ArtFacade » [ Obramowanie Elewacji Okien ] 111+ Przykładów ozdób wokół okien na zewnątrz

[ Obramowanie Elewacji Okien ] 111+ Przykładów ozdób wokół okien na zewnątrz

3 Udostępnień

Potrzebujesz dekoracji okna na zewnątrz domu? Masz wiele pytań technicznych związanych z montażem, dokowaniem i montażem ram okiennych i pochyłości? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące licowania okien i skarp na elewacji domu!

sztukateria elewacyjna okienna – ozdobne wykończenie okien plastikowych i skosów na zewnątrz pianką

Pierwsze i najbardziej podstawowe pytanie brzmi: jaki materiał najlepiej wykorzystać do dekoracji okna od zewnątrz. Nasze piankowe produkty elewacyjne od wielu lat udowadniają swoją praktyczność, lekkość, estetykę, trwałość i co najważniejsze najlepszy stosunek ceny do jakości.

[ Obramowanie Elewacji Okien ] 111+ Przykładów ozdób wokół okien na zewnątrz

Dlatego najlepszym materiałem do dekoracji okien jest spieniony polistyren. W poniższych przykładach widać również znaczącą różnicę między dekorowaniem okien własnymi rękami (ręcznie) a prefabrykowanymi produktami piankowymi.

Listwy do okien

Prawdopodobnie widzieliście wiele domów z prostokątnymi ramkami wokół okien – to najłatwiejszy, a tym samym najtańszy sposób dekoracji otworów okiennych. Ale takiej dekoracji okna nie można porównać z naszymi kręconymi elementami dekoracji okien.

Listwy do okien

Drugim głównym pytaniem dotyczącym dekoracyjnego wykończenia okien jest to, na jakim etapie izolacji jest wykonywany montaż elementów elewacji. A także jeśli elewacja jest wyłożona kafelkami lub cegłą licową. Nasze elementy architektoniczne są same w sobie lekkie, dzięki czemu nie ma potrzeby pozostawiania dla nich miejsc montażowych bez izolacji, wykonywania dodatkowych wzmocnień montażowych itp.

Okładzina okienna

Dlatego dekor elewacji wykonany z tworzywa piankowego na otworze okiennym montuje się wzdłuż szorstkiej jastrychu izolacyjnego do wykończenia ścian. Jeśli ściany zewnętrzne są wykonane z licowych cegieł lub płytek, na nich montuje się elementy dekoracyjne.

Dekoracja okna

Trzecim głównym problemem związanym z oknami jest instalacja, dokowanie, przycinanie, nachylenia. Co zrobić ze skosami otworu okiennego na elewacji, jak wystrój okna łączy się z wykończeniem skosu, jak ze sobą łączy się dekor okienny i skos, jakie kleje stosuje się przy montażu wystroju elewacji okiennej, skąd wziąć schemat montażu zwornika na elewacji okna, jak dokować łukowaty wystrój okna za pomocą z elementami bezpośrednimi, kiedy metal jest umieszczony na parapecie w obecności dekoru, jak pasują do siebie elementy dekoracyjne ramy okiennej?

Możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie te pytania poniżej na tej stronie naszej witryny. Lub kontaktując się z nami w dogodny sposób.

OBRAMÓWKI WOKÓŁ OKIEN – CO JEST WLICZONE

Obramowanie okien na elewacji domu

Przy projektowaniu otworu okiennego na zewnątrz domu stosuje się następujące elementy wystroju elewacji:

 • listwa okienna
 • ozdobny parapet
 • górna część okna
 • wsporniki elewacyjne
 • zwornik, zamek

ramki wokół okien – 10+ gotowych rozwiązań

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych projektów otworów okiennych na elewacji domu. Wyświetlane są główne formy, geometria dekoracji okien z listwami, parapet, blat okna. Możesz zobaczyć częściowe lub całkowite obramowanie otworu listwami. Warianty zastosowania dodatkowego profilu górnego do wizualnej zmiany wysokości otworu okiennego. Różne opcje kręconego kształtu górnej części okna. Zastosowanie na elewacji okna takich elementów dekoracyjnych jak zwornik, wspornik, elementy pilastrów, półkolumny.

TYP 1

Ozdabianie okien plastikowych od strony ulicy to ważny parametr, który pozwala nie tylko uczynić okna trwalszymi, ale także bardziej estetycznymi dla otoczenia. Dekoracyjne wykończenie okien na zewnątrz jest w stanie nadać całości i oryginalnego wyglądu całemu budynkowi.

