[ Małe Domy ] 33+ Piękne i nowoczesne projekty najlepszych architektów

Oryginalny projekt małego prywatnego domu powinien być dostosowany do otoczenia, ale jednocześnie wyróżniać się. Wynika to z faktu, że ze względu na niewielkie rozmiary budynek nie będzie dyktował tutaj własnych reguł – pozostaje więc tylko zintegrować go z terenem. Jednocześnie należy to podkreślić, aby architektura pozostała zauważalna i przyciągała uwagę.

Projekt domów małych / 3 pomysły projektowe

małe domy

Odważne i stylowe rozwiązanie w kontekście projektu zaproponowało biuro architektoniczne Tono Mirai Architects, prezentując dom leśny o powierzchni 38 mkw.

1. Okrągły stylizowany projekt małego domu

Małą obudowę można stylizować na obiekt bezpośredniego otoczenia, nadając jej odpowiedni kształt. Ta technika pozwala na maksymalną integrację z krajobrazem.

projekty domów małych

W prezentowanym domu wyraźnie zaznaczono naturalne, naturalne linie – wyglądem przypomina dużego orzecha laskowego, a powierzchnia jest zbliżona kolorem i fakturą do muszli. Z jednej strony skorupa jest jakby złamana, a wejście do niej jest zrobione w lekkiej, miękkiej, wygodnej przestrzeni – symbolizującej jądro orzecha.

2. Drewno jako podstawa do projektu małego domu

W małym domu ważne jest, aby osiągnąć komfort. Głównymi narzędziami do realizacji zadania były konstrukcje drewniane, meble i dekoracje. Willa przypomina chatę w lesie, w całości zbudowaną z materiałów zaczerpniętych z okolicy.

male domy

Przed witrażami wykonano drewniany taras. Pozwoliło nam to pozbyć się efektu ciasnoty, a drewniane wnętrze zdaje się rozciągać na zewnątrz, wprost w las, jednocząc się z nim.

3. Dużo światła w projekcie małego domu

Małe okna i słabe światło dzienne sprawiają, że kompaktowe domy są ciasne, przygnębiające i niewygodne. Dlatego w takich domach architekci sugerują stosowanie dużych przeszkleń.

małe domy projekty

Na zdjęciu projektu małego domu w lesie widzimy, że jedna z elewacji budynku jest w całości wykonana ze szkła.

ArchitectsTono Mirai Architects
Imagestakeshi noguchi

Małe domy nowoczesne projekty / Hiszpański projekt E-House

Kompozycyjna prostota i estetyczna perfekcja to podstawowe koncepcje projektowe małego prywatnego domu na Minorce. Wiejskie wyżyny stanowią idealne tło dla dziewiczego kompleksu mieszkalnego.

Zespół mieszkalny jest przedstawiany jako połączenie dwóch form architektonicznych. Dwa wolnostojące budynki pojawiają się z jednej strony jako tradycyjna lokalna zabudowa wyspy, z drugiej zaś jako przykłady nowoczesnej architektury. Czystość konstrukcyjna i estetyka łączą prostą kubaturę z domem z dwuspadowym dachem.

Ostre geometryczne linie kontrastują z płynnymi reliefami terenu. Jednocześnie powstaje wrażenie szacunku dla nowinek architektonicznych wobec otaczającej przyrody: budynek mieszkalny, wyróżniający się na tle zielonego krajobrazu, stara się jak najbardziej zintegrować ze środowiskiem naturalnym, otwierając wszystkie okna i drzwi na słońce i wiatr.

male domki

Wyspiarska świeżość nieba i zieleni Minorki udaje się dostać do domu przez duże kwadratowe okna i drzwi, które są łącznikiem między sąsiednim terytorium a minimalizmem wnętrza.

małe domki całoroczne

Kompleks mieszkaniowy, składający się z dwóch wolno stojących budynków o różnych kształtach geometrycznych, potęguje dwoistość postrzegania projektu małego prywatnego domu. W większym pomieszczeniu kuchnia, jadalnia i salon są połączone ze światem zewnętrznym przez panoramiczne okna i drzwi, natomiast w drugim budynku znajdują się pomieszczenia pomocnicze oraz siłownia z dostępem do basenu.

projekty malych domow

Nieskazitelna biel wszystkich powierzchni wewnętrznych odzwierciedla czyste kolory elewacji i podkreśla malowniczy krajobraz zewnętrzny za oknem. Drewniane stoki i elementy wnętrza wykonane z naturalnych materiałów tworzą we wszystkich pomieszczeniach przytulną i spokojną atmosferę, sprzyjającą wypoczynkowi i medytacji na łonie natury.

domy parterowe do 100m2

Otwory okienne w drewnianej ramie wyglądają jak płótno artystyczne przedstawiające górski krajobraz. Jasne kolory dekoracji nie odwracają uwagi mieszkańców od kontemplacji panoramicznych widoków wyspy.

małe domy całoroczne

W tym wnętrzu nie ma miejsca na zbędne dekoracyjne i pretensjonalne detale: tylko czystość i surowość linii, naturalna elegancja i powściągliwość.

małe domy tanie w budowie

Biały kolor dekoracji ścian wewnętrznych i zewnętrznych był najczęstszy od czasów starożytnych, ponieważ nawet drobne i nieistotne detale wnętrza wyglądają korzystnie na jasnym tle. Jednocześnie, aby projekt małego prywatnego domu przy użyciu białej palety farb nie wyglądał na nudne i monotonne, należy zapewnić wystarczające naturalne i sztuczne oświetlenie.

ArchitectsMarina Senabre
PhotoJulio Feroz

Małe domy z płaskim dachem / 3 sztuczki, aby uczynić piękne

Biuro architektoniczne ByMura Design Studio zaprezentowało piękny mały dom z płaskim dachem otoczony naturą w pobliżu Santiago (Meksyk). Mimo swojej skromności nieruchomość prezentuje się stylowo, zgodnie z trendami projektowymi i architektonicznymi oraz ma minimalny wpływ na imponujący krajobraz naturalny.

