Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne – Wybór odważnych i zdecydowanych ludzi

Przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu pozwalają zbliżyć się do natury, szczególnie w budownictwie podmiejskim. Nic tak nie otwiera widoku na horyzont, jak nowoczesne panoramiczne okna. To nie tylko bezpośrednie połączenie ze światem zewnętrznym, ale także okazja do podkreślenia swojej indywidualności, statusu i wyrafinowanego gustu. W ostatnim dziesięcioleciu know-how zapewniło spektakularnemu wykończeniu wiele dodatkowych korzyści w zakresie efektywności energetycznej.

nowoczesne domy z przeszkleniami panoramicznymi
Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

oszczędność i przyjazność dla środowiska oszklenia panoramicznego

Rozwiązania architektoniczne tworzą wyjątkowe projekty o wysokiej estetyce. Proste linie, żywe kształty realizują najbardziej niesamowite pomysły na stworzenie wygodnego domu. Luigi Rosselli wybrał ten wybór, projektując dom na wybrzeżu Pacyfiku w Australii. Struktury panoramiczne stały się głównymi elementami zewnętrznej i wewnętrznej części budynku.

Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

Koncepcja domu to całkowity brak barier dla świata zewnętrznego. Drugie i trzecie piętro to części mieszkalne, w całości wykończone przeszkleniami panoramicznymi. Wielowarstwowa konstrukcja jest odzwierciedlona w skomplikowanych liniach, które przechodzą z jednej strony domu na drugą. Wydłużone zaokrąglone rogi są umieszczone dokładnie jeden pod drugim. Nieregularny kształt pozwala mieszkańcom zbliżyć się o krok do morskiej bryzy i cieszyć się życiem na łonie natury.

Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

Panoramiczne przeszklenia przebiegają przez wszystkie pomieszczenia – od gabinetu po sypialnię. Systemy przesuwne kratowe zapewniają atmosferę prywatności. Szerokie okna pozwalają zwiększyć powierzchnię pomieszczenia, wydłużyć jego linie, zwiększając tym samym przestrzeń.

Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

W Europie popularne stają się rolety panoramiczne, które są połączone z portalami. Ta kombinacja pozwala na połączenie optymalnej wentylacji i przepuszczalności światła.

Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

przeszklenie panoramiczne to idealny wybór do dekoracji wiejskiego domu

Przeszklenia panoramiczne to nie tylko efektowny wygląd zewnętrzny, ale także okazja do zaoszczędzenia pieniędzy na dekoracji wnętrz. Solidne okna sięgające od podłogi do sufitu pozwalają ograniczyć się do klasycznej aranżacji wnętrz. W tym przypadku białe otynkowane ściany o bogatym strumieniu świetlnym wyglądają bardzo harmonijnie. Projektanci podkreślili cienką linię minimalizmu, stosując półprzezroczyste ściany, przewiewne białe zasłony, szklane pustaki windy, szklane stopnie.

  Projekt Koncepcyjny Podziemnego Domu z Panoramami
Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

Pacific View Point House to nowoczesny przykład modnego francuskiego przeszklenia okien. Pomimo powszechnej dostępności do oglądania, mieszkańcy domu pozostają chronieni przed widokiem przechodniów. Zaokrąglone rogi dodają mieszkaniu oryginalności, łagodząc majestat całego budynku.

Nowoczesne Przeszklenia Panoramiczne

Balkony i taras utrzymane są w tym samym stylu, w którym zastosowano również przeszklenia. Gdyby dom był wykonany w innej wersji, np. Z bocznicą z małymi okienkami, straciłby swój przepych. Decydując się na nowoczesne przeszklenia panoramiczne, właściciele stawiają na luksus, który czyni ich dom wyjątkowym.

Architects Luigi Rosselli
Photo Nicholas Watt Prue Ruscoe