Dekoracja okna na zewnątrz zdjęciem z tworzywa piankowego - TYP 1

Ważny fakt: przy pomocy wysokiej jakości okładzin okiennych można znacznie skompensować straty ciepła, co jest szczególnie ważne w okresie grzewczym. Wykończenie wyklucza również pojawienie się grzyba, pleśni, zawilgocenia okna i spadku ciśnienia atmosferycznego w pomieszczeniu. Estetyczna potrzeba stworzenia stylowej elewacji budynku to wielka szansa na zmianę wyglądu okien plastikowych. Jeśli właśnie zainstalowałeś nowe okna, nie powinieneś opóźniać prac wykończeniowych. Pod wpływem środowiska pianka poliuretanowa szybko wysycha, otwory pozostają całkowicie nieszczelne. Poza tym jest dość nieestetyczny.

materiały do ​​wykańczania okien na zewnątrz

Obecnie istnieje ogromna różnorodność materiałów wykończeniowych, które będą odpowiadały indywidualnym potrzebom użytkownika. Dla każdego wyglądu zewnętrznego można znaleźć optymalne rozwiązanie. Możliwe opcje pracy w obliczu:

 • Z tynkiem.
 • Zastosowanie płyt warstwowych.
 • Wykończenie płyt gipsowo-kartonowych.
 • Wykończenie okien na zewnątrz metalem
 • Oblicowanie okien plastikowych na zewnątrz drewnem.
 • Używanie kamienia naturalnego lub sztucznego.
 • Zastosowanie paneli z tworzywa sztucznego.

Do kamienia naturalnego można zastosować płytki syntetyczne, a także skały naturalne, które są dostępne w szerokiej gamie. Materiał ten stworzy niezwykle stylowy i szlachetny projekt budynku. Gres porcelanowy, płytki zatrzaskowe, kamyki i inne rodzaje kamienia są dziś używane do dekoracyjnej dekoracji okien na zewnątrz. Kamień można przykleić przy użyciu tej samej technologii co zwykłe płytki, dzięki czemu nie będziesz miał żadnych trudności.

Aby nadać oknom estetyczny, schludny wygląd wystarczy po prostu wyrównać skarpy, załatać pęknięcia, różne pęknięcia w otworach. Zabezpiecza to piankę poliuretanową przed zniszczeniem, która jest podstawą montażu szyby zespolonej. Ta opcja jest najbardziej ekonomiczna i praktyczna. Aby poprawić wygląd budynku, można zastosować kolorowe, niejednorodne kompozycje.

Dekoracyjna dekoracja zewnętrzna okien za pomocą sztukaterii to nowoczesny trend. Gips, beton, pianka, pianka poliuretanowa – te materiały są nie tylko bardzo trwałe i niezawodne, ale również tworzą idealnie płaską powierzchnię. Takie półfabrykaty są przyklejane roztworem kleju.

TYP 2

Okna są lustrem w świecie domowego komfortu i wyposażenia. Zewnętrzne wykończenie okien plastikowych może wiele powiedzieć o właścicielu domu, o jego upodobaniach smakowych i poczuciu stylu.

Wykończenie okna na zewnątrz - TYP 2

Zgadzam się, o wiele przyjemniej jest spacerować ulicą i zastanawiać się nad oryginalnym projektem okien z zewnątrz niż okna bez twarzy z podwójnymi szybami. Jeśli zamierzasz ozdobić okna od zewnątrz w designerskim stylu – ten artykuł powstał specjalnie dla Ciebie.

możliwe opcje projektowania okien od zewnątrz

 • Za pomocą akrylowej szpachli elewacyjnej tynk o składzie mineralnym.
 • Blachy ocynkowane zabezpieczone farbą antykorozyjną. Metalowe zbocza są dziś aktywnie wykorzystywane w prawie wszystkich domach.
 • Konstrukcja z polichlorku winylu (PVC) – plastikowe wkładki, które są bardzo praktyczne i wszechstronne.
 • Zastosowanie drewnianych listew jest pierwotnie tradycyjnym formatem używanym przy dekorowaniu okien plastikowych na zewnątrz w drewnianym domu. Są oryginalne rzeźbione elementy, bardziej lakoniczne opcje.
 • Zastosowanie kamienia naturalnego lub sztucznego, płytek – nadaje domowi szlachetności, statusu i oryginalności.

Nowoczesne wzornictwo zewnętrzne okien stawia na oszczędne, niezawodne, a jednocześnie estetyczne materiały. Wielu użytkowników wybiera taki projekt okien od zewnątrz, który nie wymaga dużych inwestycji, czasochłonnych.

Elewacja ozdobiona elementami styropianowymi będzie wyglądać nie gorzej niż droga, ozdobiona naturalnym kamieniem i tynkiem. Masz możliwość wyboru następujących elementów do dekoracji okien na zewnątrz:

 • Sandriks w szerokiej gamie rozmiarów.
 • Imitacja łuków w dużym wariancie.
 • Zastosowanie fałszywych okiennic, różnych paneli ściennych.
 • Listwy piankowe do okien.

