno domu na różne sposoby dzięki jasnym refleksom.

jak pomalować dom na zewnątrz zdjęcia

Oto jeden z najpopularniejszych obecnie stylów zewnętrznych – minimalizm. Urok prostoty pozwala opisać projekt zewnętrzny tego budynku. Białe obrzeże dodaje mu elegancji, ale nie czyni go zbyt pretensjonalnym. Podczas pracy nad projektem zewnętrznym ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolor wykończenia domu. Może spodoba się Wam pomysł połączenia ścianek kawy ze śmietanką, a wszystko to podkreślą ciemnopomarańczowe cegły. Na zewnątrz domku nie ma żadnych szczegółów, do których przylega oko. Możesz dodać je samodzielnie, wieszając delikatne lampiony lub otaczając budynek pięknym ogrodem.

nowa elewacja starego domu

Jaka jest strona zewnętrzna domu? Taki jest gust właściciela, zawarty w koncepcji architektonicznej. Jeśli chcesz ozdobić swój dom tynkiem dekoracyjnym, możesz podjąć najbardziej odważne i niezwykłe decyzje projektowe. Ten materiał może mieć prawie każdy kolor i teksturę. W tym przypadku przejście z jednego koloru na inny wygląda ładnie, choć w ten sam sposób można nadać budynkowi bardziej kontrastowy wygląd.

wykończenie domu na zewnątrz

Jeśli przy projektowaniu zwykłego codziennego domu wielu preferuje minimalizm, to projekt zewnętrznej strony wiejskiego domu zdecydowanie wymaga wyobraźni. Przybywając do swojego idealnie wyposażonego mieszkania, możesz cieszyć się czasem do syta. Na szczególną uwagę zasługuje okładzina domu w szaro-białej kolorystyce, ponieważ budynek ten sprawia wrażenie pałacu. W jego stylu jest coś szlachetnego, takie elewacje domów nie są często spotykane. Dekoracja ścienna z naturalnego kamienia dobrze komponuje się z tynkiem w tonacji.

wzory elewacji domów piętrowych

Udekorowanie budynku w ciepłych kolorach to zawsze dobry pomysł. Dom wydaje się przytulny, nawet zanim wejdziesz do środka. Dach pokryty dachówką z czerwonawym odcieniem jest idealny dla tej opcji projektowej. Niewielka przestrzeń przed wejściem do sali pozwala na ustawienie w niej krzeseł i stołu, na których z pewnością przyjemnie spędzicie wieczory przy lampce wina.

modna elewacja domu 2019

Dom na wsi to miejsce, w którym chcesz ukryć się przed wszystkimi codziennymi troskami. Wieczorami usiądź przy małym pięknym stoliku na balkonie w świetle kilku lampionów, zjedz coś niesamowicie pysznego i porozmawiaj z rodziną o wszystkim na świecie. Elewacja wiejskiej rezydencji, stylizowana na klasykę, będzie doskonałym miejscem na tego typu imprezy. Teren wokół budynku można ozdobić żywicą i innymi drzewami iglastymi.

konfigurator elewacji domu

Wygląd zewnętrzny to pierwsze wrażenie Twojego domu. Dzięki kompetentnemu podejściu do realizacji projektu budowlanego możesz sprawić, że Twój dom będzie wyglądał jak prawdziwy raj. Nie ma znaczenia, czy tworzysz zewnętrzną stronę drewnianego domu, czy planujesz zbudować konstrukcję wykończoną tynkiem. W każdym razie twoje mieszkanie ma wszelkie szanse, aby stać się miejscem, do którego chcesz wracać z przyjemnością każdego dnia.

elewacja domu wizualizacja

PIEKNE ELEWACJE DOMU ~ ZDJĘCIA PROJEKTU, KOLORU, DEKORU I MATERIAŁÓW

W dzisiejszych czasach popularność osiąga minimalizm w dekoracji wnętrz. Ale klasyczne style okładzin są trudne do konkurowania. Ich wspaniałość i szyk oddają dobrze dobrana kolorystyka, różnorodność faktur oraz dodatek indywidualnych detali.