1. Zobacz perspektywę przeszklenia

Po stronie głównej pięknego małego domu z płaskim dachem podniesiono elewację. Tworzy to akcent na oszkleniu panoramicznym. Z okien roztacza się widok na bezkresną dolinę z drzewami i górami. W przeciwległej części domu przestrzeń stopniowo staje się coraz bardziej prywatna.

małe domy parterowe z płaskim dachem

Ze względu na pochyłą bryłę budynku główną częścią staje się jego część z przeszkleniami panoramicznymi. Przed nim znajduje się lokalny teren rekreacyjny z basenem i tarasem. Otwartość elewacji zapewnia bezpośredni kontakt między przestrzenią wewnętrzną a zewnętrzną przestrzenią relaksu.

małe domki parterowe

2. Priorytet dla środowiska

Piękny mały dom z płaskim dachem powinien być jak najbardziej harmonijnie wkomponowany w otoczenie. Mały budynek nie będzie w stanie dyktować tutaj swoich reguł, dlatego trzeba go dostosować do istniejącego porządku. Priorytet otaczającej przyrody można prześledzić z dowolnego punktu widzenia. Dlatego architekci kontynuowali ideę wyższości środowiska naturalnego w samym domu.

projekty małych domów jednorodzinnych

Ze względu na pochyły płaski dach, zwartość i wykorzystanie naturalnego drewna, dom przypomina chatę, ale w nowoczesnej interpretacji. To stylowy, wygodny dom, ale nacisk kładzie się na jego prostotę, przyjazność dla środowiska, a nie na technologię.

projekt małych domów

3. Prywatność od społeczeństwa, ale otwartość na naturę

Lokale są otwarte i funkcjonalne. Ale prostota, odosobnienie terenów prywatnych pozwala poczuć dyskrecję i intymność otoczenia w tym środowisku. Tutaj wydajesz się być w dłoni przed naturą, ale niedostępny dla ludzi.

domy małe

Chata w nowoczesny sposób stała się miejscem komfortowego wypoczynku. Do budowy samego budynku i aranżacji wnętrza wykorzystano drewno, kamień, szkło. Przestrzenie są ściśle związane z naturą. Ale jednocześnie otrzymujesz wszystkie udogodnienia nowoczesnego mieszkania.

Piękny mały domek z płaskim dachem stał się zakątkiem zamieszkania ludzi wśród gór i lasów. Architekci nie konkurowali z naturą o dominację, ale skutecznie i skromnie dostosowali zabudowę do panujących tu reguł.

ArchitectsByMura Design Studio

Prosty mały dom / Projekt, który wieje chłód na zewnątrz i ciepło w środku

Położony w południowo-zachodnim Seattle, ten prosty, mały dom jest uosobieniem funkcjonalnego i przemyślanego projektu. Kompaktowy podmiejski dom dla młodej pary, otwarty na słońce, w ścisłym związku z otaczającym krajobrazem i ogrodem. Wyraźne geometryczne kontury wygładzają niezwykłe centralne wejście do budynku.

projekty małych domów parterowych z garażem
małe domy parterowe do 100m

Unikalna konstrukcja domu nie wymaga specjalnej konserwacji, posiada niezwykłą wytrzymałość i trwałość. Metalowe profile użyte do ścian nadają budynkowi surowy i wykończony wygląd. Architekci zaprzeczyli opinii, że prostota jest synonimem niedogodności i ciasnoty. Kompaktowe wymiary lokali nie wpłynęły na ich wygodę i komfort.

małe domki jednorodzinne

Fronton budynku w formie asymetrycznego kalenicy skierowany jest w stronę słoneczną. Dom znajdujący się pomiędzy parkingiem a ogrodem z wyglądu przypomina kota zastygłego w oczekiwaniu na skok. Tereny zielone wzmacniają te asocjacyjne postrzeganie jedności domu z otoczeniem.

Metalowy profil do okładzin domu ma wiele zalet: niski koszt, wytrzymałość, lekkość, odporność na korozję, długą żywotność, łatwość montażu. Domy wykonane z profili metalowych wytrzymują obciążenia sejsmiczne i mogą być wznoszone o każdej porze roku.

małe domy parterowe z garażem

Cechy aranżacji naturalnego oświetlenia w prostym małym domu

Szerokie, solidnie przeszklone drzwi przesuwne otwierają wnętrze salonu na ogród i patio. Dzięki obfitości światła słonecznego i wysokim sufitom mały salon i kuchnia wydają się bardziej przestronne i jaśniejsze. Otwarte drzwi przesuwne tworzą jedną przestrzeń, która łączy zewnętrzną część wypoczynkową i wspólne wnętrze domu.

małe projekty domów
małe domy jednorodzinne

Mniejsza liczba okien jest rekompensowana przemyślanym rozmieszczeniem w celu najbardziej efektywnego użytkowania. Wzdłuż blatu kuchennego znajduje się „ukryte” okno doświetlające blat kuchenny. Chociaż cała przestrzeń wewnętrzna jest wyposażona w niewielką liczbę otworów okiennych, są one rozmieszczone w taki sposób, aby w każdym rogu domu było wystarczająco dużo światła słonecznego.

proste domy parterowe
domki małe

Rozszerzeniem tej skutecznej strategii oświetlenia dziennego są cztery równoległe przeszklone szyberdachy na spadzistym dachu poddasza. Te włazy i jasne ściany sprawiają, że górny pokój wygląda na lekki, przestronny i afirmujący życie. A na romantyczny wieczór nie można wymyślić nic lepszego niż szklany dach: rozgwieżdżone niebo można obserwować z domu.

projekty malych domów

Wszystkie pokoje w prostym małym domu, pomimo powściągliwości na zimno na zewnątrz, mają ciepłą i przyjazną aurę. Naturalne materiały w dekoracji, przewaga pastelowych i jasnych kolorów stworzyły przytulną i miękką atmosferę. Sypialnia również jest wykonana w tym stylu z rustykalnym, ale efektownym otwieraniem okna.

domy male
domy parterowe małe

Łazienka wspiera ogólną ideę projektową: jasne kolory, niezawodność, trwałość i nieskomplikowane proste okno. Podgrzewane podłogi betonowe uzupełniają proste i celowe rozwiązania projektowe. W razie potrzeby wypełnią to wnętrze prostego małego domu prawdziwym domowym ciepłem i komfortem.

nowoczesne domy parterowe do 100m2
Architects SHED Architecture & Design
Photo Mark Woods

Małe domy drewniane / Nowoczesny projekt małego drewnianego domu na stromym zboczu

Nowoczesny projekt małego drewnianego domu na stromym zboczu autorstwa firmy architektonicznej DARP pokazuje, jak wkomponować nowoczesne mieszkanie w naturę. Dom harmonijnie współgra w otoczeniu lasów i gór, a jego architektura pozwoliła na wykorzystanie pozornie niewygodnej lokalizacji budynku.

