ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Чому небажано утеплювати стіни зсередини?

Чому небажано утеплювати стіни зсередини?

Внутрішнє утеплення будинку – не найкращий варіант. Більш ефективний спосіб зберегти в квартирі затишок – утеплити стіни зовні. Однак існують ситуації, коли утеплити фасад зовні не можна:

  • фасад будівлі визнаний історичною цінністю, тому міняти його зовнішній вигляд заборонено на законодавчому рівні;
  • особливості конструкції або оздоблення фасаду унеможливлюють нанесення зовнішнього шару утеплювача.

Які фактори заважають утеплити будинок зсередини? Це фізичне явище, зване точкою роси. Точка роси – це температура, при якій тепле повітря охолоджується настільки, що перетворюється в воду. Саме в точці роси з’являється конденсат. Залежно від способу утеплення фасаду, точка роси може перебувати в цегляній кладці або в шарі утеплювача – зовнішнього або внутрішнього.

При внутрішньому утепленні тепле повітря концентрується в кімнаті, і точка роси опиняється між утеплювачем і стіною. Тут утворюється волога. А волога, як відомо, рано чи пізно призводить до появи цвілі.

Що ж робити, якщо необхідно утеплення стін зсередини. Відео підкаже, як краще провести цю непросту операцію. Перш за все, необхідно організувати в квартирі хорошу вентиляцію. Проблема підвищеної вологості з’являється тоді, коли тепле повітря застоюється в кімнаті, а не випаровується через стіну на вулицю. Тому потрібно забезпечити відтік теплого повітря з приміщення через спеціальні вентиляційні шляхи.

Пінопласт і його варіанти

Утеплення стін зсередини пінопластом – досить простий процес. Вам знадобиться тільки листи пінопласту, будівельний клей і ніж для обрізки матеріалу. Пінопласт – відмінний утеплювач. Його легко обрізати, робота з ним практично не залишає в квартирі слідів. Крім того, варто пінопласт відносно недорого.

Фахівці радять прокласти між стіною і пінопластом шар гідроізоляції. Найчастіше це звичайна поліетиленова плівка. Плити пінопласту наносять на клей. Можна зміцнити їх додатково за допомогою дюбелів. Дюбеля забивають через кілька днів, коли клей повністю висохне. Утеплення стін зсередини Піноплекс – відмінний варіант внутрішньої ізоляції стін. Чим Піноплекс відрізняється від пінопласту? Піноплекс – це пінопласт, переплавлений в печі під високим тиском. Якщо пінопласт складається з безлічі дрібних кульок, то Піноплекс – щільно спресований матеріал, що зовні нагадує монтажну піну. На відміну від білого пінопласту, Піноплекс – яскраво-помаранчевий. Піноплекс багато в чому кращий за свого побратима. На відміну від пінопласту, він не горить. Єдиний мінус пеноплекса – його висока ціна.

Утеплення стін зсередини пінополістиролом часто порівнюють з пінопластом. Це практично один і той же матеріал. Розрізняються лише технології його виробництва. Пінополістирол більш щільний, а пінопласт – пухкий. Чим відрізняється пінополістирол від пеноплекса? Ці матеріали дуже близькі, вони виробляються за схожими технологіями. Однак пінополістирол більш повітропроникний.

Кращі утеплювачі для стін

Як утеплити стіну в квартирі зсередини щоб не чорніла? Найкраще використовувати пінополіуретан. Він абсолютно не вбирає вологу, тому при його застосуванні немає необхідності в гідроізоляції. Пінополіуретан не потрібно клеїти на штукатурку і закріплювати дюбелями. Матеріал розпилюють безпосередньо на стіну. Пінополіуретан застигає за кілька секунд. Його дуже просто розпорошити навіть в самих важкодоступних місцях, включаючи стелю.

Утеплення стін зсередини мінеральною ватою можливо з деякими застереженнями. Мінеральна вата ділиться на три різновиди: шлаковата, скловата і кам’яна вата. Для внутрішнього утеплення підходить тільки кам’яна вата. Решта різновиди шкідливі для здоров’я. Кам’яна вата виготовляється з переплавлених і спресованих твердих гірських порід і мінералів, таких як базальт. Вона випускається в рулонах.

Мінеральна вата не пропускає воду. При її укладанні всередині приміщення необхідно уважно стежити, щоб водяна пара не потрапив між шаром вати і стіною. Для цього укладають гідроізоляцію – звичайну поліетиленову плівку або спеціальну мембрану з фольгированним покриттям.