Jaki jest piękny kolor elewacji domu? Karmelowy, szaro-brązowy, a może jasny kolor z nutą dojrzałego mango? Praca projektowa, polegająca na odpowiednim wymieszaniu wszystkich elementów wyglądu zewnętrznego, wymaga prawdziwego talentu.

najpiękniejsze elewacje domów

Budynek wykończony jest cegłą w kolorze migdałów. Każdy prostokąt ma swój własny odcień, dzięki czemu ogólny obraz wygląda świetnie. Kolorystyka budynku harmonizuje z pastelowym pomarańczowym kolorem dachu. Poszczególne detale domu, które podkreślają jego wyrafinowanie i nadają budynkowi elegancji, wykończone są w kremowej kolorystyce.

Fundament domu, symbolizujący jego solidność i status, jest szary. Znaczenie tkwi w każdym centymetrze zewnętrznej strony. Piękny dom, którego zdjęcia są tutaj pokazane, może stać się przytulnym domkiem lub budynkiem na różne imprezy okolicznościowe.

najładniejsze elewacje domów jednorodzinnych

W każdym elemencie jest wyrafinowanie. Budynki otoczone są miękkimi drzewami iglastymi, wśród których znajdują się świerki i sosny. Miło jest zobaczyć, jak pasują do siebie ciemnozielone i pszeniczne kolory, jaką atmosferę tworzy mieszanka tych kolorów. Ze względu na to, że na terenie wokół budynku rosną tak potężne i majestatyczne drzewa, domek wygląda jak prawdziwy zamek, a nie tylko czyjeś mieszkanie. Wrażenie to tylko potęguje ładna fontanna na dziedzińcu.

ladna elewacja na dom

Cała przestrzeń wokół pięknego ceglanego domu to uroczy ogród, w którym każdy trójkąt nieskazitelnie przyciętych krzewów odgrywa ważną rolę w ogólnym wystroju. Wychodząc rano na jeden z miniaturowych balkonów przy filiżance gorącej kawy, można podziwiać urokliwe ogrody w kolorze malachitu. Chcę spacerować ścieżkami między terenami zielonymi, trzymając się za ręce i zatrzymując się od czasu do czasu, aby ponownie podziwiać przepych widoku.

najładniejsze elewacje domów

Dopełnieniem tego pięknego ceglanego domu są nie tylko bujne drzewa, ale także wdzięczne latarnie, które są zainstalowane na całym obwodzie ogrodu. Wysokie i niemożliwie estetyczne, zdobią zewnętrzną stronę zarówno w dzień, jak iw nocy. W ciemności lampy tutaj nie oślepiają oczu ostrym światłem, ale delikatnie rozlewają ciepłe, luminescencyjne promienie na zielony ogród. Jeśli zadasz pytanie: „Jak wykonać piękną elewację domu?”, Odpowiedzią mogą być stylowe czarne latarnie.

ładna elewacja domu

Piękny dom na zdjęciu jest atrakcyjny, ponieważ do jego elewacji użyto materiałów z różnymi reliefami. Gładkie bloki fundamentowe są przerywane chropowatą cegłą, z której wznosi się ściany budynku. Następnie widzimy małe powierzchnie domu, wykończone tynkiem dekoracyjnym, a następnie dachówką, w przeciwieństwie do tej płaskiej powierzchni. Taki manewr projektowy sprawia, że ​​wygląd budynku staje się bardziej spektakularny, zmuszając do szybowania nad budynkiem i podziwiania pięknej elewacji dwukondygnacyjnego domu.

ładne elewacje domów

W projekcie tego domu nacisk położono na powtarzalność różnych geometrycznych kształtów. Prostokątne szkła powielają się wzajemnie, a pół-owalne okna sięgające od podłogi do sufitu są jak odbicie luksusowych łuków o waniliowym odcieniu. Tutaj projektantom udało się połączyć dużą liczbę różnych kształtów, tworząc jedną całość. Zwróć uwagę na piękny fronton domu. Dach z ostrymi narożnikami to kolejny architektoniczny refleks, który pozwolił nadać budynkowi kreatywny styl.

Piękny projekt domu na zdjęciu wynika z wielu różnych niuansów w jego projekcie. Już budowa budynku zakłada, że ​​nie będzie to zwykły budynek o monotonnej powierzchni. Piramidalne części dachu nadają domkowi klasyczny wygląd i odrobinę dawnych czasów. Połączenie różnych odcieni brązu i zieleni, szczególna dbałość o szczegóły – wszystko to pozwoliło stworzyć niemal rajską siedzibę.

PRZYKŁADOWE ELEWACJE DOMÓW JEDNORODZINNYCH ~ SPÓJRZ NA TE MATERIAŁY, DEKORACJE I PROJEKTY!