małe domki drewniane całoroczne

Projekt małego drewnianego domku na stromym zboczu to prostokątny pryzmat z witrażami, przez które otwiera się panoramiczny widok na góry i lasy. Duże, pełnościenne okna wizualnie przenoszą krajobrazy do wnętrza domu – przestrzeń mieszkalna jest ściśle zintegrowana z otoczeniem.

małe domy z drewna

Same pokoje w domku są dość małe, ale dzięki otwartości wydają się nie mieć granic. Aby jeszcze bardziej połączyć projekt małego drewnianego domu z otaczającą naturą, zrezygnowano z plastiku, skomplikowanych kształtów i złożonej architektury w małym otwartym wnętrzu. Lakoniczne meble wykonane z naturalnego drewna, wykończenie w naturalnych kolorach, naturalne tkaniny, miękkie światło podkreślały związek mieszkania z otaczającą naturą.

domy drewniane małe

Aby przestrzeń nie była nudna i szara, dodaliśmy kilka jasnych tonów – są one używane głównie w dodatkach i dekoracjach. Raczej takie kolorowe plamy we wnętrzu symbolizują kwiaty, które dodają jasnych akcentów dzikiej przyrodzie.

Architekci i projektanci wprowadzili do wnętrza domu klimat lasu, ale zagrali to wszystko w modnych stylizacjach. Projekt małego drewnianego domu opiera się na minimalizmie z naciskiem na rustykalną prostotę i trwałość.

projekty małych domów drewnianych

Wyposażenie i architektura domu nawiązuje do stylu bungalowów – niewielki parterowy układ, niskie, proste meble, nacisk na poziomy podział na strefy i aranżację przestrzeni, drewno, na suficie wyeksponowane belki stropowe. Jednak kilka punktów odróżnia go od tradycyjnego bungalowu – nie ma spadzistego dachu, liniowego, a nie kołowego układu przestrzeni względem głównej strefy społecznej. W tym przypadku takie rozwiązania stały się bardziej odpowiednie – dom nie jest tak zauważalny ze względu na płaski dach, a liniowość umożliwiła otwarcie panoramicznej perspektywy ze wszystkich salonów.

małe drewniane domki całoroczne

Projekt małego drewnianego domku na stromym zboczu został przemyślany tak, aby przestrzeń była otwarta na panoramę widokową, ale prywatna i praktycznie niewidoczna od strony stoku. Płaski dach praktycznie wtapia się w naturalne otoczenie i zdaje się ukrywać parterowy budynek.

małe drewniane domy

Architekci zaprojektowali w domu otwarte tereny rekreacyjne skierowane w stronę gór i lasu. Od strony dzikiej przyrody te miejsca są otwarte i pozwalają poczuć ducha środowiska. Ale ze stoku są poufne, ponieważ chowają się za domem, roślinnością.

małe drewniane domy całoroczne

Projekt małego drewnianego domku na stromym zboczu subtelnie równoważy otwartość i prywatność. Atmosfera w mieszkaniu jest tworzona w oparciu o środowisko naturalne i łączy się z nim.

ArchitectsDARP

Budujemy mały dom w stylu góralskim z wykorzystaniem tradycyjnych technologii

Mały dom w stylu chaty to rustykalne mieszkanie alpejskie, które wygląda jak chata pasterska. Ale w nowoczesnej interpretacji zamienił się w ekologiczną willę, odpowiadającą kanonom nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego podmiejskiego. Studio Gaia odsłoniło domek w stylu górskiej chaty na wzgórzu w Kostaryce, zgodnie z trendem tego stylu.

male domki caloroczne

Weźmy przykład, jak górska chata została przekształcona w stylową luksusową nieruchomość.

Zaletami mieszkań na stokach w górach są spektakularne widoki. Nie można tego nie wykorzystać, a do pozornie skromnego domu przylega taras widokowy z panoramą 250 °. Aby jak najlepiej wydobyć estetykę małego domku w stylu chałupy położonego na zboczu wzgórza, elewacja drugiego piętra była praktycznie otwarta.

domki male

Konstrukcje panoramiczne zamiast tradycyjnych okien zapewniają niezakłócony widok z przestrzeni życiowej na dziesiątki kilometrów wokół. Mieszkańcy wydają się być na szczycie dżungli.

niskie domy parterowe

Mały dom w stylu góralskim praktycznie wtapia się w naturalne otoczenie – to trend w nowoczesnej wiejskiej architekturze. Projekt przewiduje szczególnie udane metody wkomponowania obiektu w lokalny krajobraz – konstrukcje z surowego drewna, pnie drzew jako podpory, żywy zielony dach płynnie przechodzący w dżunglę, duża ilość roślin w domu i wokół niego.

male domy caloroczne

Zapewniło to dokładną integrację ze środowiskiem. Wygląda na to, że przy budowie pracowali nie inżynierowie, ale sama natura. Woda i prąd są tu produkowane z odnawialnych źródeł naturalnych. Osoba mogła tylko zaaranżować przestrzeń dla siebie – aby dokończyć dekorację, zainstalować meble.

projekty male domy

W rzeczywistości dom jest zbudowany z tego, co znajduje się tuż pod stopami w miejscu, w którym się znajduje. Ale przy użyciu kamienia i drewna architekci zbudowali tu komfortowe środowisko dla nowoczesnej rodziny – zadaszony taras z kominkiem i jacuzzi, basen i uzyskali dynamizm lokalu.

projekty domów parterowych małych

Tak więc mały dom w stylu chatki jest otwartą, ale przytulną przestrzenią mieszkalną, jak najbardziej osadzoną w naturze. I nawet odważne i kreatywne pomysły powinny być tutaj realizowane przy użyciu elementarnych konstrukcji i materiałów – kłód, desek, kamieni, pni.