Dekoracja elewacji okiennej w postaci ościeżnicy służy do ozdabiania okien zarówno z boku, jak i od góry. Należy pamiętać, że elementy dekoracyjne dobierane są ściśle do zewnętrznej strony budynku, aby był bardziej estetyczny. Płyty do okien wykonane z tworzywa piankowego w stylu greckim, rzymskim zyskały dziś dużą popularność. Zapewni to domowi więcej zakresu, elegancji i luksusu. W przypadku domów o klasycznym wyglądzie należy wybrać wystrój wokół okien z wytłaczanymi wypustkami. Nie tylko białe listwy wyglądają stylowo, ale także pomalowane na inny kolor. Kolumny, pilastry z pewnością przekształcą budynek w coś szlachetnego i wyrafinowanego.

Zastosowanie profilowanych paneli z tworzywa sztucznego idealnie wpisze się w ekonomiczny budżet. Wadą będzie niski poziom estetyki po zakończeniu prac. Jeśli chodzi o elementy drewniane, są one dziś dość ekskluzywne i rzadkie. Jeśli chcesz zrobić dom w stylu tradycyjnej chaty, zademonstrować folklor – ten projekt okien na zewnątrz z pewnością Ci odpowiada!

TYP 3

Poprawa nachyleń jest głównym celem wykonywania zewnętrznej okładziny systemów okiennych z tworzywa sztucznego. Taka praca jest w stanie nadać zewnętrznemu budynkowi estetyczny wygląd, uczynić go bardziej chronionym przed czynnikami zewnętrznymi.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 3

Prawie wszyscy eksperci mówią o znaczeniu okładzin okiennych. Zabieg ten w 100% zabezpiecza piankę poliuretanową przed zniszczeniem pod wpływem agresywnego światła, wilgoci, nacisku. To ona jest podstawą mocowania okna, dlatego ważne jest, aby zachować jego pierwotne walory.

funkcje okładzin okiennych

Czynnik ochronny. Wilgoć, zimno może łatwo wnikać w szwy, pęknięcia, które tworzą się z czasem, może tworzyć się pleśń i pleśń. Ważne jest, aby zapobiegać negatywnemu wpływowi środowiska zewnętrznego.
Chroni piankę poliuretanową przed negatywnym wpływem ulicy.
Stworzenie estetycznego wyglądu. Okno i jego obszar po obwodzie staje się zadbany, harmonizuje z pozostałą częścią projektu budynku.

Dlatego tak ważne jest wykonanie okładziny okiennej natychmiast po montażu. Obecnie istnieje szeroka gama materiałów, które zaspokoją potrzeby każdego użytkownika. Możesz znaleźć bardzo harmonijne formaty, które pasują do zewnętrznej części budynku. Dostępne są również ekonomiczne opcje dopasowane do budżetu.

materiały do ​​okładzin okiennych

Obecnie najbardziej powszechne i stosowane w różnych dziedzinach budownictwa są:

 • Kit – ta metoda okładzin okiennych jest najbardziej klasyczna i rozpowszechniona. Zaletą jest niski koszt, łatwość wykonania pracy. Ważną wadą jest to, że ten format pracy musi być wykonywany okresowo z powodu niewystarczającej wytrzymałości kompozycji, powstawania pęknięć.
 • Płyta warstwowa – dwa arkusze z tworzywa sztucznego posiadają w środku miękki poliuretan. Taki przedmiot jest bardzo trwały, łatwy w montażu, odporny na wpływy zewnętrzne i ma doskonałą izolację termiczną. Wadą jest dość wysoki koszt.
 • Panele z tworzywa sztucznego to standardowy format, który praktycznie zmieści się w szklanej jednostce. Polecamy go do nowoczesnych, biurowych budynków. To wszechstronne rozwiązanie, które łączy w sobie elegancki wygląd i wszechstronność.
 • Płyta gipsowo-kartonowa – idealna do licowania mocno zniszczonych powierzchni. Materiał zatrzymuje ciepło i ma doskonałą sztywność. Wada – musisz okresowo malować powierzchnię.
 • Drewno to świetny format dla domów ekologicznych, domów w tradycyjnym stylu. Naturalność, oryginalność, wysoka estetyka to atuty materiału. Najczęściej stosowany jest do okładania domów drewnianych. Sztuczny, naturalny kamień, płytki – mają wysoką wytrzymałość, szlachetne wzornictwo. Istnieje możliwość wybrania identycznego formatu sztucznego kamienia w niskiej cenie, który ma wygląd naturalnej skały.

TYP 4

Wykończenie okien na elewacji budynku to bardzo ważny niuans, który może pełnić rolę zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną. Dekoracyjne obramowanie okien jest bezpośrednio związane z dekoracją zewnętrzną elewacji.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 4

Ważne jest, aby wybrać materiały o identycznym stylu, które będą harmonijnie wyglądać na ogólnym wyglądzie. Dziś coraz więcej właścicieli nieruchomości zwraca uwagę na styropian. To właśnie ten materiał jest słusznie uważany za ekonomiczny, praktyczny i estetyczny po przetworzeniu.

Obramowanie okien i elewacji będzie zależało od projektu budynku, jego zewnętrznej strony. Użytkownik ma możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów piankowych. Będziesz mile zaskoczony efektem po dekoracyjnym obramowaniu okien piankowym tworzywem sztucznym. Estetyczny parametr tego materiału w niczym nie ustępuje gipsowi, kamieniowi naturalnemu.

