ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Оздоблення фасада будинку / 3 Головних питання

Оздоблення фасада будинку / 3 Головних питання

Як визначитися з оздобленням фасаду будинку? Якщо ви шукали «види обробки зовнішніх стін будинку» в Google, можливо, ви шукаєте натхнення для облицювання вашого будинку зовні або ідеї оформлення фасаду? Можливо, ви навіть вивчали матеріали для облицювання зовнішніх стін. Ми пропонуємо ознайомитися з найпопулярнішими рішеннями в області обробки фасадів приватних, заміських будинків.

3 головних питання при виборі облицювання зовнішніх стін

Є величезна кількість варіантів обробки – від фасадних панелей до сайдингу, від короеда до оформленням штукатуркою. Навіть якщо ви шукаєте найдешевшу оздоблення фасаду вашого будинку, є три важливих питання, які ви повинні розглянути, перш ніж почати. Нижче ми розглядаємо ці 3 питання, а так само представляємо фотогалерею найвідоміших методів оздоблювальних робіт, які будуть, безсумнівно, вам цікаві при оформленні зовнішніх стін вашого будинку.

1. Які матеріали вам подобаються?

Кажуть, що зовнішність не все, але коли справа доходить до дизайну зовнішніх стін, майже завжди на перший погляд з’являється фасад вашого будинку. Він задає тон для іншої частини дизайну, включаючи інтер’єр, тому важливо вибирати матеріали, які представляють ваші унікальні особисті смаки, і створювати згуртований дизайн на всій території вашого будинку.

Крім того, поряд з дизайном вашого внутрішнього двору, зовнішній вигляд вашого будинку створює «ефект привабливості», ось як ваш будинок здається іншим, смотрящим його з вулиці. Це, як правило, агент з продажу нерухомості, який використовується для просування вашого будинку, коли прийде час продавати, тому важливо, щоб все було правильно.

2. Трудомісткість обслуговування, на яку ви готові піти?

Крім естетичної привабливості матеріалів, важливо також подумати про те, скільки обслуговування ви готові зробити, щоб ваш фасад виглядав свіжим. Деякі матеріали вимагають більшого обслуговування, ніж інші, і якщо це не ваше, ви можете вивчити альтернативні матеріали, які можуть досягти такого ж результату.

Візьміть, наприклад, дерево. Популярний матеріал для облицювання має репутацію неймовірно трудомісткого обслуговування, але дерев’яні фасади можуть бути спроектовані так, щоб підтримка в належному вигляді займало мінімум часу і сил. Все більш популярною естетикою для сучасних будинків є, природно, висушена деревина. Його органічна текстура вимагає мінімальних зусиль з точки зору змісту, економлячи ваші гроші в довгостроковій перспективі.

3. Яке довкілля?

Три фактори навколишнього середовища слід враховувати перед тим, як обробляти ваші конструкції зовнішньої стіни: сонце, вітер і звук. Сонце є очевидним; якщо ваш будинок стоїть на півночі, він отримає багато прямих сонячних променів, і матеріали, які ви виберете, повинні бути придатними для цього. Хоча вітер трохи менш передбачуваний, ніж сонячне світло, важливо враховувати положення стін, вікон і дверей, щоб сприяти перехресному потоку повітря для вентиляції будинку, природно, в теплі місяці. Ваші рахунки за електроенергію приємно вас здивують.

Звук – ще один важливий фактор. Живете в галасливій зоні? Можливо, вам захочеться розглянути цегляні зовнішні стіни (і внутрішні стіни, якщо ви можете собі це дозволити), завдяки високій теплової масі, передача шуму знижується.

Зміна зовнішнього вигляду зовнішніх стін може бути таким же простим, як використання іншого матеріалу для димоходу або створення малюнка з цегляної або зовнішньої облицювальної плитки. Думаєте про щось більш природному? Вертикальні сади – це тенденція зовнішньої стіни, швидко набирає популярність.

Декоративне Оздоблення Фасадів Будинків: Про що потрібно знати?

Рішення щодо того, яким буде декоративний фасад будинку, часто приймається ще на стадії його проектування. Адже варто враховувати, що хороша оздоблення фасаду не тільки робить будівлю привабливим, але також утеплює його, захищає від проникнення вологи і зміни температур.

