Przejrzysty Dom – Architektura nowej generacji

Mieszkając w malowniczej okolicy, chcesz cieszyć się widokiem za oknami. Aby podejść i zanurzyć się w środowisku naturalnym, możesz wdrożyć kreatywne i ekstrawaganckie rozwiązanie – przezroczysty dom ze szklanymi ścianami.

Przejrzysty Dom

Jeśli wydaje ci się, że taki przedmiot nie jest wystarczająco prywatny i zaciszny, a całe twoje życie i codzienność będą widoczne na pierwszy rzut oka – grube zasłony rozwiązują takie problemy. Takie rozwiązanie zostało zaproponowane przez biuro architektoniczne TEN. Składane po obwodzie daszki zapewniają nie tylko zwiększoną prywatność, ale także ochronę przed słońcem i opadami atmosferycznymi.

Открытость прозрачного дома к пейзажу

Главное преимущество стеклянной конструкции в приобщении жилой площади к окружающему миру. За окнами виднеется красивейший природный пейзаж, которым можно любоваться через сплошное стекло от пола до потолка.

przezroczyste wnętrze domu

To projekt koncepcyjny z nowatorskim formatem organizacji przestrzeni. Powierzchnia przezroczystego domu podzielona jest na strefy funkcjonalne, które można łączyć w jedno pomieszczenie lub dzielić, uzyskując prywatność każdego pomieszczenia.

z zewnątrz przezroczystego domu

Budynek zbudowany jest w formie czterech zadaszonych, przeszklonych tarasów ułożonych na planie kwadratu. Pośrodku zaprojektowano dziedziniec z drzewami i trawnikiem. Taki kształt budynku jeszcze bardziej zbliża go do krajobrazu.

Lekkość i kreatywność przejrzystego domu

Decyzja o wykonaniu domu ze szkła robi wrażenie nawet w kontekście nowoczesnej architektury. Ale jednocześnie jej twórcy stawiają na trendy, w tym integrację z naturą.

ekrany ochronne na elewacji przezroczystego domu

Taka obudowa praktycznie nie jest oddzielona od świata zewnętrznego, łącząc się z nią tak harmonijnie, jak to tylko możliwe. Nastrój, atmosfera jest podyktowana tym, co dzieje się na zewnątrz.

metalowa rama przezroczysty dom

Słoneczny dzień tworzy w domu niemal uroczysty, pozytywny klimat. Wraz ze zmierzchem przestrzeń wypełnia się romansem, przechodząc w nocną tajemnicę. A w pochmurny dzień panuje tu spokój, nadający się do zbierania myśli, relaksu.

sypialnia w przezroczystym domu

Ogólnie rzecz biorąc, kreatywny, przezroczysty dom to otwarta przestrzeń życiowa w środku natury. Nie każdy decyduje się na zakup lub budowę takiego domku. Skoncentrowane są tutaj postępowe cechy architektury nowej generacji, ale można je zaakceptować jedynie przy dość zdecydowanych poglądach na życie i wygodę.

ArchitectsTEN
ImagesMaxime Delvaux