Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Nowoczesny dom w stylu japońskim / Znaczenie dla Europejczyka

Nowoczesny dom w stylu japońskim / Znaczenie dla Europejczyka

Nowoczesny dom w stylu japońskim to dość praktyczne i wygodne rozwiązanie nie tylko dla kultury wschodniej. Przedmiotem biura architektonicznego Shinta Hamada Architects jest zwarta, ale otwarta i przestronna wiejska chata z rozwiązaniami, które są istotne nawet dla Europejczyka.

Nowoczesny dom w stylu japońskim

Rozważmy główne cechy takiego mieszkania i dlaczego można je uznać za uniwersalne w kontekście wygody.

Praktyczność i przyjazność dla środowiska nowoczesnego domu w stylu japońskim

Pierwszym rodzimym japońskim elementem, który przyciągnął tutaj wzrok, był masywny dach budynku. Teraz Europejczycy wybrali tę technikę w architekturze.

Nowoczesny dom w stylu japońskim

Faktem jest, że ta forma dachu pozwala na wykonanie dużych szop na obwodzie budynku, poprawia mikroklimat. Zapewnia to połączenie między przestrzenią wewnętrzną a krajobrazem. Dodatkowo markizy zapewniają ochronę przed palącym słońcem, tworzą baldachim, pod którym można wyposażyć zadaszony taras do rekreacji na świeżym powietrzu.

Nowoczesny dom w stylu japońskim

W nowoczesnym domu w stylu japońskim dominują naturalne, naturalne, bezpieczne materiały – to także cecha tradycyjnej architektury krainy wschodzącego słońca. A jeśli wcześniej Europejczyk byłby bardziej skłonny do cegieł i betonu, teraz w kontekście zabudowy podmiejskiej preferowane są drewniane, szklane, otwarte i lekkie konstrukcje.

Nowoczesny dom w stylu japońskim

Jest to typowe, nawet jeśli podstawą jest monolityczna technologia budowy. Wszystkie powierzchnie wykończone są naturalnym drewnem.

Nowoczesny dom w stylu japońskim

Prostota nowoczesnego domu w stylu japońskim

Lakoniczna forma i przestrzeń z pewnym niedopowiedzeniem stały się modnymi pomysłami, za którymi ostatnio ścigają Europejczycy. Pod tym względem prosta i niedokończona wizualnie architektura, projekty japońskich domów stają się coraz bardziej powszechne wśród przedstawicieli Europy.

Prostota nowoczesnego domu w stylu japońskim

W tym domu wyraźnie widać tendencję do elementarności. Kwadratowy budynek podkreśla racjonalność i nie ma nic zbędnego. Wokół wspólnej przestrzeni socjalnej rozmieszczone są cztery salony. Wszystkie sypialnie są dość kameralne, ale jednocześnie mają bezpośredni kontakt z salonem.

Prostota nowoczesnego domu w stylu japońskim

Jednocześnie nowoczesny dom w stylu japońskim powinien być gustowny. Oznacza to, że budynek, który jest lakoniczny i prosty, ma przyjemną atmosferę, komfort – chce się tu mieszkać. Można to osiągnąć tylko poprzez zachowanie określonego stylu. Ale ważne jest, aby panowało tu poczucie spokoju, niezawodności i ciszy.

ArchitectsShinta Hamada Architects
ImagesKen’ichi Suzuki