Styropian – przykład praktyczności, estetyki i oszczędności

Dekorowanie okien pianką na zewnątrz własnymi rękami pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną część Twojego budżetu. Wymieńmy główne zalety tego materiału wykończeniowego:

 • Doskonała izolacja termiczna. Prawdopodobnie często słyszysz o izolacji domu pianką. Również obramowanie okien wykonanych ze styropianu niezawodnie zapobiegnie przedostawaniu się zimna i wilgoci do pomieszczenia. Dotyczy to zwłaszcza sezonu grzewczego.
 • Lekka waga materiału, łatwość montażu.
 • Materiał jest w stanie niezawodnie przyczepić się do prawie każdej powierzchni ściany.
 • Ma stylowy wygląd. Konstrukcja styropianu jest bardzo wszechstronna – łatwo ją obrabiać, kształtować, malować, pokrywać innymi związkami. Takie ozdobne obramowanie doda budynkowi solidności.
 • Przystępność. Każdy użytkownik będzie mógł sobie pozwolić na zakup odpowiedniej ilości materiału.
 • Niezastąpiony do ochrony okien przed wilgocią, ciśnieniem atmosferycznym, temperaturą, pleśnią i pleśnią.

Materiał ten będzie niezastąpiony przy wyrównywaniu nieudanej powierzchni budynku, istnieje możliwość wyboru dowolnej grubości, kąta nachylenia i faktury materiału. Wykończenie styropianem w połączeniu z tynkiem stworzy wystarczający format dekoracyjny. Nie łączyć materiału z cegłą, kamieniem naturalnym lub sztucznym ani na sidingu winylowym. Najbardziej estetyczna pianka wygląda na monotonnej powierzchni. Praktyczność, lekkość, trwałość – to wszystko zalety pianki licowej. Potrafi skutecznie odmienić zewnętrzną stronę budynku, nadać mu stylowy i przemyślany design.

TYP 5

Wystrój wokół okien to ważny krok w projektowaniu całego budynku. Zgadzam się, że często zwracamy uwagę na okna przechodzące przez budynek. Wiele osób zna procedurę dekorowania okien na elewacji domu za pomocą tworzywa piankowego.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 5

Niektórzy uważają, że ten materiał nie nadaje się do prac elewacyjnych, ale jesteśmy gotowi zburzyć ten stereotyp. Estetycznie może wyglądać również architektura budynku z wykorzystaniem tworzywa piankowego, podobnie jak kamień naturalny, gips. Podobny efekt można uzyskać nie przepłacając dodatkowo – to pierwsza zaleta wyłożenia okna od zewnątrz pianką.

Aby arkusz pianki stał się bardziej estetyczny i oryginalny, należy go przetworzyć. Przy pomocy cięcia konturowego można uzyskać reliefowy kształt materiału. Po pokryciu pianki tynkiem trudno będzie ją odróżnić np. Od kolumny, półki wykonanej z kamienia. Nakładki styropianowe są teraz dostępne w szerokiej gamie do dekoracji wokół okien na elewacji domu. Możesz wybrać format dla indywidualnego projektu budowlanego, biorąc pod uwagę subtelności zewnętrzne. W katalogu naszej firmy każdy może znaleźć gotowe elementy elewacji – od lakonicznych i powściągliwych po eleganckie i ekskluzywne. Dekoracja zewnętrzna okien za pomocą tworzywa piankowego to stosunkowo młoda technologia, która jest dziś uważana za innowacyjną. Aż trudno w to uwierzyć, ale coraz więcej dużych firm, lokali, luksusowych rezydencji, drogich mieszkań jest zewnętrznie zdobionych piankowymi elementami. Ludzie zdawali sobie sprawę z wartości tego materiału, ze względu na jego dostępność i praktyczność.

zalety wykończenia okien tworzywem piankowym na elewacji

Zewnętrzne wykończenie okien tworzywem piankowym ma następujące zalety:

 • Wysoka wydajność w porównaniu z innymi twardymi materiałami. Trwałość pianki pozwala na wieloletnie użytkowanie.
 • Bardzo lekka waga. Niezależnie od długości, objętości materiał jest praktycznie nieważki. Jednocześnie ma dużą gęstość i elastyczność. To znacznie upraszcza prace instalacyjne.
 • Odporność na wilgoć, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę.
 • Przy niskiej wadze materiał ma wystarczającą twardość i wytrzymałość.
 • Przystępność. Użytkownik będzie mógł sobie pozwolić na zakup wystarczającej liczby elementów okładzinowych.
 • Atrakcyjny wygląd, szeroka gama rozmiarów, kształtów.