ArchitectsGaia Studio Patrick Rey
PhotoReiner Alpizar

Wnętrza małych domów / Innowacyjny projekt małego domu wewnątrz i na zewnątrz

Zewnętrznie zarys domu z biura architektonicznego Duda Porto Arquitetura przypomina najprostszy budynek, prawie taki sam, jak rysowały dzieci w przedszkolu. Dach dwuspadowy, elewacja prostokątna. Podstawowy wystrój wiejskiego domu dla dwojga przekłada się na komfort i rodzinną atmosferę. Ale jednocześnie stosowane są tu innowacyjne rozwiązania, które integrują ją z naturą, zapewniając minimalny wpływ na środowisko. A ultra-modny design małego domu wewnątrz i na zewnątrz zamienia go w ergonomiczną, funkcjonalną i stylową przestrzeń.

domy małe i tanie w budowie

Konceptualny charakter architektury obiektu polega na ciągłym przeszkleniu dwóch przeciwległych elewacji budynku. Dzięki temu projekt małego domu wewnątrz staje się częścią środowiska. Budynek jest dobrze widoczny. Wydaje się, że stoły, sofy, miejsca do odpoczynku i pracy są rozmieszczone bezpośrednio na łonie natury i są po prostu zamykane z góry iz boków, aby chronić przed wiatrem, dzikimi zwierzętami, deszczem.

projekty domów małych i tanich

Aby zmaksymalizować harmonię przestrzeni wewnętrznej i naturalnego otoczenia, wnętrze wykonano w naturalnej, neutralnej palecie, połączonej z żywą roślinnością. Drewno i skóra są używane do dekoracji i mebli. Możesz uczynić przestrzeń prywatną, zasłaniając zasłony. Są również wykonane z naturalnych tekstyliów.

To mały domek letniskowy dla pary, więc nie stanowiło tutaj problemu zapewnienie jego autonomii i działanie systemów inżynieryjnych ze źródeł odnawialnych – światło słoneczne, woda deszczowa. Projekt małego domu w środku wygląda na jasny i przestronny przy minimalnym wykorzystaniu oświetlenia – ułatwia to duża powierzchnia przeszklenia.

małe domy parterowe

Bogactwo zieleni na zewnątrz i wewnątrz domu sprzyja utrzymaniu przyjemnego mikroklimatu, chroni przed upałem, co minimalizuje potrzebę stosowania technologii klimatycznej. Optymalizacja obiektu pod kątem zużycia energii sprawia, że ​​jest on szczególnie energooszczędny.

projekty małych domów parterowych

Sama technologia budowy zakłada zastosowanie metalowej ramy, osłoniętej drewnianymi panelami z warstwami termicznymi i dźwiękochłonnymi. Panoramiczne okna ukryte są pod dużymi daszkami, które chronią wnętrze przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Ponadto pod daszkami okazało się, że wyposażono sąsiednie tereny rekreacyjne.

tanie domy parterowe

Prezentowany projekt małego domu wewnątrz i na zewnątrz, choć wygląda dość prosto, podąża za trendami i jest wyważony w kontekście zużycia energii, komfortu, funkcjonalności. I możesz go zbudować dosłownie za miesiąc lub dwa.

ArchitectsDuda Porto Arquitetura

Projekty bardzo małych domów do czasowego wypoczynku poza miastem

Konceptualny mobilny i bardzo mały dom wakacyjny został zaprezentowany przez biuro architektoniczne dmvA architekci. Kabina ma powierzchnię zaledwie 12 metrów kwadratowych – jest to ultrakompaktowa przestrzeń, w której można było zrobić wszystko, co niezbędne nie tylko do wygodnego i bezpiecznego życia na przedmieściach, ale także do zachowania nowoczesnego, minimalistycznego stylu.

małe domy do 50m2

Nowoczesna alternatywa dla bardzo małego wiejskiego domku, ale w przeciwieństwie do tego ostatniego prezentowaną kabinę można przetłumaczyć niemal jak namiot. Taki dom można wynieść w naturę, w góry, nad morze. Przedmiot można przewozić na zabudowie ciężarówki z platformą lub na przyczepie. Można mieszkać w domu z dala od cywilizacji, turystów, hoteli, mając do dyspozycji wszelkie udogodnienia. Mobilność projektowa to główna cecha i zaleta urządzenia. Ale jednocześnie charakteryzuje go:

małe domy całoroczne do 50m2
małe domy do 70m2

Kabina o wymiarach 6 × 2 metry w pełni zastępuje obudowę – zapewnia łazienkę, łóżko, prysznic. Co więcej, wszystko to zajmuje tylko czwartą część powierzchni, a pozostałe 9 metrów kwadratowych to wolna przestrzeń, w której jest wystarczająco dużo miejsca na kompaktową kuchnię, stół jadalny i miejsce pracy. Po wyjęciu mebli można uprawiać sport, odpoczywać, bawić się. W domu jest miejsce na jeszcze jedno łóżko. Jeśli jest prycza, mogą tu spać jednocześnie 4 osoby.

projekty małych domów do 50m2

Architektom udało się uzyskać przestronność dzięki umiejętnemu rozplanowaniu przestrzeni. Z wysokości 3,4 metra udało nam się wykonać w budynku dwa poziomy – miejsce sypialne znajduje się na piętrze, nad toaletą i prysznicem. Dlatego łóżko nie zajmuje tutaj żadnej wolnej przestrzeni.

małe domy do 35m2

Ten bardzo mały dom składa się z drewnianych modułów związanych linami napinającymi. Konstrukcja jest wykonana w taki sposób, że kiedy dom jest podnoszony i ładowany na transport, kable jeszcze mocniej dociskają elementy.

projekty małych domów z poddaszem do 80m2

Budynek jest ocieplony, dzięki czemu można go eksploatować w różnych klimatach i przy różnych warunkach atmosferycznych. Wszystkie powierzchnie licowane są drewnem – naturalność i przyjazność dla środowiska w każdym szczególe. Drewno zapewnia budynkowi wystarczającą wytrzymałość przy niewielkim ciężarze, a wewnątrz tworzy komfortowe, przytulne środowisko.

Ściana frontowa elewacji wykonana jest w formie panoramicznych przeszkleń. Umieszczając budynek tą częścią w kierunku najlepszego widoku, możesz cieszyć się panoramą bezpośrednio z łóżka. Panoramiczne okno można otworzyć – w upale zawsze będzie świeże powietrze w pomieszczeniu. Po przeciwnej stronie domu znajdują się kolejne, ale już małe drzwi – jeśli na zewnątrz jest chłodno, wygodnie jest z nich korzystać bez wypuszczania ciepła z wnętrza przez dużą panoramiczną konstrukcję.

małe domy parterowe do 60m2

Konceptualny bardzo mały dom stał się ciekawą propozycją dla miłośników podróży, miłośników przyrody ceniących wygodę i bezpieczeństwo. W pełni zastąpi pokój hotelowy nawet na końcu świata.

