Обрамлення Вікон на Фасаді Будинку ~ 10+ Декоративних Рішень

Обрамлення вікон на фасаді будинку дозволяє зробити екстер’єр завершеним і акуратним: для цього можна застосовувати кілька матеріалів і технік. Такі прості дії дозволяють добиватися оригінальних ефектів і оформляти будинок таким чином, що він починає виглядати більш витончено.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку верхом вікна, замком, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Такі рішення були популярні в архітектурі минулих століть – віконні прорізи з таким оформленням виглядали по-особливому велично. Своєрідний декоративний елемент стає повноцінною частиною архітектурного ансамблю.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку верхом вікна, замком, пілястрами і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Переваги віконного обрамлення

Обрамлення вікна – це не тільки данина естетиці. Такі симпатичні доповнення відрізняються рядом переваг:

  • захищають скління від сильних опадів і поривчастого вітру;
  • фасад починає виглядати гарніше і жвавіше;
  • зміни торкнуться і внутрішньої частини будинку – стає видно, що рама надійно захищена від різних негативних проявів;
  • обіграти віконний проріз: в ряді випадків він до обробки виглядає непропорційно або навіть кривовато. Грамотно зроблене оформлення дозволяє позбутися від такої проблеми.

Виконати такі будівельні роботи можна і самостійно – досить тільки ознайомитися з основними правилами. Наприклад, обрамлення вікон з пінопласту – це досить проста схема, яка дозволить привести в порядок не тільки фасад, але і вид вікна зсередини.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку верхом вікна, молдингом, декоративними вставкмі і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

З яких матеріалів можна зробити обрамлення вікна?

Віконні обрамлення можна виконувати з декількох різних будівельних матеріалів. Найпопулярніші варіанти наступні.

Поліуретан

Ліпнина виходить фігурної і міцною, вона буде радувати своїм первозданним зовнішнім виглядом досить довго – близько 25 років в середньому. Такі варіанти не вигоряють на сонці і не піддаються впливу сильних опадів. Єдиний нюанс – правильно підібрати фарбу для поліуретану.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку верхом вікна, віконними пілястрами і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Цегла

Обрамлення вікна з цегли найчастіше використовується в тому випадку, якщо і всю будівлю виконано з цього будівельного матеріалу. Зручність полягає в тому, що облицювання проводиться ще на етапі завершальний робіт по обробці фасаду будинку в цілому. Для такого виду робіт використовується декоративна цегла – він виглядає презентабельно.

Камінь

Кам’яне оформлення віконних прорізів – величні варіанти для тих, хто цінує величні елементи в оформленні екстер’єру. Це складні архітектурні варіації, які передбачають використання кронштейнів, замкових каменів, різьбленими деталями і багатьом іншим.

Для оформлення будівель рекомендується використовувати штучний камінь – він легкий і досить міцний.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинки верхом вікна, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Деревина

Елементи з натурального дерева – ще один поширений варіант для прикраси фасаду. Для обрамлення вікон на фасаді дизайнери можуть використовувати різні породи деревини, які будуть гармоніювати із загальним видом екстер’єру. У такого оформлення є один істотний недолік – досить висока вартість.

Пов’язано це з тим, що майстрам необхідно дуже скрупульозно підходити до виготовлення облицювання: використовувати фігурну різьблення, лакофарбове покриття та багато іншого. Результат – оригінальний дизайн, що гармонує з фасадом.

Гіпс

Гіпсова ліпнина – ще одна класична різновид, яка використовується ось уже кілька століть. Незважаючи на гарний зовнішній вигляд і індивідуальний підхід майстрів, будівельні роботи вимагають багато часу, а також і характеризуються трудомісткістю процесу.

Популярність такого типу обробки зараз досить невисока – незважаючи на довговічність і красиве оформлення, вона відрізняється високою вартістю і тривалістю виробництва.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку верхом вікна, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Пластик

Обрамлення вікон на фасаді з пластика – це демократичні за вартістю варіанти, які при цьому не такі естетичні, як інші варіанти. У більшості випадків це стандартні білі накладки, які гармоніюють з сучасними рішеннями в оформленні екстер’єру. Домогтися величного ефекту не вийде – з точки зору дизайну вони поступаються перерахованим вище варіацій.

