ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Вибираємо Проект Будинку Буквою Г

Вибираємо Проект Будинку Буквою Г

Будинок – це те місце, де ми проводимо більшу частину свого життя. Майже кожен прагне зробити його неповторним. Якщо ви прийняли рішення побудувати будинок, то доведеться потрудитися над вибором його архітектурного образу.

Звичайно, талановитий проектант докладе всіх зусиль, щоб створити шедевр, який максимально відповідає вашим смаковим уподобанням. У цій статті як приклад ми розглянемо проект: будинок буквою Г.

Фото: будинок буквою Г

Архітектура зростає і розвивається стрімкими темпами. Якщо раніше більшість будинків мали, як правило, стандартну прямокутну форму в плані, то зараз, завдяки сучасним технологіям і промисловості будівельних матеріалів, можна побудувати будинок практично будь-якої форми. Але в межах розумного, звичайно. Інакше будова може вийти просто смішним і непрактичним. Все у ваших руках!

Фото: будинок форварда «Лос-Анджелес Кінгз» Іллі Ковальчука, який вони вважають безглуздим

Форма будинку повинна бути такою, щоб територія ділянки використовувалася максимально раціонально. Спочатку вдома буквою Г зводилися на кутових ділянках, тобто знаходяться на перетині двох вулиць. Це було пов’язано з необхідністю заощадити площа земельної ділянки. Щоб біля готового будинку залишилося ще чимало вільної території.

Фото: будинок буквою Г одноповерховий площею 166 м²

Якщо, наприклад, загугли: будинок буквою Г, то пошуковик видасть вам 19 тис. Зображень. Чимало, однако! Архітектори своїми зусиллями домоглися того що такий будинок став не тільки компактним і функціональним, але і не менш красивим і стильним.

На що звернути увагу при проектуванні

Перше, що потрібно зробити – визначиться з посадкою будівлі. Бажано кут розмістити на північній стороні, а одну з глухих стін у напрямку до переважаючим вітрам в районі. В такому випадку, внутрішній дворик між крилами будинку буде забезпечений сприятливим мікрокліматом. Крила такого будинку можуть мати як рівну, так і різну довжину.

Фото: будинок буквою Г планування (з рівними крилами)

Друге важливе питання – організація вхідної групи. Тут може бути кілька варіантів:

  • вхід з внутрішнього кута будинку;
  • вхід з фронтону будинку;
  • два входи з різних фронтонів.
Фото: будинок буквою Г одноповерховий з клеєного бруса

На думку фахівців, останній варіант найбільш раціональний. Ширина фронтонів – це третє, на що слід звернути увагу. Вона може бути однаковою у обох крил або різною. Дуже часто більш широким роблять фронтон меншого крила. Такий підхід надає фасаду будівлі привабливості і своєрідного стилю. Стіни будинку буквою Г зводяться з цегли, бруса або сендвіч-панелей.

Фото: будинок буквою Г з мансардою

Проектні рішення

Найчастіше в якості матеріалу стін застосовують клеєний або оциліндрований брус. При цьому проектувальники застосовують стиль російської хати, шале або кантрі.

Фахівці радять будувати будинок буквою Г одноповерховим. Чому? Серед безлічі причин, основна – легше ремонтувати і перепланувати. Якщо ж площа ділянки невелика, а необхідна велика корисна площа будівлі, тоді ви можете спроектувати двоповерхова будівля або ж з мансардою.

Фото: будиночок з затишними терасами і балконом

Проектанти часто в план будинку включають вбудований гараж, терасу або велику веранду. Зручне розміщення гаража полегшує його експлуатацію. Крім того, це дозволяє заощадити площа ділянки і фінасни в порівнянні з варіантом розміщення окремо стоїть приміщення для зберігання транспорту.

Зонування будинку дозволяє створити в ньому тиху і гучну зони. Так, в одному крилі доцільно розмістити спальні і кабінет, в іншому – вітальню і ігрову кімнати. Між цими зонами непогано буде спланувати кухню і їдальню.

Якщо будова буде мати мансарду, то на першому поверсі можна розмістити господарсько-побутові приміщення та гараж, а на другому – тиху зону.

Фото: будинок буквою Г планування

Відкрита веранда або тераса додасть неповторний вигляд будівлі. Її рекомендують розмістити на південній або південно-східній стороні світла, з підвітряного боку. Тому, як правило, ідеальним місцем виявляється внутрішній кут будинку. Тихими теплими вечорами ви зможете насолоджуватися самотою з природою або ж відзначити сімейне торжество з близькими людьми на свіжому повітрі, не боячись потрапити під дощ.

Фото: будинок буквою Г з терасою

Веранда і тераса – це дещо різні приміщення. Тераса нерідко розташовується під спільним дахом з будинком і виступає чимось на зразок продовження будинку. Веранда – окремий майданчик, часто без покрівлі. Проектанти вважають за краще планувати терасу, оскільки вона бездоганно вписується в кут будинку (внутрішній). На такий терасі буде приємно поніжитися під променями сонця в теплу пору року.

Фото: будинок буквою Г з терасою

Підводячи підсумок, можна сказати, що будинок буквою Г, є ідеальним рішенням для забудови кутових ділянок. Будівля є компактним, але в той же час – просторим. При цьому власник такого будинку буде забезпечений затишній відкритою терасою. Фасад такого будинку і оригінальний, і стильний.

Будинок буквою Г можна побудувати як і для маленької сім’ї, так і для великої. Вам залишилося лише вибрати відповідний проект! Не варто забувати про те, що в цьому питанні краще звернутися за консультацією до фахівців. І тоді побудований будинок буде радувати і вас, і ваших гостей, а також стане справжньою окрасою для міста або селища.