ArchitectsdmvA-architects
PhotoBart Gosselin

Mały drewniany dom z Francji / Wyspa komfortu, ciepła i przytulności

Mały drewniany domek może stać się optymalnym miejscem do wypoczynku od zgiełku miasta wśród zieleni pól i drzew. Mimo swoich rozmiarów przyciąga ekologiczną czystością i naturalnością. Dla zakochanej pary taki dom będzie odosobnioną siedzibą miłości i czułości wśród naturalnego piękna wsi.

małe tanie domy

Projekt domu drewnianego: ciepło i przyjazność dla środowiska konstrukcji drewnianych

Drewno jest jednym z tradycyjnych materiałów budowlanych i od wielu stuleci nie traci na popularności w budownictwie mieszkaniowym. Naturalne drewno tworzy budynki mieszkalne o korzystnym i komfortowym mikroklimacie. Ułatwiają to zalety konstrukcji drewnianych w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi.

tanie małe domy
projekty małych domów parterowych do 80m2

Domy drewniane w naturalny sposób wpisują się w każdy naturalny krajobraz, wyglądają jak kontynuacja krajobrazu, a nie jakiś obcy obiekt. Naturalne piękno drewna i jego delikatne odcienie nadają budynkowi zrelaksowany i spokojny wygląd.

małe domy z bali

Drzewo ma doskonałą higroskopijność i przepuszczalność powietrza, dzięki czemu jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci i stworzyć korzystny mikroklimat w pomieszczeniach.

Niektóre cenne gatunki drewna, na przykład dąb, sosna, cedr, wyróżniają się właściwościami bakteriobójczymi. Są w stanie uwalniać niezbędne substancje, które nie tylko nadają powietrzu smak, ale także zabijają chorobotwórcze bakterie i mikroorganizmy.

projekty małych tanich domów

Antyalergiczne właściwości drewna są bardzo ważne przy wyposażaniu wnętrza domu. Drewniane ściany i sufity, drewniane meble są bezpieczne dla alergików i małych dzieci.

projekty domów małych i tanich w budowie

Połączenie konstrukcji drewnianych z przeszkleniami panoramicznymi nadaje niewielkiemu domkowi drewnianemu lekkości i przewiewności oraz zapewnia doskonałe naturalne światło do wnętrza.

male domki do 50m2

Konstrukcje drewniane są łatwe w montażu, więc domy drewniane można w razie potrzeby zdemontować i zainstalować w nowym miejscu. Ponadto budynki drewniane są lekkie i nie wymagają mocnych fundamentów. Do montażu drewnianego budynku odpowiednia jest lekka podstawa lub instalacja na palach.

male domy z bali

Cechy funkcjonowania drewnianych pomieszczeń

Ze względu na całą estetykę, naturalne piękno i przytulność domów drewnianych nie należy zapominać o obowiązkowych warunkach, które zapewnią bezpieczeństwo i trwałość domu. Jednym z tych ważnych czynników jest zagrożenie pożarowe drewna. Obróbka powierzchni drewnianych specjalnymi środkami impregnującymi minimalizuje ryzyko pożaru.

projekty domów małych parterowych

Aby przedłużyć żywotność konstrukcji drewnianych, stosuje się impregnaty i lakiery o właściwościach hydrofobowych i antybakteryjnych. W przypadku zewnętrznych ścian drewnianych ważne jest, aby chronić je przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego oraz zapobiegać gniciu i pękaniu drewna.

projekty małych domów tanich w budowie

Przy konstruowaniu budynków drewnianych należy pamiętać, że każdy budynek wykonany z drewna kurczy się trochę. Zakup wysokiej jakości drewna zabezpieczy powierzchnie przed odkształceniami i utratą pierwotnego wyglądu. Jeśli zwiększy to nieznacznie koszty budowy, pozwoli ci uzyskać dokładnie taki mały drewniany domek, o jakim marzyłeś.

Architects2M26

Projekty małych domów / Idealne projekty dla wszystkich grup wiekowych

Przejście na emeryturę może stać się nowym początkiem, wyzwaniem do osiągnięcia wszystkiego, o czym tylko marzyłeś przez całe życie. Ciekawym rozwiązaniem mogą być małe domy. Może to być porzucenie dużego domu na rzecz małego parterowego domu w cichej okolicy – idealnego dla wszystkich grup wiekowych. Możesz rozpocząć dzień popijając kawę lub herbatę, słuchając ptaków, obserwując kwitnące drzewa lub zbierając świeże maliny. Spójrzmy na kilka zdjęć i projektów takich domów.

małe domy z poddaszem użytkowym

Oto najważniejsze powody, dla których małe parterowe domy są idealne na emeryturę i dlaczego warto porzucić stary dom na rzecz małej altanki:

  • Niższe koszty: podatek od nieruchomości, ubezpieczenie i miesięczne koszty utrzymania mogą być znacznie niższe w przypadku małego domu, zwłaszcza jeśli znajduje się on na peryferiach miejskich lub wiejskich
  • Mniej prac domowych. Dzieci podrosły i poszły do ​​swoich domów i okazuje się, że większość miejsca w domu stała się bezużyteczna, ale nadal musisz okresowo o nią dbać. Po co sprzątać 3 sypialnie, kiedy ich nie używasz?
małe domki mieszkalne
  • Potrzebujesz pieniędzy. Możesz pomóc swoim dzieciom dodatkowymi środkami, a może Twoja emerytura po prostu nie wystarczy na bieżące wydatki i będziesz musiał uzupełnić ją z lokaty bankowej. Posiadanie małego parterowego domu z pewnością pozostawi dodatkowe pieniądze.
  • Chęć podróżowania. Całe życie chciałeś zobaczyć świat, ale praca i rodzicielstwo nie pozwoliły ci na to. Teraz zaoszczędzone pieniądze dzięki mniejszemu domowi pozwalają na podróżowanie, a ponadto nie potrzebujesz już dużego domu, jeśli jesteś podróżnikiem!
  • Potrzeba aktywności fizycznej. Mały ogród nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ale oferowane korzyści mogą być znaczące.

W ten sposób ogrodnictwo zapewni Ci sprawność fizyczną. Będziesz także cieszyć się korzyściami płynącymi ze świeżej i zdrowej żywności, jednocześnie oszczędzając niewiele! Jeśli chcesz mieć świeże i ekologiczne jajka, możesz zbudować mały kurnik obok ogrodu warzywnego. Ogród będzie karmił ptaki, które z kolei będą produkować naturalny nawóz dla roślin w ogrodzie.

plany małych domów

Jeśli widziałeś powody, dla których mały parterowy dom jest lepszy niż dwupiętrowy dom w wieku emerytalnym, oto kilka małych projektów domów, które powinny Cię zainspirować.

