Правильний вибір сейфу

Все про сейф, правильний вибір та його успішне використання

Збереження документів, зброї, коштовностей або цінних паперів та захист від викрадачів — ось для чого власники вирішують купити сейф неоднакової конструкції, призначення та вигляду. Правильний вибір відповідатиме конкретним потребам і дозволить користуватися виробом довгий час. Вартість сховища варіюється залежно від габаритів, призначення, міцності, механізмів захисту. Тому власники можуть придбати вироби за своїм бюджетом. 

Який сейф купити: огляд

Конструкції розподіляються на 4 групи залежно від:

 • предметів, які будуть зберігатися; 
 • типу замка;
 • способу встановлення;
 • протидії зовнішнім руйнівним факторам — вогню, волозі, механічним пошкодженням.

Моделі відрізняються за характеристиками: достатньо ознайомитися з особливостями і визначити, що саме підходить. 

За призначенням випускають:

 1. банківські;
 2. меблеві;
 3. збройні;
 4. офісні;
 5. готельні сховища.

За способом протидії негативним зовнішнім явищам виокремлюють вироби:

 1. Зламостійкі.
 2. Вогнестійкі.
 3. Зламо- та вогнестійкі.

Перший тип варто використовувати для збереження ювелірних прикрас та зброї, другий — документів, банкнот, цінних паперів. Комбінований тип має посилений захист, який класифікують за кількома категоріями. Що вищою є категорія, то надійнішим виявляється сейф. 

Залежно від того, як монтувати сейф, ціна якого визначається функціональністю, можна придбати:

 1. Розташовані окремо.
 2. Переносні.
 3. Вбудовані сховища.

Перед монтажем сейфа варто визначити архітектурну специфіку приміщення, оскільки зовнішній вигляд переносної захисної конструкції має відповідати інтер’єру офісу чи будинку. Вбудоване сховище має залишатися непомітним, тому для нього доцільно знайти нішу в шафі або стіні. 

Продаж сейфів здійснюється з:

 • електронним;
 • комбінованим;
 • традиційним ключовим доступом.

Виробники пропонують стандартні та індивідуальні сейфи. Замовник самостійно визначає тип замку, клас захисту, внутрішнє оздоблення, колір та зовнішній дизайн сховища. Якщо сховище потрібне вже зараз, можна віддати перевагу стандартному варіанту.

Матеріали виготовлення, особливості конструкції, ціна сейфа

Корпус виготовляється з металевих листів методом електрозварювання. Сировиною є сталь неоднакової товщини. Параметр визначає стійкість металу до вогню та злому. Сталь витримує тривалі удари, тому корпус неможливо зламати або зігнути. Всередину конструкції не потрапляє волога й пил завдяки високій якості зварних швів. Для захисту від корозії застосовують порошкову фарбу і спеціальні захисні речовини. 

Фронтальний бік сховища обладнаний дверима зі збільшеною товщиною металу. Завдяки цьому сейфи у Львові та інших містах України мають значну вагу, яка перешкоджає виносу сховища з приміщення. Для протидії зламу передбачений сувальдний або електронний замок. Моделі з комбінованим типом, де присутній код і механічний замок, вважаються найнадійнішими, адже створюють для зловмисників подвійну перепону. 

Кілька рекомендацій, як вибрати сейф

Потрібний варіант забезпечує надійність схову, приносить користь і служить роками. Кілька нескладних порад допоможуть не помилитися у придбанні сховища:

1. Визначити речі, які потрібно вберегти від небажаного доступу, та їх кількість. Зазвичай це коштовності, гроші, документи, цінні папери, зброя. 

2. З’ясувати розміри. Цей пункт логічно витікає з першого: визначившись із речами, можна оцінити їхні габарити. Для грошей або документів підійде невелика схованка. Щоб зберігати зброю, знадобиться модель з достатньою висотою. Збереження валюти потребує габаритних конструкцій, особливо у фінансових установах.

3. Вибрати тип замка, ступінь захисту від вогню й вологи. Заодно можна встановити, скільки коштує сейф. Адже вказані параметри найбільше впливають на ціну. Висока вартість виробу, що зберігається у сховищі, вимагає захисту від грабіжників, пожежі, вологи та інших дій.

4. Визначити спосіб монтажу — вбудований, переносний або окремо встановлений.

5. Встановити бажану вартість. Ціна сейфа залежить від його габаритів, ступеня захищеності та типу монтажу.

Правильний вибір схованки для цінних речей зберігає їх первозданний вигляд.