Крім цього, пластикові панелі не такі міцні: вони можуть пошкодитися від сильних опадів і істотних поривів вітру.

Пінопласт

Обрамлення вікон з пінопласту – один з найпоширеніших і практичних варіантів. Для проведення таких будівельних робіт використовується спеціально оброблене сировина – екструдований пінополістирол. Пінопласт відрізняється істотною стійкістю до механічних пошкоджень і сильних поривів вітру.

Такий матеріал користується заслуженою високою популярністю. Пінопласт дозволяє створити термоізоляцію – завдяки цьому взимку в будинку буде тепло, а влітку – прохолодно. Він добре піддається процесу обробки, відрізняється легкістю і простотою монтажу.

Виконати обробку пінопластом можна і самостійно: необхідно лише пам’ятати про декілька важливих правилах.

Обрамление Окон на Фасаде Дома верхом окна, молдингом и подоконником

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Обрамлення вікон пінопластом власними руками

Пінопласт часто використовується в якості обрамлення вікон на фасаді. Пов’язано це в першу чергу з невеликою вагою і універсальністю – облицювання підійде під будь-який будівельний матеріал фасаду. Також цей матеріал забезпечує хорошу термоізоляцію, а також і дозволяє досягти оптимального захисту від вологи.

При необхідності декоративне обрамлення вікон можна буде пофарбувати в будь-який необхідний відтінок, який буде добре гармоніювати з усім фасадом в цілому. Головне – вибрати якісну фарбу, яка не буде вигоряти на сонці і збереже свій презентабельний зовнішній вигляд навіть через багато років після проведення ремонтних робіт.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку арочним верхи вікна, замковим каменем, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Віконні обрамлення з пінопласту багато виконують самостійно – це дозволяє заощадити кошти і виконати всі таким чином, як хотілося б. З самого початку варто звернути увагу на конструкцію прорізів – це буде впливати на те, як встановлювати ліпнину.

Якщо отвір прямої, із зовнішнього боку необхідно додатково монтувати укоси. Якщо в конструкції є чверть, то вона вже сама по собі буде представляти собою укіс. Лиштви для вікон з пінопласту варто купувати окремо.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку арочним верхи вікна, замковим каменем, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

При необхідності лиштва можна вибрати не прямокутний, а з фігурною різьбою – завдяки такому рішенню весь вид оформлення буде більш естетичним і красивим. Цей спосіб оформлення залишається одним із самих бюджетних і практичних.

Обрамлення вікон пінопластом своїми руками варто почати з підготовки поверхні. Її потрібно ретельно відмити від пилу і бруду, обязательноудаліть краплі монтажної піни. При необхідності стандартним цементним розчином потрібно закласти всі щілини і нерівності, великі ями. Обов’язково наноситься шар грунтовки.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку арочним верхи вікна, замковим каменем, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Для роботи краще всього вибрати листи пінопласту, товщина яких становить мінімум 5 мм. З них необхідно строго за розміром вирізати заготовки, які потім будуть встановлюватися в потрібне місце. Щоб укіс добре закріпився на поверхні, її обробляють клеєм-цементом, а потім міцно притискають заготовку з пінопласту.

За допомогою рівня потрібно простежити за тим, щоб кожен укіс обов’язково був приклеєний рівно. Після висихання цементного розчину результат закріплюється дюбелями. На закріплений пінопласт зверху наноситься шар стартовою шпаклівки, а потім – армовану сітку, яку вдавлюють в прошпаклевонную зону.

Обрамлення вікон на Фасаді Будинку верхом вікна з арочним доповненням, молдингом і підвіконням

РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ОЗДОБЛЕННЯ ПО СПИСКУ ВІКОН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Щоб кути залишалися в хорошому стані, на них необхідно помістити спеціальні металеві накладки. У самому кінці потрібно нанести шар фінішної шпаклівки, відшліфувати затирочним матеріалом, а потім приступати до фарбування.

Обрамлення віконних прорізів – процедура нескладна, яку можна виконати і самостійно.