Рідкі шпалери в будинок – переваги, особливості та причини популярності

Рідкі шпалери – порівняно новий матеріал для оздоблення житла, що об’єднує характеристики та властивості декоративного тинькування, лакофарбових поверхонь та класичних шпалер. До складу матеріалу входить клей, целюлоза, шовкові волокна, пігменти, пластифікатори, мінеральні, протигрибкові добавки. Якісні жидкие обои от производителя можна використовувати в житлових приміщеннях. Для кімнат з підвищеною вологістю вони не підходять, адже акрилова основа не стійка до впливу води. Проте на відміну від декоративного тинькування матеріал практично не потребує підготовки основи, поверхню легко відновити, відремонтувати без виклику майстрів, а варіантів оформлення в сотні разів більше.

Рідкі шпалери в будинок підходять під будь-який інтер’єр, у тому числі хай-тек, мінімалізм, лофт, ф’южн, еклектику, класику, ретро чи скандинавський стиль. Вони можуть мати нейтральний відтінок або відрізнятися насиченим, акцентним тоном.

Переваги рідких шпалер для будинку

Рідкі шпалери являють собою універсальний оздоблювальний матеріал, що використовується для облаштування чистового покриття на стінах, стелях, інших поверхнях у будинку. Вони стали популярними завдяки наступним перевагам:

  • швидке, легке та просте нанесення за допомогою елементарного інструменту;
  • широкий вибір кольорів, для реалізації дизайнерських рішень в сучасних інтер’єрах;
  • ремонтопригодність та можливість без сліду реставрувати, відновити фрагмент поверхні;
  • високі експлуатаційні якості, такі як тепло- та шумоізоляція;
  • стійкість до перепадів температур.

До того ж наносити рідкі шпалери на стіни легше, ніж клеїти традиційний варіант в рулонах. Тут не потрібно мати помічника, адже справитися можна і самостійно. Щоб додатково захистити поверхні від впливу зовнішніх факторів, їх покривають прозорим акриловим лаком. У такому разі шпалерам не страшна навіть волога, проте мочити їх все одно не рекомендується.

Особливості використання рідких шпалер

Рідкі шпалери продаються у вигляді сухих сумішей, розфасованих у мішках. Їх використання потребує підготовки та розведення водою. Матеріал наносять на стіни шпателем, обережно вирівнюючи, та створюючи рівномірну поверхню. Щоб досягти найкращого результату, рекомендується розрахувати заміс одразу на всю поверхню стіни. Це необхідно для того, аби отримати однорідну поверхню без перепаду відтінку.

Нанесення шару одразу на всю поверхню також виключає утворення стиків, швів. До того ж рідкі шпалери можна наносити на поверхні та конструкції будь-якої форми. Це можуть бути арки, колони, балюстради, декоративні елементи тощо.

Використання рідких шпалер не потребує спеціальної підготовки чи залучення складного інструменту. Тому нанести їх на стіни можна самостійно. Достатньо дотримуватися інструкції виробника та слідкувати за пропорціями.