ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Утеплення Стін Фасада Будинку Пінопластом Зовні

Утеплення Стін Фасада Будинку Пінопластом Зовні

Утеплення фасаду пінопластом не вимагає практично ніяких спеціальних навичок будівельних робіт. Однак перш ніж приступити до роботи, необхідно провести ретельну підготовку:

  • очистіть стіни від забруднень;
  • заштукатурьте тріщини і нерівності;
  • купите необхідні матеріали.

Як дізнатися, скільки потрібно пінопласту? Треба обчислити площу поверхні стін. Відніміть площа дверних і віконних прорізів. Потім додайте 10% в якості запасу.

Матеріали і інструменти

Вам знадобляться листи пінопласту середньої товщини, спеціальний клей для цього матеріалу і довгі дюбелі. Звичайний будівельний клей вам не підійде. Потрібен саме клей для пінопласту. Розрахувавши площа стін, вирушайте в будівельний магазин. Як краще організувати утеплення стін пінопластом своїми руками? Відео допоможе відповісти на безліч питань. У неспеціалістів багато проблем викликає нанесення клею. Його необхідно наносити зубчатим шпателем. Шар клею повинен бути товстим – від одного сантиметра і більше.

Кращий спосіб вивчити утеплення будинку пінопластом – відео. Головне, що потрібно знати про технології, це нанесення плит в шаховому порядку. Це перешкоджає утворенню містків холоду. Починають кладку завжди знизу, від фундаменту. Після закінчення робіт зробіть перерву. Клей повинен повністю висохнути. Однак одного клею недостатньо. Потрібно закріпити утеплювач дюбелями. Скільки потрібно дюбелів? П’ять штук на один лист пінопласту. Починайте з центру. Прібейте дюбель в середину листа, а потім закріпіть плиту по кутах.

Як додатково зміцнити стіну

Як краще вивчити утеплення будинку пінопластом? Відгуки тих, хто це вже робив, вам допоможуть. Фахівці радять додатково зміцнювати стіну армуючої сіткою зі скловолокна. Після закріплення пінопласту дюбелями, нанесіть на нього товстий шар клею і приклейте сітку. Її краї повинні накладатися внахлест. Швидко розгладьте сітку, інакше клей висохне, і ви не зможете це зробити.

Як утеплити будинок пінопластом зовні? Майстер завжди наклеює плити впритул, максимально близько один до одного. Що робити, якщо між плитами залишилися щілини? Широкі щілини необхідно закласти шматками пінопласту, а вузькі – загерметизувати монтажною піною.

Поверх армуючої сітки слід покласти шар штукатурки. Деякі майстри радять класти два шари штукатурки. Якщо ви збираєтеся скористатися цією порадою, спочатку повністю висохнути початковий шар, а потім приступайте до нанесення наступного. Штукатурку потрібно ретельно вирівняти для якісного нанесення фінішної облицювання.

Як клеїти пінопласт на нерівну стіну? Відео відповість на це питання. Деякі фахівці рекомендують вирівнювати стіни пінополіуретаном або рідким пінопластом. Перевіреним способом є попереднє вирівнювання стін за допомогою штукатурення.

Як краще здійснити утеплення будинку пінопластом? Ціна матеріалу невисока, проте послуги фахівців коштують дорожче. Якщо господар взявся утеплювати стіни сам, то робити це бажано в суху погоду. У літню спеку клей висихає дуже швидко, тому найкраще приступити до утеплення фасаду навесні або восени. Уникайте потрапляння рідин стіни до висихання штукатурки.

Як утеплити будинок зсередини

Утеплення пінопластом зсередини виконати дуже легко – набагато легше, ніж зовні. Самі процеси дуже схожі – листи пінопласту приклеюються, а після повного висихання клею ще і закріплюються дюбелями. Листи пінопласту укладаються в шаховому порядку подібно до цегляної кладки. У разі внутрішнього утеплення можна обійтися без армуючої сітки.

Пінопласт – прекрасний матеріал для утеплення стін як зовні, так і зсередини приміщень. Він дуже легкий і, до того ж, зовсім недорогий. Його дуже просто можна нарізати звичайним ножиком. Він екологічно чистий і безпечний. Під час роботи з пінопластом квартира практично не забруднюється. У цього матеріалу дуже багато плюсів. Але є і мінуси. Наприклад, пінопласт горить. Використання цього матеріалу всередині приміщення вимагає додаткової гідроізоляції. Однак це не є великою проблемою, тому що можна використовувати звичайну поліетиленову плівку.