Jeśli powierzchnia wewnętrzna wynosi zaledwie 37 mkw., Dom powinien mieć dodatkową przestrzeń dzięki dwóm tarasom – z których jeden jest zadaszony, co dodaje do domu kolejne 40 mkw. Ten projekt jest dobrze dostosowany do wąskiej działki.

projekty domów małych z poddaszem
male domki z garazem
projekty małych domów do 100m2

Dzięki kwadratowej działce ten 52-metrowy dom może być dobrym wyborem, jeśli lubisz piękne widoki z werandy przy wejściu.

małe domki murowane
gotowe projekty małych domów

Dzięki wewnętrznej powierzchni wynoszącej zaledwie 74 metry kwadratowe, porównywalnej ze zwykłym mieszkaniem, ten niewielki dom zachwycił nas bardzo ciekawym projektem zewnętrznym z dużym i praktycznym tarasem.

domy małe projekty
małe parterowe domy

Nieskomplikowany dom parterowy z dwuspadowym dachem, wymagający niskich kosztów budowy i utrzymania.

małe domy do 100m2
projekty tanich małych domów

Nawet jeśli dom ma tylko jedno piętro i jedną sypialnię, można stworzyć drugą sypialnię na poddaszu, jak z dzieciństwa, wykorzystując kształt wysokiego dachu. Oczywiście będzie to ulubione miejsce Twoich wnuków, kiedy będą Cię odwiedzać!

domy małe parterowe
małe domy mieszkalne

Prosty, kwadratowy dom o dobrze dobranych proporcjach i ciekawych detalach architektonicznych tworzy spójną, atrakcyjną całość. Dzięki zwartej bryle dom jest łatwy w budowie, a koszty ogrzewania są niższe.

małe tanie domy parterowe
małe domy energooszczędne

Małe domki – Łatwe do zbudowania

Kto z nas nie marzy o życiu w pięknym, dużym domu? Ale często możliwości finansowe nie pozwalają na budowę i utrzymanie domku o dużej powierzchni.

małe domy parterowe projekty

Ponadto działka budowlana może być mała lub mieć złożoną konfigurację, na której umieszczenie dużej konstrukcji jest po prostu nierealne. Idealnym rozwiązaniem jest zbudowanie małego prywatnego domu na swojej stronie.

małe domy parterowe do 80m2

Nowoczesna architektura dzięki wyobraźni i rozwojowi projektantów prezentuje wiele zarówno typowych, jak i niepowtarzalnych projektów małych domów. Być może najłatwiejszą opcją budowy małego mieszkania byłoby skorzystanie z gotowego projektu. W końcu potrzebne są dodatkowe fundusze na opracowanie dokumentacji projektowej.

małe domy na wąską działkę

Jeśli chcesz zaoszczędzić na dokumentacji, możesz skontaktować się ze specjalistyczną firmą budowlaną. Projektanci wezmą pod uwagę Twoje życzenia i pomogą wybrać opcję, która będzie pasować do Twojego przypadku.

Etapy budowy

Pierwszą rzeczą, jaką zrobią specjaliści budowlani, będzie udanie się na plac budowy. Ulgi nie można określić na podstawie planu sytuacyjnego. Przy dużej ilości robót ziemnych w celu wyrównania powierzchni placu budowy – koszt budowy budynku wzrośnie.

małe domy projekty do 60m2

Równie istotną kwestią jest obecność zabudowy na terenach sąsiednich. Istnieją przepisy budowlane i przepisy, które określają pewne wymagania dotyczące umieszczania budynków. Np. Odległość od granicy sąsiednich terenów, przerwy przeciwpożarowe są regulowane. Ważne jest również, aby prawidłowo zorientować budynek w punktach kardynalnych. Przecież to np. Przez cały rok w salonie z włączonym sztucznym oświetleniem – niezbyt wygodne.

malutkie domki

Powinieneś także zdecydować z wyprzedzeniem, jak i gdzie będą zlokalizowane budynki gospodarcze. Być może planujesz zaaranżować na miejscu basen lub małe jezioro – wszystko to należy wziąć pod uwagę przy sadzeniu budynku. Eksperci połączą typowy projekt z witryną lub zaproponują opracowanie nowego rozwiązania projektowego.

male domki projekty

Nie zapominaj, że przed rozpoczęciem budowy domu należy zgłosić właściwemu organowi zawiadomienie o planowanej budowie domu. Jeśli przed 4 sierpnia 2018 r. Konieczne było uzyskanie pozwolenia na budowę poszczególnych budynków mieszkalnych, a domki wiejskie i ogrodowe nie wymagały pozwolenia, teraz procedura uległa zmianie. Każda budowa domu musi zostać zgłoszona. Do wypełnionego formularza dokumentu dołącza się również dokumenty ustanowione przepisami prawa. Obecnie nie jest wymagane przedstawienie właściwemu organowi planu zagospodarowania przestrzennego terenu i planu zagospodarowania przestrzennego.

projekt małych domów parterowych

Po oczekiwaniu na powiadomienie o zgodności planowanej budowy z ustalonymi parametrami można przystąpić do prac budowlanych. Możesz je wykonać w ciągu dziesięciu lat od daty otrzymania dokumentu.

Budowa małego prywatnego domu

Masz prawo samodzielnie zbudować dom lub skorzystać z usług firmy budowlanej, która wykona wszystkie prace pod klucz. Prace budowlane należy wykonywać zgodnie ze wszystkimi etapami i technologiami. W przeciwnym razie budynek może długo nie służyć lub, co gorsza, zawalić się w krótkim czasie. Eksperci wezmą również pod uwagę cechy geologiczne terenu, poziom zamarzania gleby, poziom wód gruntowych, dopuszczalne obciążenia fundamentu i inne elementy konstrukcyjne.

projekty małych i tanich domów

Ponadto, w zależności od swoich możliwości finansowych, możesz wybrać zarówno drogie materiały budowlane, jak i tanie. Koszt materiałów nie zawsze determinuje ich jakość. Wskazane jest również, aby wybrać wszystko, co jest potrzebne do budowy, ze specjalistami. Dlatego jeśli nie jesteś specjalistą od budowy, to tak poważny problem, jak budowa domu, powinien zostać powierzony profesjonalistom.

