Перейти до вмісту
ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Короїд / Шуба / Бараник ~ У чому різниця?

Короїд / Шуба / Бараник ~ У чому різниця?

Короїд / Шуба / Бараник – вид декоративної штукатурки, яка використовується для обробки фасаду будівель. Сьогодні такий спосіб є дуже популярним, тому ми нерідко можемо помічати будівлі, стіни яких мають абстрактний малюнок. Незвичайна фактура облицювання дозволить зробити фасад акуратним і оригінальним. Так в чому ж різниця в найменуваннях, по суті, одного і того ж фасадного, облицювального матеріалу? Насправді тільки в текстурі поверхні зовнішніх стін після нанесення.

КОРОЇД
ШУБА
БАРАНИК

33+ кращі фото фасадів одноповерхових і двоповерхових приватних будинків з декоративною обробкою стін штукатуркою

Оздоблення короїдом використовується як на житлових будинках, так і громадських. Короїд призначений для захисту стін будівлі від поганих погодних умов. Будівельний матеріал відмінно протистоїть волозі, перепадів температури. Перейшовши за посиланням – фасади одноповерхових будинків фото короїд, ви можете ознайомитися з зовнішнім виглядом фасаду в зазначеній технології.

Виконати обробку короїдом можна і своїми руками, якщо знати технологію виконання. Важливо, що будівельна суміш вважається екологічно чистою, тому працювати з нею можливо без респіратора.

Оздоблення фасаду будинку короїдом: фото на вибір

Короїд укладається на будь-який тип стіни: цегляна, бетонна, цементна, гіпсокартон, ДСП, фанера, пінопласт і інші. Це робить короїд популярним з числа інших способів облицювання фасаду. Після застигання штукатурка буде приємною на дотик, не дивлячись на наявність нерівностей.

Кольори короеда: фото рішення

Зовнішній вигляд безумовно порадує кожного – дизайн виглядає ексклюзивно, що додасть будинку шарм. Фарбувати короїд можна в будь-який колір – не існує ніяких обмежень, ви можете підібрати для себе індивідуальне рішення. Сьогодні можна зустріти фасади в блакитному, рожевому, жовтому, зеленому кольорах.

Підготовка поверхні стін фасаду будинку під обробку короїдом

Важливо ретельно очистити поверхню фасаду від наявності забруднень. Використовуйте шпаклівку, яка допоможе зробити поверхню рівною. Важливо, щоб нерівності були відсутні, інакше результат штукатурки буде незадовільний.

Далі фасад покривається ґрунтовкою і світлою фарбою, щоб через короїд не просвічує темний колір шпаклівки. Короїд повинен підходити під грунтове покриття.

Нанесення декоративної штукатурки короїд

Для нанесення короеда слід використовувати шпатель або ж тертку. Зверніть увагу: товщина шпаклювального шару не повинна бути більше величини гранул, які містяться в короїд. Розподіляти штукатурку слід по невеликій площі, щоб вона швидше закріпилася.

Рекомендується виконувати роботу удвох: одна людина завдає штукатурку, а другий наносить декоративний візерунок. Це особливо важливо, коли стіна має велику площу. Обов’язково слід прибирати надлишки, нерівності матеріалу. Після того, як обробка завершена переходимо до затирочному процесу.

Створення декоративного малюнка короїдом

На цьому етапі багато користувачів відчувають спокій, так як весь основний процес закінчений, а тепер можна приділити час красі. Для додання штукатурці естетичного вигляду використовується терка. З її допомогою утворюються так звані баранці, якщо використовувати кругові рухи терки. Для формування дощику застосовують прямі руху.

Оздоблення стін декоративною штукатуркою типу “бараник”, фото фасаду будинку

Декоративна штукатурка є відмінним способом прикрасити фасад будинку. Існує досить велика кількість технологій, тому забудовник може не обмежуватися одним дизайнерським рішенням. Штукатурка вважається найбільш практичним будівельним матеріалом, який дозволяє захистити стіни від вологи, холоду, створити відмінну шумоізоляцію.

Декоративна штукатурка в стилі «бараник»

Незвичайна назва цього виду облицювання пов’язано з зовнішньою схожістю з хутром баранчика. Частинки будівельного розчину утворюються за допомогою терки. У підсумку, поверхня стає рельєфною.

Цей формат сьогодні користується широким попитом, завдяки своїй довговічності і несприйнятливості до умов навколишнього середовища. Формування окатишів з штукатурки на фасаді – це відмінна заміна звичної «шубі», яку ми можемо ще пам’ятати з радянських часів. Матеріал відмінно схоплює з поверхнею стіни, є міцним. Високі експлуатаційні якості “баранчика” доповнюються естетичністю. Застиглу рельєфну поверхню потім покривають барвником шаром.