Щоб облицювання було довговічним і не покрилася цвіллю через рік, необхідно серйозно підійти до вибору матеріалу. На сьогоднішній день ринок пропонує величезний вибір таких товарів.

ВИДИ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОБРОБКИ ФАСАДУ

Декоративне оздоблення фасаду будинку може бути виконана як з деревини, так і за допомогою штукатурки. Існують десятки різних варіантів облицювання, які відрізняються терміном служби, стійкістю до вологи, міцністю і т. Д.

У цій статті ми розглянемо найбільш популярні матеріали, з використанням яких проводиться декоративне оздоблення фасаду приватного будинку.

ДЕКОРАТИВНА ШТУКАТУРКА

Оздоблення фасаду декоративною штукатуркою – найбільш популярний варіант, затребуваність якого багато в чому обумовлена його універсальністю. Декоративну штукатурку можна застосовувати для облицювання будь-яких будівель, це завжди буде виглядати доречно.

Переваги:

 • декоративна штукатурка для зовнішньої обробки фасадів часто продається окремо від наповнювачів, тому можна самому визначити структуру і відтінок поверхні;
 • стійкість до механічних впливів;
 • це покриття наноситься на будь-яку поверхню, будь то дерево, цегла або метал;
 • декоративну штукатурку можна змішувати з іншими матеріалами для облицювання, застосовуючи круті дизайнерські рішення.

Недоліки:

 • висока вартість;
 • процес нанесення такої штукатурки вимагає особливої майстерності;
 • складність демонтажу.

Незважаючи на наявність недоліків, даний варіант обробки фасаду вибирають найчастіше.

САЙДИНГ

Оздоблення стін фасаду декоративною штукатуркою – далеко не єдина можливість зробити екстер’єр вашого будинку привабливим. Декоративне облицювання стін фасаду може бути виконана різними видами сайдинга: металевим, вініловим, дерев’яним та іншими. Найчастіше використовують вініловий, поговоримо про його переваги та недоліки.

Переваги:

 • приємна вартість;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • стійкість до корозії, а також перепадів температур і високої вологості.

Недоліки:

 • не забезпечує теплоізоляцію стін;
 • при контакті з полум’ям швидко плавиться;
 • неможливо провести демонтаж лише частини сайдингу, при необхідності потрібно буде міняти всю стіну.

Якщо ви плануєте робити облицювання будинку сайдингом, варто купувати цей матеріал у європейських чи американських виробників.

ДЕКОРАТИВНИЙ КАМІНЬ

Багато хто віддає перевагу робити облицювання декоративним каменем через великого вибору кольорів і фактур. Розглянемо «за» і «проти» цього матеріалу.

Переваги:

 • стійкість до вологості і перепадів температур;
 • термін експлуатації обчислюється десятиліттями;
 • монтаж штучного каменю робити досить просто, для цього використовуються елементи невеликої маси і формату;
 • невисока вартість;
 • важко відрізнити від натурального каменю.

Недоліки:

 • штучний матеріал є менш міцним, ніж справжній;
 • окремі види декоративного каменю чутливі до впливу хімічних речовин.

Оздоблення фасаду декоративним каменем може стати відмінною ідеєю, якщо ви хочете зробити облицювання оперативно і без допомоги майстрів. При цьому слід з самого початку визначитися з різновидом матеріалу. Адже зараз компанії пропонують обробку фасаду з використанням керамограніта, агломератів, а також штучного каменю з кольорових бетонів.

ОБЛИЦЮВАЛЬНА ЦЕГЛА

Для обробки фасаду будинку використовується не звичайний будівельний цегла, а спеціальний декоративний матеріал. У продажу безлічі компаній представлена велика різноманітність облицювальної цегли, відмінності полягають в кольорі і текстурі.

Існує чотири основних види декоративного цегли: клінкерна, керамічний, гіперпрессованний і силікатна. Тут виділені загальні переваги та недоліки такого матеріалу в якості облицювання.

