Unikalny Projekt Domu z Betonowym Dachem

Technologia budowy monolitycznej jest na tyle wszechstronna, że ​​pozwala na adaptację starych form do nowoczesnego stylu. Przykładem takiego projektu był projekt domu z betonowym dachem, w którym można prześledzić interpretację klasycznej architektury domku z dachem dwuspadowym dla nowatorskich kierunków poddasza i stodoły.

Głównym narzędziem realizacji idei biura architektonicznego URAStudio były ściany, płynnie przechodzące w dwuspadowy dach betonowy.

Estetyka projektu domu z betonowym dachem

Projekt prezentuje się stylowo i niezawodnie, zgodnie z nowoczesnymi trendami architektonicznymi. Struktura wygląda jak solidna forteca. Efekt potęgują ściany czołowe licowane naturalnym kamieniem.

Budynek wygląda kolorowo i klimatycznie, oddając ducha minionych stuleci, ale jednocześnie spełnia współczesne wymagania i potrzeby.

Wewnątrz wnętrze jest w pełni dostosowane do trendowych kierunków minimalizmu i hi-tech. A kolor można tu ponownie prześledzić dzięki specjalnemu betonowemu dachowi dwuspadowemu. Sufit jest wykończony zgodnie z kształtem tej konstrukcji, a nie zszyty pod płaszczyzną poziomą.

Majestat i samowystarczalność projektu domu z betonowym dachem

Jest to solidna, masywna konstrukcja, która dyktuje atmosferę w miejscu. Dzięki wykonaniu żelbetu monolitycznego budynek stał się dominującym obiektem w krajobrazie.

Ale jednocześnie nie wyszło z ogólnego obrazu, odpowiada cechom tutejszej klasycystycznej budowli, harmonijnie uzupełnia naturalny i miejski krajobraz.

Dom składa się z dwóch budynków o podobnych cechach architektonicznych. To pozwoliło im stać się jedną całością, dopełniając się i tworząc kompletny, kompletny obraz. Pomiędzy budynkami znajduje się patio z tarasami, zadaszony pasaż łączący budynki w jeden obiekt. W ten sposób budynki uzupełniają się nie tylko estetycznie, ale także funkcjonalnie, a razem wyglądają jeszcze bardziej majestatycznie i masywnie.

projekt domu z dachem betonowym

Projekt pokazuje nietypowe zastosowanie konstrukcji żelbetowych. Można tu prześledzić interakcję stylów i trendów. Tradycyjny dach dwuspadowy jest wykonany z monolitu zamiast płytek.

Rozwiązanie jest dość kreatywne i nietypowe. Ale dzięki temu w projekcie domu z betonowym dachem dostrzegamy cechy zarówno nowoczesnej, jak i wiekowej architektury. Ponadto harmonijnie się uzupełniają.