małe projekty domów parterowych

W rzeczywistości należy kompetentnie podejść nie tylko do budowy ścian i dachu, ale także do zapewnienia domu w komunikację techniczną. Często w dzielnicach oddalonych od centrum miasta nie ma inżynieryjnych sieci gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Komunikacja w małym prywatnym domu

Dlatego ważne jest, aby z wyprzedzeniem przemyśleć, jak dom będzie ogrzewany, skąd będzie pobierana woda i jak odprowadzane będą kanalizacje. Nowoczesne technologie mogą znacznie zaoszczędzić zasoby energii. Jako przykład – zastosowanie paneli słonecznych. Chociaż na początku będziesz musiał zapłacić porządną sumę za panele, za kilka lat wszystko to może się opłacić odsetkami.

projekty małych domów parterowych tanich w budowie

Po zakończeniu prac budowlanych zawiadomienie o zakończeniu budowy należy złożyć do właściwego organu. Nowe przepisy nie wymagają oddania obiektu do użytku. Mam nadzieję, że masz potrzebne informacje. Wkrótce na Twojej stronie pojawi się mały prywatny dom: piękny, przytulny, wygodny i energooszczędny.

Mały energooszczędny dom drewniany z ciekawym dachem

Ten mały, energooszczędny dom wygląda bardzo nietypowo z połamanym dachem. Ale to, co naprawdę w nim zadziwia, to drewniane przesuwne żaluzje – jest ich tak wiele i różne rozmiary. Metalowa rama okiennic jest otwarta, co czyni je atrakcyjnymi. Nadają domowi własny charakter. Podobno to najnowszy trend – na stosowanie rolet, bo ostatnio widzimy bardzo dużo domów, w których są one prezentowane.

projekty małych parterowych domów

Mini domek wznosi się nad ziemią na okrągłych monolitycznych betonowych filarach.

małe domy pasywne

Zdaniem architektów jest to dom niskoenergetyczny. Parter, będący główną częścią dzienną, ma duże okna, które zimą wykorzystują bierne światło słoneczne, a latem drewniane przesuwane okiennice chronią je przed słońcem.

tanie projekty małych domów

Przy budowie tego energooszczędnego domu uwzględniono również ogólny kierunek wiatru i światła słonecznego w okolicy. Dwa końce dachu nachylone są w przeciwnych kierunkach, tworząc bardzo wyraźny geometryczny projekt domu. Przyczyną tego niezwykłego układu dachu może być chęć zmniejszenia zużycia energii poprzez zminimalizowanie powierzchni drugiego piętra do takiego stopnia, że ​​wystarczyło tylko na dwie małe sypialnie.

małe domy do 60m2

Do podparcia dachu zastosowano lekkie i wytrzymałe belki europejskie. Okna drewniane wykonane są z izolowanym potrójnym pakietem szybowym i zewnętrzną ramą aluminiową.

plany domów małych

Zewnętrzne ściany małego domu są oddychające, aby lepiej kontrolować wilgoć, ponieważ w okolicy często pada deszcz. Rama, elewacje, dach i wnętrza wykonane są z okładziny modrzewiowej lub modrzewiowej. Zewnętrzna okładzina domu wykorzystuje technologię wypalania zapewniającą trwałość.

projekty małych domów parterowych do 60 m

Parter ma otwarty plan – jest to prawie ciągła przestrzeń wypoczynkowa z częściami na kuchnię i jadalnię. Jest też drewniane podium, na którym można usiąść i poczytać książkę. Dodatkowo na parterze znajduje się łazienka i wszystkie pomieszczenia techniczne.

male domy do 80m

Pośrodku tej przestrzeni centralnym punktem są ogromne potrójnie przeszklone drzwi przesuwne, które otwierają się na zadaszone patio, które z kolei otwiera się na ulicę za pomocą rolet.

małe gotowe domy

Dwie całkowicie odmiennie zaprojektowane klatki schodowe, po jednej na każdym końcu domu, prowadzą na otwartą galerię sypialni. Metalowe schody przemysłowe są spawane ze stali. Drugi to skrzynie ze sklejki z paletą.

małe domy szkieletowe projekty
domy parterowe do 80m

Wszędzie są dodatkowe schowki, w tym ukryte. Na podium znajduje się podwyższona, schodkowa podłoga, która została umiejętnie wykorzystana do ukrycia drewna na pobliski piec.

małe domy parterowe do 50m2

Nowoczesna kuchnia ma również industrialny charakter z metalowymi otwartymi półkami i metalowymi szafkami z wysokimi nogami.

domy małe tanie w budowie
tanie domy parterowe do 100m2

Małe nowoczesne domy / Główne cechy

nowoczesne małe domy

Biuro architektoniczne Studio Sarah Willmer pokazało, czym może być nowoczesny projekt małego prywatnego domu. Mieszkanie nadaje się do stałego i sezonowego zamieszkania jednej dużej lub dwóch rodzin jednocześnie.

projekty małych nowoczesnych domów

Rozważ cechy projektowe małego prywatnego domu ze zdjęcia i przeanalizuj, w jaki sposób projektantom udało się zoptymalizować przestrzeń życiową 217 metrów kwadratowych dla dwóch rodzin.

Konfiguracja niestandardowa

Kompaktowy dom wygodny do zamieszkania i wypoczynku dużej rodziny lub razem z przyjaciółmi i rodziną. Stało się to możliwe dzięki obecności dwóch niezależnych budynków – głównego i gościnnego. W ten sposób mieszkańcy będą mogli zachować prywatność, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Dwie rodziny będą mogły mieszkać i odpoczywać razem, ale jednocześnie zupełnie oddzielnie. Każdy z nich będzie mógł w dowolnym momencie przejść na emeryturę we własnym budynku.

małe tanie domki

Dzięki takiej konfiguracji obiekt jest szczególnie wygodny na wakacje sezonowe, wyjazdy dużej firmy poza miasto na weekend lub wakacje. Co więcej, jeśli pojedziecie tam we dwoje, taka konfiguracja mieszkania również będzie wygodna – będziecie mogli korzystać tylko z jednej głównej części domu.

małe domy parterowe nowoczesne

Każdy budynek posiada małe tarasy, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli również oddzielnie od siebie wypoczywać na świeżym powietrzu. Jednak ze względu na bliskość budynków mogą również zorganizować wspólne wakacje, będąc bezpośrednio w domu.