TYP 6

Projektując elewację budynku należy zwrócić uwagę na kwestię wykończenia otworów okiennych od zewnątrz. To oni wyróżnią dom od reszty ulicy, stworzą jego wygląd, wrażenie przechodzących ludzi.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 6

Wygląd okien jest w stanie nadać elewacji budynku nie tylko oryginalności, ale także uczynić je bardziej chronionymi przed wpływem czynników zewnętrznych. Ważnym etapem, który należy traktować mądrze, jest wybór wysokiej jakości materiału do licowania otworów okiennych. Usiądź wygodnie i ruszamy!

jaki format ramy okiennej wybrać

Po prostu nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich właścicieli nieruchomości – każdy materiał jest indywidualny. Na przykład do dekoracji okien na zewnątrz w drewnianym domu najlepiej nadają się listwy wykonane z drewna w tradycyjnym stylu. W przypadku domu murowanego, czysto murowana lub metalowa dekoracja okna zewnętrznego.

Listwy drewniane

Są w stanie nadać budynkowi naturalny styl, połączenie z naturą, rustykalny urok. Taka rama jest najbardziej odpowiednia do wiejskiej chaty lub chaty. Taki materiał jest dość drogi i jest wykonywany wyłącznie na zamówienie. Duży plus to bardzo estetyczny format i bogaty wygląd.

Okna wychodzące na zewnątrz z cegły

Ta dekoracyjna rama dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można stworzyć kontrast z główną ścianą domu. Cegła nie powinna zbytnio wystawać z powierzchni, dlatego należy dobrać raczej cienkie elementy. Ta okładzina okien plastikowych jest ekonomiczna, łatwa w montażu i stosunkowo prosta pod względem konstrukcyjnym.

Kamień i jego imitacja

Tutaj mówimy o płytkach, naturalnych skałach i sztucznym murze. Dekoracyjne obramowanie okien kamieniem nie powinno być zbyt masywne, spiętrzone. Na ten format warto zwrócić uwagę, gdy ściany mają jednolitą powierzchnię.

W ten sposób osiągniesz harmonijny styl. Zdobienie okien na zewnątrz kamieniem może nadać domowi bardzo piękny i bogaty format. Do tych celów idealnie nadają się elementy z wapienia, skały muszlowej, kamyków. Pamiętaj: obramowanie kamienne powinno być wybierane do mocnych ścian, ze względu na surowość materiału.

Wykończenie otworów okiennych na zewnątrz bocznicą

Rozważ dodatkowe profile – są montowane jak konstruktor. Są szybkie i łatwe w montażu oraz mają stylowy wygląd. Ta okładzina okien plastikowych od zewnątrz jest bardzo lakoniczna, prosta.

Gips

Przekazują nastrój klasycznego, eleganckiego i arystokratycznego wzornictwa. Otwory okienne w konstrukcji tynkowych kolumn, pilastrów, reliefowych form nadadzą budynkowi luksusu. Wadą jest to, że gips nie bardzo lubi wpływ wilgoci, wymaga okresowej renowacji ze względu na pojawienie się pęknięć.

Pianka poliuretanowa

Listwy sztukatorskie do okien z tych materiałów są bardzo przystępne cenowo. Obszar okna stanie się dość piękny, a jednocześnie chroniony przed działaniem zimna, wilgoci, grzybów, pleśni.

TYP 7

Dekoracja zewnętrzna okien piankowym tworzywem sztucznym to ważna procedura, która pozwala stworzyć nie tylko estetyczny wygląd zewnętrzny, ale także chronić go przed czynnikami zewnętrznymi. Materiały wykończeniowe muszą mieć doskonałą odporność na wilgoć i niską higroskopijność.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 7

Jest to konieczne, aby podszewka się nie zapadła. W ciepłych porach roku wypada wystarczająca ilość opadów, które mogą gromadzić się w strukturze materiału, zimą woda może skrystalizować niszcząc skałę.

Okładzina okna zewnętrznego musi być odporna na warunki atmosferyczne, wykonana z wytrzymałej masy. Wybór materiału nieodpornego na wilgoć możliwy jest przy zapewnieniu w pomieszczeniu odpowiedniej wentylacji.

jaka jest plastikowa okładzina okien

Przede wszystkim konieczne jest wykonanie stoków do pożądanego rozmiaru. Półfabrykaty są obrabiane pianką, a następnie przykręcane do okna. Następnie musisz wypełnić szwy szczeliwem, co wyklucza przedostawanie się wilgoci do środka i przeciągów. Jeśli chcesz uzyskać lepsze mocowanie okładziny, użyj mocnych kołków ze śrubami. Eksperci zalecają stosowanie uszczelniacza sanitarnego. To on jest w stanie wykluczyć rozwój grzyba i pleśni. Zbocza należy wcześniej zagruntować. Zapewni to znacznie lepszą przyczepność szczeliwa i pianki.

skierowane na zewnątrz okna z kamienia lub płytek

Po zagruntowaniu ścian przyklej płytki lub mur za pomocą mrozoodpornego kleju. Możliwe jest również użycie szczeliwa na bazie silikonu, który jest nakropiony na całej płaszczyźnie dekoracyjnego półfabrykatu. Szwy warto przetrzeć podkładem epoksydowym lub silikonowym.

dekoracja okna z drewnianymi listwami

Listwy drewniane należy zaimpregnować środkiem ochronnym przedłużającym żywotność materiału. Do mocowania listew do ramy okiennej służą miedziane gwoździe bez łba. W tym celu zamiast tradycyjnego młotka należy użyć urządzenia wykrawającego, które może wizualnie uszkodzić strukturę drewna.

