Маленький приватний будинок 100 м² – Будуємо легко і просто

Хто з нас не мріє жити в красивому великому будинку? Але, найчастіше, фінансові можливості не дозволяють побудувати і утримувати котедж з великою площею.

маленький приватний будинок фото
маленький приватний будинок фото

Крім того, ділянка під забудову може бути маленьким або складної конфігурації, де просто нереально розмістити велику за площею будова. Ідеальне рішення – побудувати маленький приватний будинок на своїй ділянці.

АрхітекториFearon Hay Architects
Площа100.0 m2
Маленький приватний будинок: цікаві фото
Маленький приватний будинок: цікаві фото

Сучасна архітектура, завдяки фантазії і розробкам проектантів, представляє велику кількість як типових, так і унікальних проектів маленьких будинків.

Мабуть, найпростішим варіантом для будівництва невеликого житла буде використання вже готового проекту. Адже на розробку проектної документації потрібні додаткові кошти.

маленький приватний будинок фото

Якщо ви хочете заощадити на документації, тоді вам можна звернутися в спеціалізовану будівельну компанію. Проектанти врахують ваші побажання і допоможуть вибрати відповідний для вашого випадку варіант.

Етапи будівництва

Перше, що зроблять фахівці стройкоманіі – виїдуть на місце забудови. За планом будівельної ділянки можна визначити рельєф. При великих обсягах земляних робіт для вирівнювання поверхні будівельного майданчика – вартість зведення будівлі зросте.

маленький приватний будинок фото

Так само важливим питанням є наявність будівель на сусідніх ділянках. Існують будівельні норми і правила, які висувають певні вимоги до розміщення будівель. Наприклад, регламентується відстань від кордону сусідніх ділянок, протипожежні розриви.

Важливим є також правильно зорієнтувати будинок по сторонах світу. Адже знаходиться, наприклад, цілий рік в вітальні з включеним штучним освітленням – не дуже комфортно.

маленький приватний будинок фото

Також слід заздалегідь визначитися з тим, як і де будуть розміщені господарські будівлі. Можливо, ви плануєте влаштувати на ділянці басейн або маленьке озеро – все це потрібно врахувати при посадці будівлі.

Фахівці зроблю прив’язку типового проекту до ділянки або ж запропонують вам розробити нове проектне рішення.

маленький приватний будинок фото

Не варто забувати, що до початку зведення будинку необхідно подати до компетентного органу повідомлення про плановане будівництво будинку. Якщо до 4 серпня 2018 року треба було отримувати дозвіл на будівництво індивідуальних житлових будинків, а дачні та садові будинки не вимагали отримання дозволу, то зараз процедура змінилася. При будь-якому будівництві будинку слід подавати повідомлення. До заповненої формі документа також подаються встановлені законом документи.

Зараз не потрібно надання в компетентний орган містобудівного плану ділянки і схеми забудови.

маленький приватний будинок фото

Дочекавшись повідомлення про відповідність запланованого будівництва встановленим параметрам, можна переходити до будівельних робіт. Їх ви можете виконувати протягом десяти років з дня отримання документа.

Зведення маленького приватного будинку

Ви маєте право як будувати будинок самостійно, так і скористатися послугами будівельної компанії, яка виконає всі роботи «під ключ».

Будівельні роботи повинні виконуватися з дотриманням всіх етапів і технологій. Інакше, будівля може не прослужити довго або ще гірше – зруйнуватися в недовгому часі. Фахівці врахують і геологічні особливості ділянки, рівень промерзання грунту, рівень грунтових вод, допустимі навантаження на фундамент і інші конструктивні елементи.

маленький приватний будинок фото

Також в залежності від ваших фінансових можливостей можна вибрати як дорогі будівельні матеріали, так і дешеві. Вартість матеріалів не завжди визначає їх якість. Вибирати все, що потрібно для будівництва теж бажано з фахівцями.

Тому, якщо ви не є фахівцем в галузі будівництва, то таке серйозне питання, як будівництво будинку – слід довірити професіоналам.

маленький приватний будинок фото

Власне не тільки до зведення стін і даху потрібно підійти грамотно, але і до забезпечення будинку інженерними комунікаціями. Найчастіше у віддалених від центру міста районах відсутні інженерні мережі газопостачання, водозабезпечення і водовідведення.

Комунікації в маленькому приватному будинку

Тому важливо заздалегідь продумати, як буде опалюватися будинок, звідки буде відбуватися забір води та як будуть відводитися стоки. Сучасні технології дозволяють істотно заощадити на енергоресурсах. Як приклад – застосування сонячних батарей. Хоча на початковому етапі вам доведеться викласти кругленьку суму за панелі, через кілька років все це може окупитися з лишком.

маленький приватний будинок фото
маленький частный дом фото

По завершенню будівельних робіт необхідно подати до компетентного органу повідомлення про закінчення будівництва. Нове законодавство не вимагає введення в експлуатацію об’єкта.

Сподіваюся, ви отримали необхідну вам інформацію. І скоро на вашій ділянці буде красуватися маленький приватний будинок: красивий, затишний, комфортний і енерго економічний.