Projekt elewacji domu wymaga nie tylko dokładnych obliczeń i wysokiej jakości materiałów, ale także dużej kreatywności. Opcje projektowe domu, których zdjęcia podano poniżej, to te przypadki, w których specjaliście w swojej dziedzinie udało się połączyć różne tekstury, kolory i materiały okładzinowe z niesamowitą dokładnością. Budynki na zdjęciach są szczególne nie tylko ze względu na dekorację ścian – na zewnątrz tych konstrukcji znajdują się detale, które przyciągają wzrok.

czym obłożyć elewację domu

Okazały dom, którego piękno chcesz podziwiać. To budynek, o którym małe dziewczynki marzą o zabawie w księżniczki. Luksusowy i wyrafinowany w stylu budynek, którego okładziną na elewację jest cegła. Uroczo uzupełniają go płaskorzeźby rozmieszczone na całej powierzchni budynku. Takie teksturowane elementy są w stanie ożywić strukturę. Jeśli nie masz pewności, która elewacja będzie najlepsza dla Twojego domu, poświęć trochę czasu na wybór dekoru. Wtedy każda okładzina stanie się tylko tłem dla kreatywnych produktów.

ciekawe elewacje domów jednorodzinnych

Aby zapewnić sobie wygodę w dużym domu, powinno do niego docierać jak najwięcej światła. Dlatego w tak luksusowym budynku nie można obejść się bez wolumetrycznych okien do podłogi. To jest dziś niezwykle popularne. Na szczególną uwagę zasługuje system elewacji domu prywatnego. Wspaniałe połączenie jasnych i ciemnych kolorów, a także elegancki balkon, na który z pewnością będziesz chciał wyjść rano – styl jest odpowiedni dla tych, którzy wszędzie i we wszystkim szukają wyrafinowania.

domy elewacje nowoczesne

Nie wiesz, jaką elewację wybrać do swojego domu? W takim przypadku możesz połączyć kilka materiałów wykończeniowych jednocześnie. Na przykład ceglana okładzina głównej części elewacji, uzupełniona pięknymi kolumnami, które są wykończone dekoracyjnym tynkiem. Nawiasem mówiąc, te ostatnie pozwalają wizualnie rozciągnąć budynek, uczynić go smuklejszym i bardziej atrakcyjnym. Ten pomysł na elewację domu jest stosowany od dawna, ale za każdym razem, gdy jest realizowany, projektanci tworzą coraz bardziej kreatywne projekty.

elewacja domu dwuspadowego

Podziw i zachwyt to uczucia, które ten budynek natychmiast wywołuje. Patrząc na to, jak okładzina ścian zewnętrznych współgra z idealnie przystrzyżonym trawnikiem i sztukaterią wokół ogromnych okien, nie sposób nie marzyć o zamieszkaniu w takim klasztorze. Rano salon zostanie zalany jasnym światłem promieni słonecznych, a jeśli spojrzysz w tym czasie na budynek z zewnątrz, zobaczysz wszystkie odcienie materiału elewacyjnego użytego tutaj do budowy domu.

wizualizacje elewacji domów jednorodzinnych

Fantastyczna fasada tego budynku ucieleśnia najlepsze pomysły klasycznego wystroju. Reliefowe wzory pokrywające ściany chaty nadają jej solidnego i luksusowego wyglądu. Aby poprawić obszar wokół takiego domu, musisz posadzić wokół niego drzewa iglaste – smukła tuja będzie idealnym wyborem. Podbijają jednocześnie swoim pięknem i prostotą. Warto zwrócić uwagę na płytki wokół domu, powinny one dobrze współgrać z głównym kolorem budynku.

Штукатурка для фасада дома

Elegancja tego budynku tkwi w szczegółach. Lekki tynk kawowy na elewację domu, motywy roślinne jako dekoracja, a także majestat samego budynku – wszystko to sprawia, że ​​jego wizerunek jest szczególnie niesamowity. Bez wiedzy zaczynasz podziwiać taką konstrukcję, jak dzieło sztuki. Nawet przy złej pogodzie dom wygląda ciepło i przytulnie. Chciałoby się wrócić do takiego klasztoru po ciężkich dniach na kolację z rodziną na przestronnym tarasie.