TYP 8

Dekoracja okien na elewacji domu to ważna kwestia, którą warto szczegółowo rozważyć. Dom z zewnątrz można porównać do fasady, a okna odzwierciedlają jego stan wewnętrzny, stosunek właściciela do mienia osobistego.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 8

Możliwe jest uatrakcyjnienie budynku dla otaczających go osób za pomocą piankowych listew okiennych. To oni są w stanie przekształcić okna, nadać im nowy styl, a ponadto zabezpieczyć je przed wpływem czynników zewnętrznych. Najważniejsze jest, aby wybrać wysokiej jakości ramy okienne i ich wygląd.

Platforma wykonana jest z materiału, który ma służyć do obramowania okna. Listwa ma grubość około 3-4 cm, dzięki czemu będzie się trochę wybrzuszać tworząc estetykę elewacji. Również taki pręt jest w stanie zamknąć wszelkiego rodzaju szczeliny, które powstają między skrzynką okienną a płaszczyzną okna. Platforma nie pozwala na dostanie się do pomieszczenia opadów, temperatury i ciśnienia. Za pomocą tego elementu można zmniejszyć poziom hałasu w domu, aby zapobiec rozwojowi pleśni i pleśni w obszarze okna. Listwa jest instalowana na plastikowych oknach i do izolacji termicznej, dzięki czemu zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu.

TYP 9

Ozdobne skosy do okien to szczególny element systemu okiennego, który jest w stanie zamknąć otwór pomiędzy powierzchnią elewacji a samym oknem. Zwykle instaluje się stoki po zainstalowaniu nowego okna.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 9

Trasy zewnętrzne, których cena będzie dostępna dla każdego użytkownika, wykonywane są według określonej technologii. Głównym zadaniem tych prac jest poprawa jakości systemu okiennego. Za pomocą zboczy można utrzymać ciepło w pomieszczeniu, aby wykluczyć wnikanie wilgoci, ciśnienia atmosferycznego, grzybów i pleśni.

Izolacja zboczy pianką na zewnątrz może całkowicie wyeliminować sezonowe straty ciepła, co jest szczególnie ważne w okresie grzewczym. Zewnętrzne skarpy piankowe, których cena dostępna jest na stronie naszej firmy, są w stanie zabezpieczyć piankę poliuretanową przed zniszczeniem. Wielu użytkowników zaniedbuje montaż skarp, co prowadzi do szybkiego wysychania piany. To ona jest barierą między środowiskiem zewnętrznym a pomieszczeniem, mocuje ramę okienną, dlatego ważne jest, aby zapewnić jej niezawodność i pełną ochronę przed negatywnym wpływem wilgoci i temperatury.

zewnętrzne zbocza do okien plastikowych: zalety

 • Długi okres eksploatacji. Przez wiele lat zachowują swoją pierwotną formę, zachowują swoją integralność.
 • Zbocza nie niszczą się pod wpływem ciśnienia atmosferycznego, wilgoci i temperatury.
 • Służą jako niezawodna izolacja termiczna i dźwiękoszczelna okna.
 • Łatwy w montażu, nie wymaga wiele czasu i wysiłku.
 • Tworzą estetyczny wygląd okna, uwydatniają elewację.

pianka u podstawy stoku zewnętrznego do okien plastikowych

Skosy styropianowe na zewnątrz będą bardzo praktyczne w użytkowaniu i łatwe w montażu. Aby zwiększyć parametr wytrzymałości, konieczne jest wzmocnienie materiału włóknem szklanym. Za pomocą zszywacza lub kleju konstrukcyjnego dwa półfabrykaty są mocowane razem, po czym są przetwarzane za pomocą szpachli. Zastosowanie szpachlówki zachowuje wytrzymałość pianki i jej pierwotne właściwości. Stoki piankowe, których cena jest uważana za jedną z najbardziej ekonomicznych, zmieszczą się w ograniczonym budżecie.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy szereg wskazówek na ten temat – piankowe skarpy klasy mistrzowskiej Dekorowanie skarp pianką odbywa się w technologii:

 • Powierzchnię przygotowuje się poprzez oczyszczenie jej z zanieczyszczeń. Dalsze pęknięcia, szczeliny wypełnia się klejem. Po wyschnięciu powierzchni należy ją zagruntować.
 • Arkusze styropianu docinane są nożem biurowym na wymiar obrabianego przedmiotu. Aby materiał przykleił się do zbocza, należy nałożyć klejącą podstawę. Za pomocą poziomicy obrabiany przedmiot jest wypoziomowany, a następnie przymocowany za pomocą kołków.
 • Po zakończeniu mocowania należy nałożyć kit. Na materiał nakładana jest wycięta wzmocniona siatka, a następnie nakładana jest warstwa szpachlówki. Następnie powinieneś zainstalować metalowe rogi.
 • Po całkowitym wyschnięciu nakładana jest ostatnia warstwa szpachlówki, którą poddaje się fugowaniu i malowaniu.