Переваги:

 • великий діапазон розцінок – можна вибрати як зовсім недорогий цегла, так і досить розкішний варіант з високою вартістю;
 • відмінна міцність;
 • не потрібно особливий догляд – фасад будинку досить буде мити водою;
 • величезний вибір форм і забарвлень;
 • екологічність;
 • стійкість до агресивних хімічних речовин.

Недоліки:

 • не завжди точна геометрія;
 • досить велику вагу кожного цегли, через що монтаж не можна назвати простим процесом;
 • керамічна цегла має високий рівень водопоглинання, внаслідок чого знижується морозостійкість виробів.

Вибирати облицювальний матеріал для фасаду необхідно з урахуванням кліматичних особливостей вашого регіону, особливостей стилю всієї будівлі в цілому, матеріалу, з якого зроблені стіни, а також ваших власних уподобань.

Оздоблення фасадів декоративною цеглою – практично універсальний варіант, адже кожен вид даного матеріалу має специфічні властивості.

НЮАНСИ ПРИ ВИБОРІ ОЗДОБЛЕННЯ ФАСАДУ

Перш ніж визначитися, який саме матеріал ви будете використовувати для оформлення фасаду будинку, слід знайти відповіді на кілька важливих питань.

ЯКУ СУМУ ВИ ГОТОВІ ВИТРАТИТИ?

Чи збираєтеся міняти облицювання свого житла? У такому випадку потрібно враховувати вартість як матеріалів, так і монтажу. У більшості випадків декоративне оздоблення фасаду вимагає рук майстра. Ціна безпосередньо роботи професіоналів, як правило, відрізняється залежно від матеріалу, з яким доведеться працювати.

Ще одна категорія витрат, яку слід врахувати – обслуговування. Наприклад, стіни, оброблені деревиною, вимагають досить частого догляду. Вони можуть покриватися темними плямами або патьоками, причому тут велику роль відіграють погодні умови, ніж якість матеріалу. У подібній ситуації необхідно замовляти послуги компанії, яка покриє фасад маслом або знайде який-небудь ще вихід із ситуації. Все це може обійтися в досить велику суму.

ЯКИЙ ВИД ЗОВНІШНЬОГО ОЗДОБЛЕННЯ ОБИРАЄТЕ?

Створення облицювання фасаду передбачає використання окремих елементів. Багато що залежить від того, вирішили ви робити оформлення стін вже побудованого будинку або ж хочете здійснити свої ідеї в процесі зведення будівлі. Виділяють три основних види оформлення зовнішніх стін будинку:

МОНОЛІТНИЙ

Сюди відносяться всі частини фасаду, які відливаються з гіпсу або цементного розчину безпосередньо на місці будівництва. Оздоблення фасаду будинку декоративною штукатуркою в даному випадку стає невід’ємною частиною конструкції, тобто залишається назавжди.

ОБШИВКА

Йдеться про матеріали, нанесення яких вимагає наявності дерев’яного або металевого каркаса. Зокрема, це оздоблення фасаду пластиком, сайдингом, панелями OSB і HPL.

НАКЛАДНИЙ

Даний термін застосовується до всіх частин матеріалу, які можна при необхідності зняти і замінити іншим. Наявність або відсутність перерахованих елементів обумовлено вашими власними побажаннями по оформленню фасаду.

В ЯКОМУ СТИЛІ МАЄ БУТИ ВИКОНАНО ФАСАД?

Те, як буде виглядати ваш будинок зовні, визначає враження про нього. З цього виходить, що стиль екстер’єру повинен збігатися з внутрішнім оформленням житла.

Спочатку ознайомтеся з повним списком варіантів дизайну. Сучасні компанії, що надають послуги по обробці стін, завжди пропонують клієнтам каталог з широким вибором ідей.

Всі перераховані в статті матеріали для облицювання можуть бути використані в обох випадках. Декоративна штукатурка застосовується як для зовнішньої обробки фасадів стін, так і для внутрішнього оформлення будинку. Використовуючи її в обох випадках, ви зможете створити як єдиний стиль, так і основну колірну гаму свого будинку.

