Перейти до вмісту
ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Декоративні зовнішні відкоси з пінопласту для пластикових вікон

Декоративні зовнішні відкоси з пінопласту для пластикових вікон

При утепленні фасаду будинку пінопластом або мінеральною ватою завжди постає питання декоративного оздоблення відкосів пластикових вікон. Навіть якщо ви не маєте наміру застосовувати декоративні елементи фасаду, утеплення відкосів вікон – обов’язковий етап в фасадних роботах. У більшості випадків даний вид робіт виконують виконавці фасадних робіт застосовуючи більш щільний пінопласт – пінополістирол (стиродур наприклад) для цих цілей.

Чим обробити відкіс вікна зовні будинку?

Обробка відкосів вікна зовні проводиться за тим же принципом, що обробка стін при утепленні. Наноситься захисний шар із застосуванням армуючої сітки. На кутах додатково застосовують армуючі куточки.

При застосуванні фасадної обробки архітектурними елементами постає питання суміщення – стикування деталей декору з відкосами віконного отвору. Нижче на фото схематично відображено як виробляються даного виду роботи. Зазвичай товщина відкосу у вікна 30 мм, у стіни 20 мм. Глибина виготовляється будь-яка під замовлення.

Молдинг + Відкіс вікна = Цілісний елемент

Наша компанія виробляє зовнішнє декорування віконного отвору разом з обробкою відкосу одним – цільним елементом. Застосування таких деталей архітектурного декору значно прискорює і здешевлює процес обробки вікна зовні будинку.

Як віконного молдинга може бути будь-який елемент з нашого КАТАЛОГА. Глибина відкосу виготовляється необхідного замовнику розміру. Нижче наведено 3 варіанти віконного обрамлення з стандартними розмірами молдинга і відкосу.

Варіанти обробки вікна з відкосами

Декор вікна в відкосі

Окремо хотіли б запропонувати варіант оформлення отвору декоративним елементом, розташованим на схилі. На фото внизу ми відобразили, як приклад, застосування профілю № 1160 з розмірами перетину 15х15 см.

Декоративний карниз монтується на стіну без утеплювача, а сам утеплювач не доходить до краю укосу на розмір профілю (на нашому прикладі це 15 см). Такий дизайн віконного отвору вигідно відрізняється від звичайного застосування фасадного молдинга по краю відкоса створенням більшого обсягу і рельєфу при меншому відступі декору від стіни.

Нижче на фото прикладах ми відобразили ефектний і в той же час практичний варіант декору вікна на фасаді з вирішенням питання відкосів. Сам декоративний елемент є в даному випадку схилом. Досягається дві мети: зменшення вартості обробки вікон при утепленні фасаду і кардинально інший зовнішній вигляд вікна в порівнянні зі звичайним застосуванням молдинга по краю відкоса. При такій обробці вікна утеплювач не доходить до краю віконного відкоса на відстань застосовуваного декоративного елемента. Армована сітка стінового утеплювача залишається з випуском 15-20 см. Потім при монтажі декор елемента сітка йде по торцевій частині утеплювача.

На прикладах наведених нижче весь декоративний ефект досягається глибиною утеплювача стіни – сам архітектурний декор виступає за край стіни на 3-5 см. Такий варіант обробки віконного відкоса можна віднести до більш сучасного стилю дизайну фасаду будинку – в якійсь мірі модерну. Досягається ефект мінімалізму: мінімум декору – максимум візуального враження. Якщо вас турбує накопичують бруд виступаючі частини фасадного декору – наші пропозиції так само вирішить цю проблему. На приклад наведено мала частина можливих варіантів даної обробки віконного отвору зовні будинку.

Утеплення відкосів декоративним пінопластом зовні

Утеплення відкосів пінопластом зовні може повністю виключити сезонні тепловтрати, що особливо актуально в період опалення. Зовнішні відкоси з пінопласту, ціна яких доступна на сайті нашої компанії, здатні захистити монтажну піну від руйнування. Багато користувачів нехтують установкою відкосів, що призводить до швидкого розсиханню піни. Саме вона є бар’єром між зовнішнім середовищем і приміщенням, закріплює віконну раму, тому важливо забезпечити її надійність і повний захист від негативного впливу вогкості, температури.