TYP 10

Listwy sztukatorskie służą do ozdabiania okien na elewacji domu. Wykończenie zewnętrzne pozwala na stworzenie oryginalnej elewacji budynku, aby pokazać innym wyobraźnię autora.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 10

Obecnie na rynku budowlanym dostępna jest szeroka gama materiałów i formatów sztukaterii elewacyjnej. Chcesz stworzyć coś niezapomnianego i wyjątkowego? Wybierz zestaw z wystarczającą ilością szczegółów. Elewację można zaprojektować w lakonicznej i powściągliwej stylistyce, a także w eleganckim, luksusowym formacie.

TYP 11

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 11

TYP 12

Nawet najbardziej bezosobowy budynek może lśnić nowymi kolorami, stać się świeższy i bardziej żywy dzięki sztukaterii. Fasada odzwierciedla zewnętrzną stronę domu, dzięki czemu można zademonstrować szlachetność, wyrafinowanie zewnętrznemu otoczeniu.

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 12

Styropianowe elementy architektoniczne mogą wyglądać równie luksusowo i pompatycznie, jak półfabrykaty z naturalnego kamienia i gipsu. Dzięki przetwarzalności pianki możliwe jest stworzenie prawdziwego dzieła sztuki.

TYP 13

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 13

TYP 14

Dekoracja okna na zewnątrz - TYP 14

Nowoczesny projekt budynku można ozdobić surową wypukłą ramą. Pianka jest słusznie uważana za najbardziej przyjazny dla środowiska i praktyczny materiał, który zachwyci Cię przez wiele lat.

LISTWY PRZYOKIENNE ELEWACYJNE – 90+ KOMBINACJI LISTWY I PARAPETU

Na zdjęciu różne kombinacje listwy okiennej i profilu parapetu w wystroju elewacji otworu na zewnątrz domu. Jeśli masz za zadanie zaprojektować tylko okna na elewacji swojego domu, te przykłady z łatwością go rozwiążą.

Zdjęcia przedstawiają dwa znacząco różne wykończenia ścian domu – tynk i cegłę licową lub płytkę. Również na przykładach wykończenia elewacji okna znajdują się przypisy z numerami elementów katalogu. Według nich można samodzielnie obliczyć okładzinę okien od strony zewnętrznej elementami dekoracyjnymi ze styropianu zbrojonego po pobraniu CENNIKA naszych wyrobów architektonicznych.

OZDOBY WOKÓŁ OKIEN – 50+ ROZWIĄZAŃ NA ZDJĘCIU

Pierwszą rzeczą, która Cię interesuje przy dekorowaniu elewacji domu z wystrojem, jest projekt otworów. Otwory okienne i drzwiowe tworzą główny obraz wizualny elewacji. Rozbieżność między proporcjami pola okien i ścian zawsze robi przygnębiające wrażenie. Zbyt wąskie lub zbyt szerokie okna można łatwo przekształcić różnymi technikami architektonicznymi w dzieło sztuki.

Połączenie kilku okien z wystrojem elewacji z tworzywa piankowego w jedną kompozycję zgodnie z ogólną koncepcją dekoracji zewnętrznej elewacji domu jest jedną z nielicznych technik dekorowania otworów okiennych. Jeśli potrzebujesz projektu okna na zewnątrz – poniżej na stronie możesz zobaczyć szereg gotowych rozwiązań – przykładów wykończenia otworów okiennych, dzięki którym w łatwy sposób możesz zdecydować o własnych preferencjach projektowych.

LISTWY OKIENNE ELEWACYJNE – SZCZEGÓŁY INSTALACJI

Kręcone końce takich elementów wystroju okien, jak parapet i góra okna, nazywane są PROFTOORETAMI. Powstają podczas montażu dekoru architektonicznego na elewacji z konwencjonalnym szlifem 45 °. Szczegółowo ilustruje to rysunek.

Dekoracja okna zewnętrznego

Ze względu na możliwość niedopasowania dokładnego rozmiaru elewacji nie jest do końca wskazane zatrudnianie pracownika związku zawodowego do produkcji. Jest to typowa prosta operacja dla każdego konstruktora elewacji. Elementy ozdobne skleja się klejem piankowym STYRO 753. Następnie spoiny szpachluje się gotową szpachlą elewacyjną w wiaderkach – ELF D200,300

Wykończenie otworów okiennych na zewnątrz

JAK OZDOBIĆ SKOSY OKIEN NA ZEWNĄTRZ?

