ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Утеплення Фасада Мінеральною Ватою під Сайдинг і не тільки

Утеплення Фасада Мінеральною Ватою під Сайдинг і не тільки

Мінеральна вата вважається одним з кращих утеплювачів. Вона випускається в трьох варіантах: шлаковата, скловата і базальтова вата. Базальтова вата виготовляється з переплавлених і спресованих в листи твердих мінералів, таких як базальт. Мінеральна вата випускається в рулонах різної товщини.

Різновиди мінеральної вати і їх властивості

Як самостійно зробити утеплення стін мінватою? Ціна матеріалів невисока. А ось послуги майстра обійдуться недешево. Однак утеплювати стіни мінеральною ватою самостійно вкрай небажано. Цей матеріал може завдати шкоди здоров’ю. При нарізці листів мінвати в повітря потрапляють крихітні частинки каменю. Дихати ними шкідливо.

Як зробити утеплення стін мінватою? Відео демонструє всі тонкощі процесу. Ще один варіант мінеральної вати – скловата. Вона проводиться з переплавленого скла. Скловата зберігає всі експлуатаційні властивості кам’яної вати, однак має і ряд недоліків. Скловата тендітна, вона піддається усадці. Укладати скловату самостійно дуже шкідливо для здоров’я. Її мікрочастинки мають гострі краї. Вони можуть подряпати шкіру і органи дихання.

Утеплення стін мінватою зсередини небажано. Краще утеплювати фасад зовні. При внутрішньому утепленні є велика ймовірність утворення цвілі на внутрішній поверхні стін. Уникнути цього вкрай складно. Якщо ж виникла необхідність покласти шар мінеральної вати всередині кімнати, треба суворо дотримуватися технологію процесу. Між стіною і утеплювачем потрібно прокласти гідроізолірующій шар. Це може бути звичайна поліетиленова плівка або більш сучасний матеріал. Наприклад, мембрану з металізованим покриттям.Закріплення мінеральної вати на фасаді

Як здійснити утеплення фасадів мінеральною ватою? Відгуки свідчать про багатьох плюсах цього матеріалу. Головна перевага мінеральної вати полягає в тому, що вона не горить. На будівельному ринку з’являються нові сучасні утеплювачі – дуже міцні і якісні. Наприклад, рідка керамічна ізоляція або панелі зі спіненого поліуретану. Такі матеріали водонепроникні, довговічні, відмінно зберігають тепло. Однак мінеральна вата і сьогодні вважається одним з кращих зовнішніх утеплювачів.

[su_spacer size=”100″]

[column col=”1/2″]

[/column]
[column col=”1/2″]

[/column]

[su_spacer size=”50″]

Як кріпити минвату до стіни? Відео покаже процес утеплення фасаду докладно і в деталях. Іноді мінеральна вата кріпиться на обрешітку. Це каркас, що зовні нагадує решітку. У кожну клітинку вкладають один лист утеплювача і закріплюють його. Однак набагато частіше мінеральну вату до стіни приклеюють, а потім ще і прибивають дюбелями. Укладати минвату починають знизу стіни, від кута.

Утеплення фасаду мінватою під штукатурку обов’язково робиться з використанням дюбелів. Одного клею недостатньо. Будівельний клей продається в двох формах випуску – суха суміш і розведений клей в балонах. Краще використовувати балони, незважаючи на те, що вони трохи дорожче сухої суміші. Клей з балона наноситься по краях листа і декількома смужками в середині. Потім лист мінеральної вати треба притиснути до стіни.

Як правильно утеплити фасад під сайдинг

Клей зазвичай засихає за годину. До цього часу положення листів утеплювача на фасаді можна регулювати. Розведений сухий клей наноситься на лист в декількох місцях, а потім рівномірно розподіляється по всій поверхні.

[su_spacer size=”100″]

[column col=”1/2″]

[/column]
[column col=”1/2″]

[/column]

[su_spacer size=”50″]

Дюбеля забиваються в стіни після повного висихання клею. У разі використання твердих плит мінеральної вати необхідно просвердлити також отвір для капелюшки. Інакше вона буде виступати над поверхнею, що створить складнощі при фінальної облицюванні.

[su_spacer size=”100″]

[column col=”1/2″]

[/column]
[column col=”1/2″]

[/column]

[su_spacer size=”50″]

Утеплення фасаду мінеральною ватою під сайдинг – непросте завдання. У таких випадках перевага віддається мінвати не в рулонах, а в плитах. Перед утепленням стіни необхідно очистити і покрити антигрибковим розчином. Зробити це треба тому, що після облицювання стіна буде ізольована від повітря.

Після висихання розчину на фасад кріпиться пароізолірующую вологонепроникна плівка. Потім на фасад встановлюється металевий профіль або дерев’яні рейки. Осередки за розміром повинні бути трохи менше листа мінеральної вати. В осередку щільно вставляються листи. На утеплювач кріпиться ще один шар пароізоляційної плівки. І тільки після цього встановлюється металевий профіль сайдингу.