Oryginalny minimalistyczny design

Minimalizm jest stosowany w mieszkaniach wszystkich rozmiarów, ale jest to szczególnie istotne przy projektowaniu małego prywatnego domu. We wnętrzu nie ma nic zbędnego – nie jest zagracony, pozostaje otwarty i przestronny. Jednocześnie projektantom udało się uczynić otoczenie ergonomicznym i pomieścić wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu jednej lub dwóch rodzin.

nowoczesne małe domy z płaskim dachem

Kolejnym niestandardowym rozwiązaniem pensjonatu była możliwość wykorzystania salonu jako gabinetu lub sypialni. Tutaj łóżko Murphy’ego jest osadzone w grubej ścianie. Po otwarciu pokój zamienia się w sypialnię, a po zamknięciu jest już gabinetem. Oddzielenie biura od głównej części dziennej pozwala na przejście na emeryturę i pracę w cichym, spokojnym otoczeniu – inni mieszkańcy nie będą Ci przeszkadzać.

małe nowoczesne domy tanie w budowie

Projekt elewacji małego prywatnego domu jest również wykonany w minimalizmie. Dzięki temu mała obudowa prezentuje się stylowo i nowocześnie. W projekcie dominuje monotonia, prostota i brak jakiegokolwiek wystroju. Ściany są wykończone szarą falistą okładziną metalową, która poprawia wydajność domu. Nacisk kładziony jest na funkcjonalność i praktyczność domu. We wnętrzu i na zewnątrz przeważają ekologiczne materiały naturalne.

małe nowoczesne domy parterowe

Nacisk na cechy gatunkowe

Projekt małego domu prywatnego wykorzystuje technikę typową dla przestronnych domków i willi – powiększone okna z widokiem na naturalny krajobraz. Takie rozwiązanie pozwoliło wizualnie powiększyć przestrzeń, uczynić ją lekką i przestronną.

projekty domów małych nowoczesnych

Cechy gatunkowe prezentowanego domku są szczególnie istotne ze względu na piękno otaczającego krajobrazu. Obniżone parapety pozwalają wyposażyć w pobliżu strefę rekreacyjną, z której otwierają się panoramy okolicznych krajobrazów. Projekt małej kuchni w prywatnym domu ma również niestandardowe rozwiązanie – wąskie długie okno w pobliżu strefy gotowania.

nowoczesne projekty małych domów
małe domy nowoczesne

Dzięki zastosowaniu kilku niestandardowych rozwiązań w projekcie małego prywatnego domu można było zaadaptować go do wygodnego mieszkania jednej dużej lub dwóch rodzin jednocześnie.

Architekci Studio Sarah Willmer

Projekty małych domków letniskowych / Wyspa komfortu w naturalnym krajobrazie

Błękitna tafla wody, łagodne słońce, jasna zieleń i wygodny projekt małego wiejskiego domu – nie ma nic lepszego na rodzinny weekend na łonie natury.

domy na małe działki
projekty małych i tanich w budowie domów
małe domy projekty do 100m2

Podczas wznoszenia parterowego budynku za podstawę konstrukcji przyjęto linię brzegową. Skaliste wybrzeże w swojej pierwotnej formie jest zwycięską opcją architektoniczną, a mały wiejski dom nie wygląda na coś obcego w tym przepychu.

male domy bez garazu

Domek letni znajduje się na szczycie niewielkiego naturalnego wzgórza z pięknym widokiem na morze. Błękit nieba łączy się z błękitem oceanu i odbija się w dużych panoramicznych oknach budynku. Wygodna kamienista ścieżka i schodkowe tarasy uzupełniają naturalne wzniesienie. Szary kamienisty szlak prowadzi do łagodnych fal morskich na pobliskiej plaży.

małe domki tanie w budowie

Orientacja wiejskiego domu na południe i panoramiczne przeszklenia sprawiają, że promienie południowego słońca wypełniają wnętrze obfitym ciepłem od wschodu do zmierzchu. Dom posiada trójstopniowy układ przeszklonych tarasów, co uwydatnia jedność z trzema naturalnymi elementami: wodą, powietrzem i światłem słonecznym.

małe domy parterowe bez garażu

Naturalna elewacja od strony zawietrznej chroni mieszkańców domu przed wiatrem i stwarza poczucie prywatności. Ściany budynku zdobi ciemne drewno. Podkreśla to ekstrawagancję i oryginalność tego małego domu, aw połączeniu z dużymi przeszklonymi oknami nadaje mu elegancji i oryginalności.

projekty małych domków całorocznych

Harmonijną jedność zewnętrzną i wewnętrzną w projekcie małego wiejskiego domu tworzą przesuwane szklane drzwi, które zajmują całą powierzchnię przedniej ściany. Spójność tę podkreśla jednolita szara paleta promenady na dziedzińcu i holu. Kiedy przekroczysz próg tego domu, uczucie, że nadal znajdujesz się w środku zamieszek natury, nie znika. Nawet w domu czuć lekką morską bryzę i ciepło promieni słonecznych.

małe domy drewniane do 50m2

Drewniane meble w pastelowych odcieniach i jasne ściany nadają pomieszczeniom kompletności i przestronności. Jasnym punktem we wnętrzu jest abstrakcyjne płótno na ścianie w jadalni. Ascetyczną dekorację pomieszczenia rozmywają niezwykłe lampy z ciemnymi kloszami i zmienną długością zawieszki.

małe domy całoroczne do 60m2

Z terenu rekreacyjnego, jak również z jadalni, właściciele domu mają niezapomniany widok na morze i zieloną wyspę w oddali. Ciemne odcienie szarości w tapicerce mebli tapicerowanych nie wypadają ze stylistycznego obrazu wystroju wnętrza.

małe domki do 100m2

Oryginalny kominek cylindryczny tworzy w pomieszczeniu ciepłą atmosferę domowego komfortu.

małe domy letniskowe całoroczne

Wyposażając wiejski dom w kominek, nie zapomnij o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Niech jego projekt i wykonanie wykonają specjaliści wykorzystujący wyłącznie materiały ogniotrwałe i sprawdzone technologie.

projekty małych domów letniskowych całorocznych
małe domki letniskowe projekty

Projekt małego wiejskiego domu z pozorną drobiazgowością zapewnia jego mieszkańcom niezbędne komfortowe warunki.

małe domki letniskowe całoroczne
Architekci Margen Wigow Arkitektkontor
Zdjęcie Åke E:son Lindman