Зовнішні відкоси для пластикових вікон: переваги

 • Великий період експлуатації. Протягом багатьох років вони залишаються в первісному вигляді, зберігають цілісність.
 • Відкоси не псуються під впливом атмосферного тиску, вологи і температури.
 • Служать надійним теплоізоляцією і звукоізоляцією вікна.
 • Прості в плані установки, не вимагають великих витрат часу і зусиль.
 • Створюють естетичний вигляд вікна, роблять фасад більш акуратним.

Пінопласт в основі зовнішнього відкосу для пластикових вікон

Відкоси з пінопласту зовні будуть дуже практичними у використанні і легкими в монтажі. Для збільшення параметра міцності необхідно виконати армування матеріалу склопластиком. За допомогою степлера або будівельного клею дві заготовки скріплюються разом, після чого обробляються шпаклівкою. Нанесення шпаклівки зберігає міцність пінопласту, його первісні якості. Відкоси з пінопласту, ціна яких вважається однією з найбільш економічних, впишуться в рамки обмеженого бюджету.

Як зробити відкоси на вікна з вулиці

Спеціально для вас ми підготували ряд порад з питання – відкоси з пінопласту майстер клас. Обробка відкосів за допомогою пінопласту виконується за такою технологією:

 • Поверхня готують, очищаючи її від забруднення. Далі тріщини, щілини заповнюються клеїть цементом. Після того, як поверхня висохне, слід обробити поверхню грунтовкою.
 • Листи пінопласту вирізують канцелярським ножем за розміром заготовки. Для того, щоб матеріал приклеївся до відкосу потрібно нанести клейову основу. За допомогою рівня заготівля вирівнюється, а потім прикріплюється дюбелями.
 • Після того як виконано кріплення потрібно нанести шпаклівку. До матеріалу наноситься вирізана армована сітка, а потім наноситься шар шпаклівки. Далі слід встановити куточки з металу.
 • Після повного висихання наноситься остаточний шар шпаклівки, обробляється затіркою і фарбуванням.

Облицювання вікон, відкосів зовні будинку

Практично всі фахівці говорять про важливість виконання облицювання вікон. Дана процедура на 100% захищає монтажну піну від руйнування під впливом агресивного світла, вологи, тиску. Саме вона є основою для кріплення вікна, тому важливо зберегти її первісні якості.

Функції облицювання вікон

 • Захисний фактор. У шви, тріщини, які утворюються з часом, може легко проникнути волога, холод, утворитися цвіль, грибок. Важливо попередити негативний вплив зовнішнього середовища.
 • Охороняє монтажну піну від негативного впливу з вулиці.
 • Створення естетичного зовнішнього вигляду. Вікно і його область по периметру стає акуратною, гармонійної з іншим дизайном будівлі.

Тому виконання облицювання вікна важливо виконувати відразу ж після його установки. Сьогодні існує велика різноманітність матеріалів, які задовольнять запити кожного користувача. Ви можете знайти дуже гармонійні формати, які впишуться в екстер’єр вашого будинку. Також доступні економічні варіанти, які впишуться в рамки бюджету.

Матеріали для облицювання вікна

Сьогодні найбільш поширеними і застосовними в різні сфери будівництва є:

 • Шпаклівка – такий спосіб облицювання вікна є найбільш класичним і поширеним. Перевага – низька вартість, простота у виконанні облицювальних робіт. Важливий недолік – такий формат робіт необхідно проробляти періодично через недостатню міцність складу, утворення тріщин.
 • Сендвіч-панель – два пластикових листа посередині мають м’який поліуретан. Така заготовка дуже довговічна, проста в монтажі, стійка до зовнішніх впливів, має відмінну теплоізоляцію. Досить висока вартість є деяким мінусом.
 • Листові пластикові панелі – стандартний формат, який практично впишеться до склопакету. Рекомендуємо вибирати його для сучасних, офісних будівель. Це універсальне рішення, яке об’єднує лаконічний дизайн і багатофункціональність.
 • Гипсокартоновиє листи – ідеально підходить для облицювання сильно зруйнованих поверхонь. Матеріал утримує тепло, має відмінну жорсткістю. Недолік – потрібно проводити періодичне фарбування поверхні.
 • Деревина – відмінний формат для еко будинків, будинків в традиційному стилі. Природність, оригінальність, висока естетика – переваги матеріалу. Найчастіше застосовується для облицювання будинків з дерева.
 • Штучний, натуральний камінь, плитка – має високу міцність, благородним дизайном. Можливо вибрати ідентичний формат штучного каменю за невисокою ціною, який володіє видом натуральної породи.