ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Класичний Ордер в 2-х словах

Класичний Ордер в 2-х словах

Антаблемент є визначальним елементом класичної архітектури і її похідних. Це верхня частина будівлі або портика – все горизонтальні архітектурні деталі над вертикальними колонами.

Ця коротка фотогалерея ілюструє вертикальні і горизонтальні деталі, пов’язані з давньогрецької і римської архітектурою. Всі елементи класичного декору можна знайти в таких будівлях як будівля Верховного суду США, велична структура грецького відродження в Вашингтоні, округ Колумбія. Давай з’ясуємо де колона, капітель, архітрав, фриз, карниз і антаблемент?

Грецька і римська архітектура

Антаблемент і колони складають так звані класичні ордери архітектури. Це архітектурні елементи давньої Греції та Риму, які визначають архітектуру епохи і її стилі.

У міру того, як Америка ставала незалежною глобальним державою, її архітектура стала підходящим місцем для імітації класичної архітектури – архітектури Стародавньої Греції та Риму – стародавні цивілізації, які уособлювали цілісність і придумували моральну філософію. «Відродження» класичної архітектури в XIX столітті називалося грецьким відродженням, класичним відродженням і неокласичних. Багато громадських будівлі у Вашингтоні, округ Колумбія, такі як Білий дім і будівля Капітолію США, спроектовані з колонами і антаблементами. Навіть в XX столітті Меморіал Джефферсона і будівля Верховного суду США демонструють міць і велич колонади.

Щоб створити будівлю грецького відродження, потрібно використовувати елементи класичних ордерів архітектури. Одним з елементів грецької та римської архітектури є тип і стиль колони. Для створення будівлі використовується тільки один з п’яти конструкцій колони, оскільки кожен стиль колон має власний дизайн антаблементом. Якщо ви змішуєте типи колон, то антаблемент не матиме доконаного виду. Отже, що це за антаблемент?

Що таке антаблемент?

Антаблемент і колони складають так звані класичні ордери архітектури. Кожен класичний ордер (наприклад, Доричний, Іонічний, Коринфський) має свій власний дизайн – як колона, так і антаблемент є унікальними для кожного виду. Антаблерація схожа на стільницю на ногах. Кожна антаблерація традиційно має три основних частини по визначенню: верхня частина в класичному порядку, підтримувана колонами, яка утворює основу для фронтону. Вона складається з архітрава, фриза і карниза

Що таке архітрав?

Архітрав – найнижча частина антаблемента, горизонтально лежить прямо на вершинах колон. Архітрав підтримує фриз і карниз над ним. Те, як виглядає архітрав, визначається класичними ордерами архітектури. Тут показана верхня частина ионической колони (зверніть увагу на спіралі і малюнки). Ионический архітрав – це горизонтальна поперечна балка, досить рівна в порівнянні з прикрашеним витончено вирізаним фризом над нею. Архітрав також застосовується в обробці навколо дверей або вікна. Інші назви, що використовуються для позначення архітрава, можуть включати епістіль, епістем, дверну раму, перемичку і поперечину. Різьблена група над архитравом називається фризом.

Що таке фриз?

Фриз, середня частина архітрава, являє собою горизонтальну смугу, яка проходить над архитравом і нижче карниза в класичній архітектурі. Фриз може бути прикрашений малюнками або різьбленням. Фактично, коріння слова frieze означають прикраса. Оскільки класичний фриз часто вигравіруваний, він також використовується для опису широких горизонтальних смуг над дверними отворами і вікнами і внутрішніх стін під карнизом. Ці області готові до прикраси або вже прикрашені. В деякій архітектурі грецького відродження фриз схожий на сучасний рекламний щит, рекламуючи багатство, красу або, в разі будівлі Верховного суду США, девіз або приказку – «Рівне правосуддя згідно із законом».

У західній класичній архітектурі карниз – це корона архітектури – верхня частина антаблемента, розташована над архитравом і фризом. Карниз був частиною декоративного дизайну, пов’язаного з типом колон класичних ордерів архітектури. Карнизи на ионической колоні можуть мати ту ж функціональність, що і карниз на вершині коринфського стовпчика, але дизайн, звичайно, буде іншим. У стародавній класичній архітектурі, а також в її похідних архітектурні деталі можуть мати однакову функціональність, але орнамент може помітно відрізнятися. Антаблемент відображає все.

[su_spacer size=”200″]