elewacja domu z dachem dwuspadowym

Stylowy i nowoczesny dom, który wygląda jak pomalowany. Równość linii, przemyślana kolorystyka, równowaga ciemności i światła – wszystko to fascynuje, sprawia, że ​​rozważa się budynek w najmniejszym szczególe. Dobrze dopasowanym materiałem wykończeniowym do tego typu domu będzie cegła w kolorze bordowym. A ciemnozielone tuje posadzone w rzędzie uzupełnią szyk uroczego domku.

okładziny na elewacje domu

Oryginalny bordowy dach tego domu ma niezwykłą konstrukcję. Wiele małych sześciokątów z ciemnym winietowaniem nadaje powierzchni niewielką objętość. Materiałem wykończeniowym elewacji prywatnego domu jest tutaj tynk dekoracyjny o niejednolitej fakturze. Jego lekko szary kolor podkreśla nienaganna biel stolarki okiennej i elementów dekoracyjnych. Teren wokół budynku pokryty jest płytkami łączącymi odcienie wszystkich kolorów użytych w projekcie domu.

elewacje dużych domów

Budynek, którego piękno podkreśla połączenie kilku kolorów w jego projekcie. Dekoracyjny szary tynk stał się materiałem wykończeniowym domu. Ponadto główna powierzchnia konstrukcji wykonana jest w najciemniejszej tonacji, a kolumny okalające naroża konstrukcji są nieco jaśniejsze. Ciekawie prezentują się szerokie okna z białymi ramami, dzięki czemu można było podkreślić całą paletę kolorów zastosowaną na zewnątrz. Jasnozielony trawnik dobrze kontrastuje z ogólnym projektem budynku.

wzory elewacji domu

Materiałem do dekoracji domu z zewnątrz może być cegła, ale nie oznacza to wcale, że budynek będzie wyglądał zwyczajnie. Na pewno tak się nie stanie, jeśli elewację uzupełnia ładne ogrodzenie w postaci obszernych białych kolumn, okna utrzymane są w klasycznym stylu, a przy wejściu zamontowano duże cylindryczne kolumny. Samą cegłę lepiej jest zabrać z różnymi odcieniami. Zaledwie kilka przyciemnionych prostokątów na zewnątrz budynku może nadać budynkowi ekskluzywny wygląd.

ciekawa elewacja domu

Jednym z najnowocześniejszych dziś rozwiązań do dekoracji elewacji domu jest montaż okien w podłodze. Niezależnie od materiałów użytych do okładzin elewacyjnych, szkło wolumetryczne w atrakcyjnej ramie nada domowi szczególnego szyku. Wystrój domu na zewnątrz będzie wyglądał hipnotyzująco, jeśli udekorujesz budynek w tym samym tonie i stylu. Prostokąty z ciemnej cegły w podobnych odcieniach oraz jasnoszare ramy okienne wyglądają harmonijnie.

elewacja domu z cegły

Konstrukcja tego domu jest zupełnie nietypowa. Budynek wydaje się mieć kilka poziomów. W tym przypadku materiałem elewacyjnym domu prywatnego była cegła z terakoty, do niej dopasowano również kolor płytek. Ostre rogi dachu nadają domowi wygląd zamku, efekt ten potęguje obecność niewielkiego balkonu z ogrodzeniem z kutego żelaza. Rama szerokich okien domu dopasowana jest do ramy wokół bramy garażowej. To powtórzenie świadczy o obecności jednego stylu w okładzinie budynku.

wzory elewacji zewnętrznej domów

Naprawdę oszałamiający budynek z cegły. Ten materiał do dekoracji elewacji domu stał się jego atrakcją. Ciemny kolor cegły z powodzeniem uzupełniają geometryczne kształty narysowane w wystroju. Projekt budynku jest przemyślany w szczegółach. Podłużne okna o konstrukcji drewnianej dobrze komponują się z drewnianymi wstawkami między dwiema częściami budynku. Eleganckie czarne lampy uzupełniają nowoczesny wygląd zewnętrzny i sprawiają, że wieczorami pomieszczenie jest przytulne.

modne elewacje domów 2018

Mieszkając w takim domu będziesz miał 100% pewności, że Twoje mieszkanie jest wyjątkowe. Budynek ten wygląda kosmicznie, ale jednocześnie jest bardzo praktyczny i przestronny w środku. Gdy tylko słońce pojawi się na horyzoncie, błyszcząca powierzchnia materiału wykończeniowego elewacji zmienia budynek w piękny diament, którego wszystkie fasety mienią się różnymi kolorami. Duża ilość zieleni na terenie mieszkania tworzy kontrast pomiędzy zmodernizowaną zabudową a środowiskiem naturalnym.

