Стабілізуємо енергію для будинку: який обрати стабілізатор якщо є слабка чи висока напруга

В енергетичній мережі, що подається побутовим споживачам є загалом чотири проблеми, пов’язані із напругою:

  • суттєво підвищені показники напруги, тобто понад 220;
  • знижена напруга – менш як 220-200 В;
  • нестійкий показник напруги, що ритмічно змінюється у суттєвих межах ~ 50 В;
  • стрімко змінна напруга – «стрибки» – у межах понад 50 В і більше.

Саме подолати так негативні явища допоможуть стабілізатори напруги, представлені на сторінці https://electro100.com.ua/stabilizatori-naprugi-dlia-budinku інтернет-магазину Electro100. Тут можна обрати прилади із робочою потужністю 9 і більше кВт. Це зазвичай приблизна норма для невеликого будинку чи квартири, де є комплект сучасної побутової техніки. Тож тепер необхідно дізнатись який краще купити стабілізатор, якщо напруга суттєво знижується або навпаки, долає верхню дозволену межу.

Якщо струму «не вистачає»: мала напруга

Щоб правильно обрати стабілізатор, необхідно заглибитись трохи у їх конструкцію і розуміти як вони діятимуть у такій стресовій ситуації. Краще використовувати у таких випадках точні та потужні інверторні стабілізатори. Вони не мають проблем із підняттям вольтажу у мережі, якщо він падає навіть до мінімальних показників – 120-130 В. До того ж ці стабілізатори будуть справно виконувати свою функцію і в тому випадку, коли напруга сягне показників 300-330 В.

Релейні чи електронні або сервопривідні (різновид релейних) стабілізатори із таким завданням не впораються. Хоча деякі версії стабілізаторів можуть працювати навіть за діапазону 100-120 В. Але зазвичай – це малопотужні версії стабілізатора.

Якщо потрібно вберегтись від сильної напруги

Це завдання дещо простіше. Тут цілком придатними і ефективними будуть майже всі різновиди стабілізаторів:

  • релейні;
  • тиристорні/симісторні;
  • інверторні.

Різниця полягатиме у конкретних моделях, які можуть бути або більш стабільними і потужними, або меншими і таким, що мають обмеження у високому вольтажі. Зазвичай діапазони високого вольтажу поділяються на три групи:

  • 250 В;
  • 275 В;
  • 315-330 В.

Якщо стабілізатори мають потужність 5-7 кВт, вони можуть «витягнути» і обмеження у підвищеній напрузі. Це пояснюється тим, що в них вбудовані потужні трансформатори або вони мають посилену електронну «начинку» для якісної регуляції.

Краще впораються із цим завданням ті самі інверторні стабілізатори, проте більшість сучасних версій релейних і електронних стабілізаторів теж можуть працювати на такій високій напрузі і давати нормальний вольтаж у мережу.

Однак варто зауважити – релейні та електронні стабілізатори мають дискретну систему управління, тобто стрибок у перемиканні з одного рівня регулювання на інший буде більш відчутним. У інверторній системі практично немає обмежень по плановості регулювання і прилади навіть не помітять перехід та «буферний» момент вирівнювання.