ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Система Розумний Дім | Що входить, Опис, Інформація, Устаткування

Система Розумний Дім | Що входить, Опис, Інформація, Устаткування

Якщо ви зайшли сюди, ви, ймовірно, задається питанням, що входить в систему розумний будинок і з чого починати. Якщо ви вже досвідчений професіонал, ви не в тому місці – тут ми написали про те, як почати будувати розумний будинок з нуля.

Розумний будинок не повинен означати абсолютно нові і божевільні гаджети або роботи – хоча це може бути, якщо ви хочете. Часто це означає заміну гаджетів, приладів і аксесуарів на підключаються до єдиної системи версії подібної речі – розумні лампочки, інтелектуальні термостати, інтелектуальні системи безпеки і т. Д.

Що таке розумний будинок?

Підключення технології в вашому домі до мережі Wi-Fi (і один до одного) має кілька переваг. Перш за все, це елементи управління і зручності. Ви можете контролювати все в реальному часі або з додатку на смартфоні або планшеті, або за допомогою голосового управління. Багато компаній, що продають систему розумний будинок намагаються продати зручність – вони зроблять ваше життя трохи легше або заощадять ваш час.

По-друге, є інформація. Розумні домашні гаджети можуть надати вам легкодоступні дані про такі речі, як безпека, доступ до історії смарт-камер безпеки, до енергозберігаючих лічильників і енергомоніторам, які розкажуть вам (і вашим постачальнику комунальних послуг) скільки електроенергії і газу ви використовуєте.

По-третє, це автоматизація. Якщо ви не хочете вручну керувати домашніми гаджетами весь час, ви можете один раз налаштувати алгоритми, підпрограми та правила і більше не повертатися до цього питання. Залежно від того, як ви входите або виходите з дому / квартири ви можете налаштувати датчики на певні дії в результаті. Ідея полягає в тому, що ваш будинок дізнається вас і вашу сім’ю / друзів і автоматично працює на основі того, що відбувається, без необхідності вашої участі.

Нарешті ми добираємося до роботів. Наступні кроки в розвитку системи Розумні Будинок є автономними гаджетами, які працюють самі. Ми говоримо про роботизованих пилососах, роботизованих газонокосарках і пральних машинах. Весь це в даний час існують, але в цілому ця категорія видає більше бажаного за дійсне. Розумний будинок не може виконувати всі ваші домашні справи без вас.

Початок роботи з Розумним Будинком

З чого почати в роботі над Розумним Будинком залежить від трьох речей: вашого бюджету, часу і ентузіазму. Чесно кажучи, ви могли б просто купити один підключений домашній гаджет і почати роботу з додатком окремого бренду, а потім працювати над будь-якими доповненнями пізніше. За останні п’ять років це те, що робили багато людей.

Однак останнім часом все трохи змінилося до того, щоб прийняти рішення про те, який розумний домашній комплекс або яку інтелектуальну домашню систему вибрати. Це може означати багато чого. Якщо ви хочете контролювати весь свій будинок, налаштовувати все через одне всемогутнє додаток на вашому телефоні або планшеті, ви можете вибрати концентратор і платформу, наприклад SmartThings від Samsung або Wink.

Швидше за все, ви вирішите зробити рішучий крок за допомогою однієї з чотирьох розумних домашніх екосистем:

  • Amazon Alexa
  • Google Assistant
  • Apple HomeKit
  • Works with Nest

Отже, як вирішити, яка інтелектуальна домашня система вам найкраще підходить?

Власна лінійка Amazon називається Echo, а її помічником є ​​Alexa. Серія пристроїв Google – це Home, а її помічник називається Assistant. Це дві основні системи і для більшості людей стоїть вибір: Alexa vs Google Assistant.

Обидві системи на сьогоднішній день пропонують доповнення сторонніх виробників з таких брендів, як Sony, JBL, Lenovo і інші, і обидві пропонують пристрої з екранами. Amazon має Echo Show і Echo Spot. Смарт-дисплеї у Google. Alexa і Google Assistant сумісні з величезною кількістю інших інтелектуальних домашніх гаджетів і побутової техніки та дуже доброзичливі для початківців.

Apple HomeKit є очевидним вибором для любителів Apple. Ви зможете контролювати всі з програми Apple Home для iOS, Apple TV і (більш дорогого) динаміка Apple HomePod зі своїм власним помічником голосу Siri. Якщо ви не впевнені в конфіденційності, такий вибір може бути саме для вас – Apple була найбільш відповідальною в захисті особистих даних, які вона збирає.

Також пропонується інтелектуальний будинок Microsoft Cortana, який можна контролювати за допомогою інтелектуального динаміка, такого як Harman Kardon Invoke або Windows 10 на ПК і мобільних пристроях. Однак у Microsoft система ще не досить повна.

Як побудувати свою інтелектуальну домашню систему

Як тільки ви вибрали свій розумний домашній концентратор або контролер, що далі? Хороший спосіб подумати про створення вашої системи – вибрати домашню категорію, а потім оглянути продукти, які працюють з обраної вами екосистемою.

