Генератор чи зарядна станція: що вибрати

Одну важку зиму українці вже достойно пережили. Попри всі труднощі та небезпеки, пов’язані з частими відключеннями електроенергії та обстрілами. Але енергетична ситуація в країні залишається важкою й до майбутнього опалювального сезону варто почати готуватися вже зараз.

Більшість людей просто не стикалася з ситуацією, коли варто самостійно подбати про свою енергонезалежність, тому у них виникають складнощі з придбанням необхідних агрегатів. Хтось шукає вигідні ціни на генератори, а хтось приймає рішення купити зарядну станцію в Києві. Розберемося, які фактори краще враховувати, щоб зробити дійсно розумний вибір.

Місце проживання має значення

Під час роботи генератора виділяється чадний газ, який становить реальну небезпеку для життя людей та тварин. Тому такий пристрій можна встановлювати виключно на вулиці, на певній відстані (не менше 6 метрів) від стін та вікон житла. 

В квартирі витримати дані умови практично неможливо. Тому вибір є очевидним: проживаючи у будинку краще купити генератор, а для квартири потрібна зарядна станція.

Але варто розуміти, що зарядні станції не є повністю автономними — їх теж треба періодично заряджати.

Переваги та особливості генераторів

Генератор працює від палива. Тому для впевненості у тому, що тепла та світла вистачить, треба подбати про певний запас бензину чи дизельного палива. Розраховуйте, що на добу в середньому потрібно від 5 до 10 л пального. Звісно ж, можна використовувати енергію раціональніше, що допоможе знизити витрати. Проте певний резерв має бути завжди.

Важливо: паливо потрібно зберігати у спеціальних каністрах з щільно закритими кришками. Місце зберігання треба облаштувати подалі від генератора та інших джерел тепла.

Є два види генераторів:

  • інверторний — має досить високу ціну, проте в роботі майже безшумний та дозволяє суттєво скоротити витрати пального;
  • звичайний — має доступну вартість, але витрачає більше палива та створює багато шуму при роботі.

Коли врятує зарядна станція

Автономність зарядної станції становить 12-24 години, в залежності від параметрів та активності використання. Такий пристрій рятує при регулярних відключеннях світла. За рахунок безшумної роботи може використовуватися в квартирах. 

По суті зарядна станція є великим повербанком, призначеним для живлення побутової техніки. Всередині знаходиться акумулятор великої ємності, який потрібно своєчасно заряджати від електроенергії. Тож повної автономності такий пристрій не дає.

Вибираючи для себе зарядну станцію, зверніть увагу на компактні моделі, які можна переносити в руках без особливих зусиль. При відсутності світла більше 48 годин поновити заряд акумулятора можна буде у найближчому пункті незламності. Повний цикл зарядки такого пристрою триває від 2 до 5 годин.