wykończenie domu z zewnątrz

Zastanawiając się, w jakim kolorze udekorować dom, często zatrzymujemy się przy typowych kolorach. A co z terakotą? Tak efektowny budynek robi wrażenie na pierwszy rzut oka. Na całej powierzchni zastosowano ten sam materiał wykończeniowy ścian zewnętrznych, ale jednocześnie konstrukcja hipnotyzuje swoją strukturą. Zygzaki, geometryczne kształty, asymetria – takie niuanse zamieniają budynek w architektoniczne arcydzieło.

najmodniejsze elewacje domów

Wybór odpowiedniego koloru do domu jest czasem trudny. Ale w tym przypadku wcale nie musisz tego robić, ponieważ struktura za każdym razem nabierze koloru tego, co ją otacza. Budynek, w którym odbijają się zabarwione blaskiem słońca chmury, to coś z kategorii architektonicznej magii. Ten materiał na elewację domu pozwoli mu harmonijnie wtopić się w horyzont nieba. Idealnym materiałem do wykończenia fundamentu będzie kamień na elewację domu.

elewacje domow pietrowych

W nowoczesnym budynku nie zawsze jest dużo przeszklonych powierzchni czy rozwiązań konstrukcyjnych, które nigdy wcześniej nie były stosowane. Ten budynek jest tego doskonałym przykładem. Stylowo zdobione fototapety świetnie prezentują się jako materiał na elewację domu. Obraz na powierzchni konstrukcji może być wszystkim, od motywów starożytnej Grecji po dzieła sztuki XXI wieku. Takie materiały do ​​wykończenia elewacji domów pozwalają na urzeczywistnienie najśmielszych pomysłów.

wykończenie elewacji zewnętrznej domu

Budynek ten wygląda jak eksponat na wystawie sztuki współczesnej, ponieważ jako materiał okładziny elewacji domu użyto metalowych paneli. Projekt budynku można nazwać minimalistycznym, ale zdecydowanie nie nudnym ani typowym. Ten dom jest przykładem tego, jak niesamowita prostota ma architekturę. Ta okładzina do domu to oryginalne rozwiązanie, jeśli budynek ma odpowiednią bryłę i chcesz wnieść do jego stylu nowość.

elewacja domu wzory

Chcesz wiedzieć, jak użycie cegieł elewacyjnych wygląda na elewację? Jesteśmy teraz gotowi, aby pokazać opcje wykończenia. Na zdjęciu budynek, w którym duże ceglane prostokąty są połączone z panelami ze stali nierdzewnej. Niezwykły wygląd zewnętrzny domku zapewnia falisty kształt okładziny. Wizualnie dodaje objętości konstrukcji. Możesz użyć tych materiałów do pokrycia domu lub możesz użyć ich do dekoracji budynku biurowego.

elewacja domu parterowego z czarnym dachem

Metalowe panele na elewacje domów prywatnych będą wyglądać atrakcyjnie, jeśli będziesz bawić się kolorami tego materiału. Na przykład można połączyć kilka odcieni pomarańczy lub rozcieńczyć unowocześniony styl powierzchni metalowej z klasyką drewna. Budynki w tym odcieniu najlepiej uzupełniają czarne detale, które będą oprawiać piękno kreowane przez architekta. Czarne ramy przestronnych okien, czarny dach, czarna latarnia – to zapewnia jedność stylu.

zewnętrzna elewacja domu

Nienagannie płaski budynek o kształcie prostokąta. Jak wyeliminować nudę w jego projekcie? Wyjściem są panele elewacyjne z wzorami. Wszystko można przedstawić na powierzchni. Chaotyczne rysunki i znaki, sylwetki ludzi lub wdzięczne linie kwiatów będą wyglądać świetnie. Najciekawsze jest to, że taki materiał na elewację nie potrzebuje nawet dodatkowego koloru – wygląda ekscytująco, nawet gdy jest monochromatyczny.

nowa elewacja domu

Aluminiowe materiały wykończeniowe elewacji domów, czyli jak sprawić, by każdy przechodzień zwracał uwagę na swoje mieszkanie – będzie to idealna nazwa konstrukcji na zdjęciu. Asymetryczne figury to nie tylko wystrój, ale pokoje, komfortowo wyposażone w środku. Taki materiał okładzinowy na elewację domu, podobnie jak metal, jest tutaj używany tylko jako rama, wewnątrz której znajduje się mocne szkło. Atrakcyjny z zewnątrz, wygodny w środku – idealny do domu.

