ArtFacade » 333k+ Кращі Проекти Будинків » Утеплення стін будинку Зсередини – Вибір матеріалу

Утеплення стін будинку Зсередини – Вибір матеріалу

Традиційно для утеплення стін використовують мінеральну вату. З плюсів слід виділити маленьку ціну, легку і швидку укладання. Але на ділі використовуваний матеріал погано утримує тепло. При укладанні мінвати майстри часто говорять, що даний матеріал добре «дихає». Але по суті саме тому для утеплення не рекомендують використовувати цей матеріал – волога легко потрапляє всередину. Навіть при використанні кращого клею при монтажі будь-який досвідчений майстер скаже що є ймовірність попадання вологи.

Якщо ви ставите питанням «як зміцнити стіну в квартирі зсередини, щоб вона не чорніла?», То краща відповідь – відмовитися від використання мінеральної вати. Тому сьогодні утеплення стін зсередини мінеральною ватою рідше використовується.

Обшивка стін пінополістиролом

Утеплення стін зсередини пінополістиролом стало популярним через використання недорогого, але якісного і міцного матеріалу. Плюси матеріалу:

  • високий коефіцієнт теплового опору;
  • взагалі не вбирає вологу;
  • невелика вага;
  • для розрізання і монтажу не потрібні спеціальні пристрої;
  • легко переносить будь-які навантаження.

Використання цього матеріалу вигідно за рахунок того, що, чи не вбираючи вологу, пінополістирол зберігає свої властивості утеплювача. Завдяки своїм властивостям ви можете використовувати тонкий шар цього матеріалу, але збережіть тепло в приміщенні і вам не доведеться зменшувати кімнату. Багато виробників полегшили роботу при монтажі – листи з пінополістиролу випускаються зі ступінчастим краєм, який дозволяє акуратно і герметично стикувати листи. Так монтаж цього матеріалу стає максимально простим і легким.

Утеплення кімнати пінопластом

Обшивка стіни пінопластом дуже економічна, не складна, але трудомістка. Для початку необхідно придбати відповідний якісний будматеріал, підібрати інструменти і вивчити правильну техніку монтажу. З того, що вам буде потрібно:

  • пінопласт, плюсом якого є невисока ціна, проста обробка;
  • будівельний ніж;
  • будівельний клей.

Для початку необхідно підготувати стіни. Обов’язково зробіть ґрунтовку два рази, так пінопласт ляже рівно і акуратно. Щоб через кілька років вам не довелося зіткнутися з проблемою поганої теплоізоляції, наступним вашим кроком має бути вологозахист. Ви можете використовувати будь-який зручний для вас матеріал, головне щоб стіни були повністю їм покриті. Після гідроізоляції ви можете приступати до утеплення стін зсередини пінопластом. Для кріплення ви можете використовувати будь-який будівельний клей, найчастіше беруть мастику. Укладаючи листи від низу до верху стежте щоб вони щільно прилягали один до одного і між ними не було просвіту.

В кінці, якщо в якихось місцях листи мало щільно прилягають один до одного, використовуйте або монтажну піну (для невеликих щілин), або невеликі шматки пінопласту (для більших щілин). Таким чином, у вас повинна вийти рівна, без щілин стіна. При використанні якісних матеріалів, при ретельному вивченні монтажу ви можете зробити все самостійно. Але, якщо ви боїтеся, що в подальшому виникнуть проблеми з теплоізоляцією або ви не зможете все зробити без помилок – радимо звернутися до професіоналів.