Найпопулярніші категорії в розумному будинку зараз – кухонні прилади, дитячі монітори, камери, дверні дзвінки, сад, освітлення, мережі, системи безпеки, динаміки і термостати. Таким чином слід подивитися на кожну з них, вибрати відповідні для вас, а потім перевірити, чи працює він з Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit або Works with Nest.

Однак це далеко не повний список. Розумний телевізор може виявитися у верхній частині вашого списку, або вас можуть зацікавити смарт-шлюзи, смарт-штепсельні вилки (які підключають звичайні пристрої і гаджети) або щось більш витончене, як смарт-штори.

Хоча екосистеми, такі як Google Assistant або Amazon, можуть об’єднати всі ваші пристрої разом, є ще екосистеми пристроїв – і яскравим прикладом є Nest. Це хороший вибір для тих, у кого є трохи більше грошей, які щасливі заплатити за всебічну систему – що включає навчальний термостат, захисну систему диму, камери спостереження Cam і Cam IQ і систему захисту / виявлення, яка працює з безліччю інших продуктів. Nest потихеньку переходить в Google, тому з часом вони стануть однією супер-екосистемою. Ймовірно також, що Google збереже деякі з кращих функцій для свого помічника від Nest, так як його битва з Amazon Alexa тільки починається.

Якщо будь-який пристрій не дуже добре поєднується з іншим або ви отримуєте суміш сумісних продуктів, загляньте в інтелектуальний домашній концентратор, заснований на додатках, наприклад IFTTT, Yonomi або Stringify. Це безкоштовні платформи, які дуже зручні для настройки алгоритмів автоматизації. У той час як великі виробники об’єднуються один з одним і роблять “все в одному”.

Коли справа доходить до фізичних інтелектуальних домашніх хабів – SmartThings, Wink, Amazon Echo Plus – ви також можете бути в курсі протоколів, таких як Zigbee і Z-Wave. Все це означає, що деякі домашні технологічні пристрої будуть «говорити» на одному з цих «мов» і зможуть підключатися і спілкуватися, а інші – ні.

Дизайн і проектування

Коли ви думаєте про те, як створити свій розумний будинок, вам потрібно подумати про те, як ви будете створювати, демонструвати і зберігати домашні технології та гаджети. Деякі будуть виглядати ідентично тому, що вони замінюють, інші призначені здебільшого для дизайну.

Телевізор як елемент дизайну – одна з найбільших тенденцій стилю, які ми бачимо сьогодні. Ви можете взяти ідеї з розкішних розумних будинків, розкішних властивостей домашньої автоматизації, фідів Instagram і платформ Pinterest і навіть деяких готелів.

Подумайте про кімнату в цілому – кухні, вітальні, спальні, офісі – і якщо системи можуть працювати в декількох кімнатах, це теж варто запланувати. Їли ви починаєте з нуля, проводка та мережеве взаємодія – з урахуванням того, що вам потрібно в кожній кімнаті – повинні бути вашим абсолютним пріоритетом, перш ніж ви займетеся красою.

Розумна конфіденційність будинку

Коли справа доходить до конфіденційності треба усвідомлювати, що коли ви починаєте підключати свій будинок, ви ділитеся даними про своїх домашніх звичках, а також про свої родини / сусіди по квартирі / друзях / домашніх тварин. Без цього не обійтися. Угода укладається в тому, що в обмін на доступ до цих даних ви заощадите час або гроші, отримаєте зручний спосіб контролювати свої гаджети, дізнатися, скільки енергії ви використовуєте і т. Д.

Те, що компанії роблять з вашими даними, які можуть включати аудіо- та відеозаписи з динаміків і камер, дуже залежить від їх підходу до анонімності вашої інформації; їх політику конфіденційності, яку ви повинні спробувати переглянути до того, як ви погодитеся; і їх бізнес-модель. Наприклад, Amazon і Google заробляють гроші на продажу вам речей і рекламі речей; Apple заробляє гроші на продажу обладнання.

Технічна компанія, яка виробляє продукт або послугу, яку ви використовуєте, також може поділитися своїми даними, наприклад з розробниками сторонніх додатків. Або вони можуть прямо заявити, що це буде анонімно або вони ніколи не зможуть його продати.

Ви можете відчувати себе більш комфортно, обмежуючи, яку інформацію ви надаєте смарт-домашніх пристроїв або приміщень, в яких вони знаходяться. Ви також можете бути більш щасливими, використовуючи додатки ставлять конфіденційність в першу чергу. Це вибір кожного плюс очікувати, що державна політика і закони наздоженуть технологію в найближчі кілька років.

Як щодо безпеки в розумному будинку

Ми не говоримо про технології, яка запобігає крадіжки зі зломом – ми маємо на увазі зломщиків, які проникають через ваші розумні пристрої, використовуючи їх, щоб шпигувати за вашим будинком або вкрасти особисті дані або гроші. Це може здатися надуманим, але це реально.

Часто ці хакі пов’язані з безпекою мережі Wi-Fi, до якої підключається технологія, тому це потрібно враховувати – щоб не підключатися до загальнодоступних мереж, враховуючи програмне забезпечення VPN (віртуальна приватна мережа).