Aby wygląd zewnętrzny budynku był naprawdę atrakcyjny, możesz użyć cegły do ​​dekoracji lub możesz połączyć różne rodzaje tynków dekoracyjnych do dekoracji elewacji. Teraz mamy dostęp do setek opcji materiałów do dekoracji zewnętrznej domów, z których każdy może uczynić Twój dom oryginalnym i nowoczesnym. Niektóre materiały elewacyjne do domków letniskowych pozwalają nadać domowi wygląd średniowiecznego zamku, są też pomysły najbardziej unowocześnione, pełne kreatywności i wyobraźni.

Jak wygląda idealna fasada Twojego wymarzonego domu?

NOWOCZESNE ELEWACJE DOMÓW JEDNORODZINNYCH – ŚWIEŻY PROJEKT, STYLE, ZDJĘCIA DO TWOJEJ ELEWACJI

Wygląd zewnętrzny nowoczesnego wiejskiego domu – prywatnego, drewnianego lub ceglanego, ma jedną wspólną cechę – indywidualność. Dla Twojej wygody zebraliśmy zdjęcia pomysłów na projekt elewacji. W 2019 roku główny nacisk kładziony jest na przestrzeń, naturalne tekstury, kreatywność, abyś mógł bezpiecznie wcielić swoje stare fantazje w rzeczywistość. Czy chciałbyś, aby fasada była monumentalna i bujna? Barokowy kierunek jest dla Ciebie bardziej odpowiedni. A może pójść w stronę ciepła i uduchowienia? Na ratunek przyjdzie styl wiejski! W tej chwili przyjmujemy wszystkie najważniejsze kierunki w tym roku!

nowoczesna elewacja domu

style zewnętrzne domów: ich charakterystyczna cecha

Obecnie istnieje ogromna liczba trendów architektonicznych, więc można się po prostu pogubić w całej tej różnorodności. Style zewnętrzne wyznaczają rytm całej zewnętrznej części budynku. Takiego wyboru dokonuje się w oparciu o gust właściciela, wielkość nieruchomości, dostępność własnej działki, a także bliskość innych budynków. Wszystkie kierunki projektowania można z grubsza podzielić na cztery grupy:

 • Europa: Anglia, Włochy, Hiszpania, Francja.
 • Skandynawski: Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia.
 • amerykański
 • Progresywny nowoczesny – nowoczesny i zaawansowany technicznie.

z zewnątrz wiejskiego domu w klasycznym stylu – piękno tkwi w szczegółach

wykonczenia domu z zewnatrz
 • Klasyczny styl łączy w sobie majestat, wyrazistość i surowość form, użycie lekkich i dyskretnych tonów.
 • Kolumny to podstawa – zdobią elewację, wspierają balkon i taras.
 • Doskonała symetria. W budownictwie stosuje się zasadę „złotego podziału” z innym wskaźnikiem szerokości i wysokości.
 • Na zewnątrz wiejskiego domu w stylu klasycznym znajdują się również płaskorzeźby, posągi, boki, schody.
 • Płaskorzeźby, listwy, sztukaterie gipsowe lub piankowe to charakterystyczne elementy nowoczesnego domu w klasycznym stylu. Zwyczajowo takie elementy wyróżnia się na biało na tle pastelowej elewacji.

zewnętrzna elewacja domu w stylu górskim – status północny i komfort

Z czym wiążą się alpejskie góry i ich ośnieżone doliny? Oczywiście z rezydencjami w stylu chalet. Przytulne kabiny z rozłożystymi dachami uzupełniają przestronne zewnętrzne tarasy. Zewnętrzna elewacja domu w stylu chałupy jest wykonana w całości z drewna – prostego, niezawodnego, funkcjonalnego materiału w północnym chłodzie.

elewacje domów z kamieniem

Taka obudowa daje poczucie bezpieczeństwa, ciepła. Zwyczajowo wznosi się elewację z kamienia i betonu i montuje się ramę budynku na podwyższeniu. Fasada jest zwykle skierowana na wschód, gdzie skupia się więcej światła słonecznego. Projekt tego formatu przewiduje poddasze ozdobione ozdobnymi belkami i pilastrami. Konieczne jest posiadanie balkonu z wystającym do przodu dachem, który tworzy „daszek”.

strona zewnętrzna prywatnego domu w stylu prowansalskim: zdjęcie domu o swojskim uroku

wizualizacja domu elewacja

Południe Francji, spokojna okolica lub wioska z przyjemnymi jedno- lub dwupiętrowymi domami, które kuszą swoim komfortem. Tak powstaje znany na całym świecie styl prowansalski, zwany także „rustykalnym romantyzmem”. Zdjęcie przedstawia zewnętrzną stronę domu w stylu prowansalskim:

 • Widzimy proste kształty, obecność najbardziej naturalnych pastelowych odcieni, doskonale dobraną gamę kolorów.
 • Wskazane jest zapewnienie werandy, na której można spędzić czas z rodziną i spotkać gości.
 • Okna z cienkimi ramkami, z okiennicami, które uzupełniają ogólny wygląd.
 • Dach pokryty dachówką doskonale uzupełnia tynk elewacyjny. Główną atrakcją projektu jest wielostopniowy dach.

zewnętrze domu skandynawskiego – styl skandynawski i czym się „zjada”

Styl skandynawski, niczym powiew świeżości, przyciąga miłośników minimalizmu. Zewnętrzna strona skandynawskiego domu jest w zasadzie prosta – prostota faktur, linii, brak luksusu, maksymalna przestrzeń i nierozerwalne połączenie z naturą. Zapomnij o wysokiej technologii i sztuce – brak patosu i umiaru nadaje takiemu domowi ogromnej elegancji i statusu.

dom na zewnątrz inspiracje

Przeszklenia panoramiczne, w tym przezroczyste drzwi, jeśli posiadasz własną działkę lub balkon będą obowiązkowym elementem. Estetykę i funkcjonalność nadaje drewno u podstawy elewacji i podłogi. Akcenty kolorystyczne na elewacji są wykonane płynnie: na przykład brązową fasadę podkreślają kremowe listwy lub belki.

elewacje domów i domków w stylu loftowym – na zdjęciu dom w stylu nowoczesnym

elewacje domów z ceglastym dachem

Dlaczego zewnętrzna strona domów i domków w stylu loftów jest tak popularna:

 1. Na zdjęciu dom w nowoczesnym stylu. Jak widać, główny nacisk kładziony jest na przestrzeń i wcale nie jest konieczne posiadanie osobistej fabuły. Ściany oczyszczają panoramiczne okna, brak dekoracji.
 2. Loft to relikt historii fabryk i fabryk. Po zniknięciu manufaktur inteligencja i bohema zaczęli wykorzystywać takie budynki na mieszkania. Ściany murowane z cegły – dowolny kolor.
 3. Ramy okienne w ciemnych kolorach imitują metal, ponieważ ten materiał najlepiej łączy się z cegłą.
 4. Dachy są płaskie, bez daszków.

Zewnątrz domu w stylu śródziemnomorskim – południowy urok

Styl śródziemnomorski + dom na zewnątrz = glamour i atmosfera permanentnego relaksu. W stylu zewnętrznej części domu ten kierunek wygląda bardzo wyraziście i koncepcyjnie. Dzięki dużej ilości ciepłych kolorów w dekoracji elewacji, obecności murów, dachów pokrytych dachówką o różnych kształtach, poczujesz się jak w nadmorskim kurorcie.

elewacje piętrowych domów

Obowiązkowym elementem takiego domu będzie murowane wejście do osobistego garażu. Nie zapomnij o zamkniętym balkonie z małymi kolumnami. Elewację zaakcentowano kamieniarką w różnych kolorach.

elewacja domu z drewnem: jaka jest jego zaleta

Zdjęcie przedstawia zewnętrzną stronę angielskiego domu drewnianego. Elewację wykonano z malowanych profili drewnianych, które wraz z dachówką bitumiczną tworzą atrakcyjną kompozycję.

elewacja domu w stylu rustykalnym

Вы можете выбрать любое классическое направление в оформлении фасада — во всех случаях возможно использовать дерева в качестве основы экстерьера. Если вы хотите окружить себя ощущением единства с природой стоит выбрать финский или японский стиль. В данном случае дерево занимает более 80% дома. В зависимости от цвета и концепции данный материал может дарить ощущение легкости и лаконичности, так и статусности, солидности.

zewnętrzna strona nowoczesnego domu z drewna klejonego warstwowo: przyjazność dla środowiska i oszczędność

elewacje domów 2018

Czym zewnętrzna strona nowoczesnego domu z drewna klejonego warstwowo różni się od innych projektów:

 • Wysoka prędkość budowy. Elewacje wielkopowierzchniowe powstają za kilka miesięcy, więc ten format stanie się uniwersalny w ograniczonym czasie.
 • Odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.
 • Optymalna izolacja akustyczna i cieplna.
 • Wysoka wytrzymałość konstrukcyjna. Materiał nie boi się uszkodzeń mechanicznych, zachowuje swój kształt i wygląd przez ponad 70 lat.
 • Przyjazność dla środowiska. W budownictwie wykorzystuje się naturalne drewno, które nie emituje toksyn do atmosfery. Dom w takim formacie sprzyja całej rodzinie.

zewnętrzna strona budynku mieszkalnego z bali – pełna jedność z naturą

nowoczesne elewacje starych domów piętrowych

Zewnętrzna strona domu z bali nie musi wyglądać tak, jak w stylu norweskim. Chociaż warto wziąć pod uwagę dachy wykonane z naturalnego mchu, które zapewniają doskonałą izolację cieplną i akustyczną oraz pochłaniają wilgoć.

drewniana elewacja domu

Bala cylindryczna to niezawodny i wysokiej jakości materiał do budowy elewacji. Takie ściany poddawane są dodatkowej obróbce przed wilgocią i ogniem.

elewacje domów klocków

Piękne elewacje murowanych domów przenoszą nas do Wielkiej Brytanii czy USA, gdzie tego typu projekty są bardzo różnorodne. Możesz zapamiętać styl loftowy z jego prostymi kształtami, płaskim dachem i panoramicznymi oknami.

elewacja starego domu

Warto jednak zastanowić się nad bardziej dekoracyjnym formatem, w którym cegła łączy się z sztukaterią gipsową, uzupełnioną kolumnami. Mimo to projekt nie akceptuje bogactwa wystroju i przepychu. Wręcz przeciwnie, zachowane są proste linie, jest konserwatyzm i monumentalny nacisk architekta.

elewacje domów parterowych

elewacja domu jednorodzinnego

Czy jesteś właścicielem parterowego domu? Nawet jeśli planujesz budowę domu od podstaw, musisz wiedzieć:

 • Z zewnątrz parterowy dom wymaga maksymalnej oszczędności miejsca. Rozmiar okien nie powinien być zbyt mały. Ich liczba na jednej ścianie nie powinna przekraczać 2-3. Najlepiej wybrać okna na 50-70% ściany.
 • Jako materiał okładzinowy stosuje się cegłę, panele drewniane, siding, kamień dekoracyjny, a także różne tynki.
 • Aby dom wydawał się większy i dawał poczucie przestrzeni, warto wybrać jasne i pastelowe kolory elewacji. Zaleca się dodanie akcentu kolorystycznego (jak pokazano na zdjęciu).

elewacje domów piętrowych

nowoczesne elewacje domów piętrowych

Na zdjęciu nowoczesne podejście do projektu elewacji. Projekt zewnętrzny domów piętrowych pozwala na połączenie kilku materiałów: drewno + kamień naturalny, panele drewniane + beton, metal + beton, siding + bloki drewniane itp.

elewacja dom piętrowy

Domy z gipsu i kamienia dekoracyjnego w spokojnych pastelowych kolorach cieszą się szczególną popularnością wśród właścicieli podmiejskich nieruchomości, co widać na poniższym zdjęciu.

elewacja domu z poddaszem

elewacja domu z poddaszem

Jeśli wybrałeś zewnętrzną stronę domu ze strychem, powinieneś znać kilka subtelności takiego projektu:

 • Poddasze należy przykryć daszkiem w celu ochrony przed opadami atmosferycznymi. Jeśli to możliwe, możesz zapewnić wyjście na balkon.
 • Ściany poddasza powinny być zaprojektowane w stylu dolnego poziomu domu, aby stworzyć monolityczną konstrukcję.
 • Okna na poddaszu otwierane od wewnątrz pomieszczenia. W miarę możliwości zapewnione są drzwi z wyjściem na balkon.

W tym artykule poznałeś zawiłości dekoracji elewacji wiejskiego, prywatnego, nowoczesnego, drewnianego, murowanego domu. Wszystkie prezentowane zdjęcia pokazują różnorodność stylów architektonicznych, jakie może wybrać klient. Wygląd domu to nie tylko wyznacznik gustu właściciela, ale także charakter domu, jego harmonia z otaczającym światem.

5 Udostępnień