Оформлення фасаду фактурною штукатуркою

Більш лаконічним і одночасно креативним варіантом буде облицювання фасаду фактурною штукатуркою.

  • Екстер’єр будинку придбає солідний, привабливий дизайн.
  • Користувач має можливість надати незастившей штукатурці будь-який малюнок. У підсумку, можливо покрити поверхню штукатурки будь палітрою кольорів на розсуд автора.
  • Фактурна штукатурка вимагає попередньої зачистки і вирівнювання поверхні стіни.
  • Також шар сірої штукатурки слід покрити білим або ідентичним кольором, що і зовнішній декоративний шар. Це необхідно, щоб був відсутній темний просвіт.

Тут ви можете ознайомитися з фото добіркою декоративної штукатурки – оздоблення фасадів будинків фото декоративна штукатурка.

Штукатурка в мозаїчному форматі – оригінальність і привабливість

Мозаїчна штукатурка не має нічого спільного з маленькими частинами плитки, які формують єдину композицію. На заміну будівельного розчину приходити маса маленьких гранул в різному кольоровому виконанні.

Фасад може бути виконаний як в однотонному форматі, так і поєднанні гранул декількох квітів. Зовні оздоблювальні роботи роблять стіну немов м’якою, привабливою. Так і хочеться доторкнутися до поверхні фасаду, який має деяку еластичність. До того ж, матеріал дуже стійкий до пошкоджень, володіє великою різноманітністю і відмінною естетичністю.

Штукатурка в стилі травертин

Імітація натурального каменю також можлива за допомогою штукатурки. Такий стиль облицювання бере назву від породи каменю травертин, який має мармурову, жилаву структуру. Зовні фасад може мати ніби злегка недопрацьовану поверхню в різних місцях. Це створює імітацію необробленого натурального каменю.

Також вручну за допомогою рівня, лінійки можна надати ще незастившей поверхні лінійний малюнок. Це дозволить відтворити обриси кам’яної квадратної / прямокутної кладки.

Оздоблення Фасадів Будинків Шубою

Оздоблення фасаду за допомогою шуби на сьогоднішній день є популярним способом в оформленні екстер’єру будинку. Шубою називається декоративна штукатурка, яка має вигляд грудочок, що і робить її схоже на хутряний виріб.

Для того, що б добитися ефективного результату, потрібно використовувати техніку накидання, розбризкування розчину на поверхню стіни. Це дозволить сформувати точковий малюнок, який стане відмінним дизайнерським рішенням.

Підготовка фасаду під шубу

Для правильного нанесення шуби необхідно попередньо підготувати поверхню стіни, вирівняти нерівності. Якісна штукатурка – запорука успіху подальших робіт. Вона повинна бути виготовлена ​​з суміші цементу і піску, володіти хорошим показником адгезії для надійного скріплення декоративної шуби.

При виконанні вимірів площини стіни потрібно перевірити її перепади. Якщо показник не перевищуватиме 0,5 мм на кв.мм, тоді під час штукатурення можна не встановлювати маяки. При великих відхиленнях площині стін потрібно використовувати шубу з більшою фракцією – 10 мм і більше.

Оформлення фасаду будинку шубою: етап нанесення

Якщо потрібно розмістити шубу на конкретне місце фасаду, зробити декоративний малюнок, сформувати фасадні виступи, потрібно попередньо виконати зазначені елементи за допомогою розчину для штукатурення. Для цього не потрібно виготовляти цілий постамент, а декоративне облицювання розміщується на конкретні ділянки фасаду, які обмежуються рейками.

Шуба сама по собі є фактурною поверхнею, тому штукатурку не потрібно обробляти будівельної теркою. Тільки при вирівнюванні фасаду від нерівностей потрібно виконувати затирання.

Правила розмішування розчину майбутньої шуби

Після повної готовності стін для нанесення штукатурки, можна починати підготовку оздоблювального розчину. Його готують в пропорції: одна частина цементу до трьох частин пісочної крихти. Чим більше фракція розчину, тим густіше буде він сам. Пам’ятайте: чим густіше штукатурка по консистенції, тим більшою вона утворює бризки.

Нанесення декоративної штукатурки на стіну

Ви можете вибрати зручний для себе метод:

  • Поширення будівельної маси віником, палицею.
  • Розкидання розчину сіткою.
  • Нанесення декоративної шуби спеціальною машиною, яка спрощує весь процес і робить його ідеальним.
  • Можливо використовувати компресор.