Оздоблення Екстер’єру Фасаду Приватного Будинку

Оздоблення фасаду заміського будинку, фото яких ми пропонуємо в нашій галереї, – процес досить трудомісткий, але захоплюючий. Причому неважливо – довірилися ви фахівцями або все взяли в свої руки. Сам шлях перетворення будівлі від непоказною споруди до привабливого споруди – справжнє диво. Сучасні майстри використовуються кілька варіантів для оздоблювальних фасадних робіт. Ми пропонуємо ознайомитися з деякими з них.

Оздоблення фасаду будинку штукатуркою: фото і переваги

Найбільш поширений спосіб, який ми запозичили з Європи, – декоративна штукатурка. Переваги такого методу в наступному:

 • відмінні теплоізоляційні якості матеріалу;
 • просте і легко нанесення, відсутність дорогого спеціального обладнання;
 • широкі можливості для екстер’єрних видозмін.
 • Дійсно, такий оздоблювальний матеріал для фасаду будинку (фото – його зовнішній вигляд) дозволяє вибрати один, два, три відтінки з сотні запропонованих виробником. В результаті – гарний дизайн будинку в оригінальному кольорі.

Оздоблення фасаду панелями: фото і особливостями

Ще один варіант, який перейшов до нас з досвіду європейських країн, – панельне фасадне оформлення. Для цього найчастіше використовуються інноваційні сендвіч панелі. Вони складаються з двох шарів, між якими знаходиться утеплювач.

Їх переваги – відмінні теплові характеристики, простота монтажу, дуже стильний і привабливий зовнішній екстер’єр будівлі.

Оздоблення фасаду короїдом: фото і характеристики

Короїд – спеціальний штукатурний матеріал, який володіє дуже непоганими теплоізоляційними і естетичними характеристиками. Зовнішній вигляд будинку можна порівняти з деревом, який погриз той самий жук-короїд.

На стінах залишаються цікаві малюнки вм’ятин, опуклостей, дірочок. Штукатурка-короїд дуже хороший і недорогий варіант прикрасити і утеплити будинок.

Оздоблення фасаду будинку своїми руками: фото цікавих варіантів

Наша фотогалерея пропонує кілька варіантів будинків, зроблених своїми господарями. Як бачимо – нічого складного тут немає. Головне – підібрати правильні матеріали. В основному це штукатурка, пінопласт або той же короїд.

Вони не вимагають спеціального обладнання, наносяться легко і швидко. Вибравши таке оформлення фасаду приватного будинку (на фото – своїми руками нанесена штукатурка), все одно потрібна консультація фахівців.

Оформлення фасаду магазину: фото оригінальних будівель

У нашій фотогалереї ви зможете побачити, як оформляються перерахованими матеріалами не тільки приватні будинки, а й магазинні будівлі.

В цілому, використовуються всі ті ж матеріали – короїд, сендвіч-панелі, декоративна штукатурка та інші. Магазини виглядають стильно, сучасно, привабливо для відвідувачів.

Оздоблення Фасадів Приватних Будинків

Оздоблення фасадів будинків, фото яких ми пропонуємо вашій увазі, – популярне сьогодні напрямок не тільки утеплити житло, але і зробити його більш привабливим зовнішньому. Існує величезна кількість можливостей для сучасної облицювання, включаючи різноманітність матеріалів і стилів. Ми ж зупинимося на деяких з найбільш популярних.

Оздоблення фасадів будинків сучасними матеріалами: фото і особливості

Якщо говорити про найбільш популярних і недорогих на сьогоднішній день варіантах, то можна виділити найбільш актуальний сьогодні спосіб – декоративна штукатурка.

Цей варіант – найбільш популярний. За основу беруться матеріали самого різного «походження» – інноваційний силіконові штукатурки, водостійкі, акрилові, силікатні і багато інших. Така обробка фасадів будинків (на фото – декоративна штукатурка) має ряд незаперечних переваг. По-перше, цей матеріал відрізняється дуже хорошими теплоізоляційними якостями.

Тепло в будинку підтримується навіть в найсуворішу зиму. По-друге, це вологостійкий матеріал, який не псується під час опадів або вологої погоди. Тому довговічність такого фасаду гарантована на кілька років.

