Трекові світильники, особливості їх монтажу та використання

Досить популярним рішенням при організації якісного та комфортного освітлення у сучасних умовах стало використання трекових світильників. Представлена категорія з’явилася на ринку відносно недавно, проте досить швидко стала популярна з низки причин:

 • Безпека експлуатації виробів.
 • Простота монтажу та використання.
 • Можливість налаштовувати достатній рівень освітлення в окремих зонах шляхом переміщення джерел світла.
Трекові світильники

Сприяє популярності простота конструкції. Для забезпечення освітлення трековим світильником знадобляться такі елементи:

 • Шинопровід, що виступає джерелом живлення. Залежно від конкретних інтер’єрних рішень вони можуть бути накладними, врізними та підвісними. За формою конструкція швелер, проте в залежності від виробника та певної моделі може мати різні конфігурації. Переважно основою для треку є метал.
 • Додаткові елементи конструкції — підвіси, кріпильні деталі, конектори, підвіси та інше.
 • Власне джерело світла.

Передача напруги здійснюється за допомогою застосування спеціальної струмопровідної плати. Вона вбудована безпосередньо у внутрішню частину треку. При використанні якісного виробу показники напруги незалежно від точки плати не перевищуватимуть показник 24 В. Таким чином, монтаж трекового світильника для будинку або комерційного об’єкта, як і подальше використання системи буде повністю безпечним для людини.

При цьому процес проведення монтажу дуже простий за умови дотримання всіх рекомендацій від виробника, а також у проектній документації. Підключити живлення змонтованої системи за допомогою блока живлення, вибір якого здійснюється з урахуванням загальної потужності споживачів.

Використання трекових світильників в інтер’єрі обумовлено простотою зміни зон освітлення та створення акцентів у необхідних точках або освітлення всієї кімнати. Додати нове джерело світла досить просто — достатньо завести його у внутрішню частину треку, після чого живлення подаватиметься від жили. Спрощує це і процес подальшого обслуговування — провести заміну джерела світла не складе особливих проблем — різні додаткові електромонтажні роботи для цього не потрібні.

Трекові світильники фото

Трекові світильники — стильно, просто, функціонально

Допускається використання трекових світильників як основного освітлення, а також для створення окремих акцентованих зон практично в будь-якому приміщенні. Особливо актуальним буде використання таких систем у стилях мінімалізму, лофта, хай-тек. Однак при правильному підході до оформлення дизайну застосовувати такі освітлювальні системи можна у будь-якому стилі. При цьому трекові світильники чудово поєднуються як з натуральними, так і штучними оздоблювальними матеріалами. Залишається тільки правильно підібрати місце для монтажу шини з живленням, а також визначитися з оптимальною температурою кольору джерел світла, що встановлюються.

  Розетки та вимикачі Schneider: елегантність і функціональність

Перед тим, як підключити трековий світильник, слід звернути увагу на те, щоб його потужність не була надмірно великою, але при цьому забезпечувала досить хороше освітлення. Від вибору відповідного варіанта надалі залежить рівень комфорту. Інакше можуть виявитися деякі проблеми із підключенням, вирішенням якої доведеться займатися професіоналам. Якщо всі роботи були проведені правильно, то використання трекових світильників у спальні або інших приміщеннях дає ряд переваг:

 • Простота монтажних робіт та подальшої експлуатації.
 • Обслуговування на найпростішому рівні.
 • Повна безпека для людини на всіх етапах монтажу та використання.
 • Організація якісного освітлення всього приміщення, організація зонування чи акцентування за потребою.
 • Економне споживання електроенергії.

При цьому не доведеться думати про те, як правильно розмістити трекові світильники, якщо попередньо продумано місце установки шинопровода. При необхідності джерело світла можна буде без зайвих проблем переставити в необхідну точку, створивши комфорт саме в бажаному місці.