Podczas ocieplania elewacji domu pianką lub wełną mineralną zawsze pojawia się kwestia dekoracyjnego wykończenia zboczy okien plastikowych. Nawet jeśli nie zamierzasz stosować elementów dekoracyjnych elewacji, ocieplenie połaci okien jest obowiązkowym etapem prac elewacyjnych. W większości przypadków tego typu prace wykonywane są przez wykonawców prac elewacyjnych z wykorzystaniem do tych celów gęstszej pianki – styropianu (np. Styrodur).

Wykończenie połaci okiennych od zewnątrz odbywa się na takiej samej zasadzie jak wykończenie ścian izolacją. Warstwę ochronną nakłada się za pomocą siatki wzmacniającej. W rogach dodatkowo zastosowano narożniki wzmacniające. Podczas stosowania dekoracji elewacji z elementami architektonicznymi pojawia się kwestia wyrównania – łączenia elementów dekoracyjnych ze zboczami otworu okiennego. Poniższe zdjęcie pokazuje schematycznie sposób wykonywania tego typu pracy. Zwykle grubość spadku przy oknie wynosi 30 mm, przy ścianie 20 mm. Na zamówienie można wykonać dowolną głębokość.

Tynkowanie pochyłości okien | Spadek okna, tynk, okładzina, przygotowanie styropianem, styropianem, zrób to sam

Na rysunkach przedstawiono techniczne aspekty łączenia dekoracji okiennej z listwami bocznymi. Możesz zobaczyć 2 opcje dekoracji okna: listwę na obwodzie okna i połączenie listwy z parapetem. Na ilustracjach wyraźnie widać, że element dekoracyjny jest zamontowany na końcu skarpy. proszę również zwrócić uwagę na odpływ – osłonę parapetu – powinien on zakrywać część skośną oraz sam element dekoracyjny. Dlatego jeśli planujesz jakiekolwiek elementy architektoniczne na elewacji, nie spiesz się, aby zamówić odpływy na parapecie. Są instalowane po zamontowaniu wystroju elewacji domu.

Wykończenie pochyłości okien płytami warstwowymi | Spadek okna, tynk, okładzina, przygotowanie styropianem, styropianem, zrób to sam

Same deski skośne mogą być wykonane zarówno przez instalatorów podczas izolacji, jak i zamówione u nas jako gotowe produkty. Wykonujemy spadki o wymaganej głębokości dla konkretnego obiektu. grubość spadku wynosi zwykle 3 cm przy ramie okna i 2 cm przy ścianie.

WYSTRÓJ OKNA NA ZBOCZU

Osobno proponujemy możliwość zdobienia otworu elementem dekoracyjnym umieszczonym w skarpie. Na poniższym zdjęciu pokazaliśmy jako przykład zastosowanie profilu nr 1160 o przekroju 15×15 cm. Ozdobny gzyms montowany jest na ścianie bez ocieplenia, a sama izolacja nie dochodzi do krawędzi skarpy wielkością profilu (w naszym przykładzie jest to 15 cm). Ten projekt otworu okiennego wypada korzystnie w porównaniu ze zwykłym zastosowaniem listwy elewacyjnej wzdłuż krawędzi skarpy, tworząc większą objętość i relief z mniejszym wcięciem dekoracji od ściany.

Jak zrobić spadki w oknach od ulicy | Jakie są nachylenia dla okien plastikowych wykonanych | Pochylenie okna na zewnątrz, tynk, okładzina, przygotowanie pianki, styropian, zrób to sam

Poniżej na przykładowych zdjęciach pokazaliśmy skuteczną i jednocześnie praktyczną opcję zdobienia okna na elewacji z rozwiązaniem problemu spadków. Sam element dekoracyjny jest w tym przypadku nachyleniem. Osiągnięto dwa cele: obniżenie kosztów wykańczania okien przy ocieplaniu elewacji oraz radykalnie inny wygląd okna w porównaniu do zwykłego stosowania listwy wzdłuż krawędzi skarpy. Przy takim wykończeniu okna izolacja nie dochodzi do krawędzi połaci okiennej w odległości zastosowanego elementu dekoracyjnego. Siatkę zbrojeniową ocieplenia ściany pozostawia się z luzem 15-20 cm, następnie podczas montażu elementu dekoracyjnego siatka przebiega wzdłuż końcowej części ocieplenia.

Całość efektu dekoracyjnego uzyskuje się poprzez głębokość ocieplenia ściany – sam dekor architektoniczny wystaje 3-5 cm poza krawędź ściany.Tę opcję wykończenia połaci okiennej można przypisać bardziej nowoczesnemu stylowi projektowania elewacji domu – w pewnym stopniu nowoczesnym. Uzyskuje się efekt minimalizmu: minimum wystroju – maksimum wrażenia wizualnego. Jeśli obawiasz się wystających elementów wystroju elewacji, które gromadzą brud, nasza propozycja rozwiąże również ten problem. Przykładem jest niewielka część możliwych opcji tej dekoracji otworu okiennego na zewnątrz domu.

3 Udostępnień