По-третє, якщо вас цікавить оздоблення фасаду будинку своїми руками (фото таких варіантів ви можете теж подивитися), то слід сказати, що такий матеріал – найбільш простий у використанні, не вимагає особливих навичок і великої кількості техніки.

А вибір кольорів, відтінків, різних фактур штукатурки – просто величезний. Ви можете підібрати будь-який відтінок будь-якого кольору на власний розсуд.

Оздоблення фасадів будинків короїдом: фото і кілька особливостей

Одна з різновидів штукатурки для декору фасадів – короїд. Названий такий матеріал ім’ям відомого жука, який поїдає кору дерев. Після такого «обіду» на корі залишаються маленькі дірочки, різні горбки, нерівності. Саме на такий картинку схожа штукатурка-короїд.

Подібна обробка фасадів додому штукатуркою (фото додаються) має дуже хороші естетичні достоїнства. Це виглядає стильно, сучасно. Короїд нічим не поступається по якостям акриловим або силікатною штукатурних матеріалів.

Оздоблення фасадів будинків шубою: фото і особливості

Є ще один варіант, схожий на попередній, але має деякі відмінність – це облицювання фасадів шубою. Тут також використовується спеціальна штукатурна суміш, проте в кінченому результаті виходить більш «опуклий», рельєфний малюнок. Дуже багатьом подобається саме така фасадна структура.

Оформлення фасаду будинку пінопластом

Оформлення фасадів будинків пінопластом (фото таких прикладів ми пропонуємо) – надійний спосіб не тільки створити необхідні умови для зими (теплоізоляція), а й надати будівлі красивий, естетично привабливий вигляд. Існує кілька варіантів прикраси заміських будинків, деякі з яких ми розглянемо тут.

Оздоблення фасаду будинку пінопластом: фото і особливості

Пінопласт – один з найбільш популярних матеріалів. Незважаючи на свою відносно недорогу ціну, він відмінно справляється зі своїми теплоізоляційними завданнями.

Причому монтаж такого фасадного споруди не становить труднощів – матеріал легкий і податливий для установки. Зверху він покривається спеціальним штукатурним розчином, а користувач може вибрати його колір.

Оздоблення фасаду будинку короїдом: фото і характеристики

Жук-короїд – комаха, поїдає кору дерев і залишає характерні сліди. Облицюйте фасадну конструкцію свого будинку такий штукатуркою – і ви отримаєте точно такий же малюнок.

Виглядає це дуже цікаво і оригінально. На вибір – десятки, сотні колірних рішень.

Оздоблення фасадів будинків декоративною штукатуркою: фото і деякі нюанси

Якщо ви віддаєте перевагу найбільш демократичний за ціною, легкий і надійний спосіб фасадного оформлення – декоративна штукатурка впорається з цим якнайкраще. Використовуються різні її варіанти – силіконова, силікатна, акрилові суміші та ін. Простота нанесення, безліч колірних варіантів, теплова захищеність взимку – ось її переваги.

Оздоблення фасадів будинків: фото шубою

Розглянувши уважно фотографії «шубної» декорації будинку, іноді її можна сплутати з короїдом. Дійсно, структура зовнішніх стін досить схожа, проте це не зовсім короїд. Тут також застосовується спеціальна штукатурна суміш, але рельєф виходить більш опуклим, оригінальним. Відмінний варіант для заміських будинків.

Оздоблення фасаду будинку з цегли: фото варіантів

Цегла – популярний матеріал для побудови сучасних будівель. Фасадна облицювання таких будинків може йти декількома шляхами – одно використовуються всі перераховані вище варіанти, а також додаються до них сайдинг, сендвіч-панелі. Головне – не переборщити і залишити вдома його первісний «цегляний вид».

Оздоблення фасаду будинку своїми руками: фото оригінальних рішень

Якщо ж ви вирішили облицювати свій домашній куточок самостійно, то в нашій галереї ви зможете побачити кілька варіантів, які вийшли у сучасних умільців. На оформлення фасаду приватного будинку (на фото – своїми руками) йде трохи більше часу, але зате ви зможете пишатися собою. Зазвичай тут використовуються найбільш прості варіанти – пінопласт або декоративна штукатурка.

CONTENT: