Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Piękna Architektura Parterowego Domu Zelbetowego

Piękna Architektura Parterowego Domu Zelbetowego

Chcąc zamieszkać w wyjątkowej, pięknej wiejskiej rezydencji, nie musisz szukać ofert ani budować kilkupiętrowej chaty. Oryginalna piękna architektura domu może mieć tylko jeden poziom. A dzięki cechom monolitycznej technologii budowlanej ten budynek może być naprawdę ekskluzywny.

piękny parterowy żelbetowy dom prywatny

Dokładnie tak postąpił architekt projektu Najpiękniejszy Dom. Stworzył domek niemal zwisający z ziemi, umieszczając pod nim zadaszony dziedziniec, część ogrodu i parking dla samochodów, uzyskując oryginalność samego budynku.

Sekret nowoczesnej, pięknej architektury parterowego domu

A sztuczka polega na tym, że wszystko odbywa się tak prosto, jak to tylko możliwe. Wizualnie wydaje się, że to tylko dwie płaszczyzny wykonane ze zbrojonego betonu, pomiędzy którymi tworzy się ergonomiczna przestrzeń na całe życie. Co więcej, górna płaszczyzna wznosi się do nieba, aw dolnej jest połączenie z ziemią poprzez kręcone podpory.

piękny parterowy żelbetowy dom prywatny

Kształt konstrukcji żelbetowej określają dosłownie kilka linii. Struktura wolumetryczna wydaje się unosić ponad krajobrazem. To podstawa całej imponującej pięknej architektury domu.

piękny parterowy żelbetowy dom prywatny

Ale sam w sobie wyglądałby śmiesznie, niegrzecznie i bez znaczenia w otoczeniu natury. Uzupełnieniem żelbetu są więc detale, które z surowej bryły przekształcają się w stylową, luksusową rezydencję na skraju lasu.

Piękno architektury domu w szczegółach

Konsekwentną i ciągłą aranżację przestrzeni – kuchni, salonu, siłowni, sypialni, można prześledzić nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz dzięki otwartości konstrukcji. Dzięki tej technice, oglądając dom z zewnątrz, widzimy nie kamienną ramę, ale wygodną obudowę, ściśle przecinającą się z otoczeniem.

piękny parterowy żelbetowy dom prywatny

Ze względu na położenie na wzniesieniu poniżej zaprojektowano wszystkie pomieszczenia pomocnicze, gospodarcze, garaż. Okazuje się, że całe piętro mieszkalne domu zajmuje tylko bezpośrednio przestrzeń mieszkalna.

piękny parterowy żelbetowy dom prywatny

Dom nie posiada bogactwa form dekoracyjnych. Próbowali ozdobić go za pomocą elementów funkcjonalnych – filarów wsporczych, kolumn, panoramicznych okien, kręconych schodów. Dodano wykończenie drewniane, dużo szkła i metalu.

piękny parterowy żelbetowy dom prywatny

Piękną architekturę domu dopełnia integracja z naturą. Ogród przebiega bezpośrednio pod budynkiem. Teren jest wybrukowany ścieżkami, przejściami prowadzącymi na taras z basenem. Ze względu na ścisłe przeplatanie się zewnętrznego i zewnętrznego, architekturę domu dopełnia przyroda, krajobraz, a to stało się kolejną jego ozdobą.

ArchitectsLeo Romano
ImagesSalvador Cordaro