Найчастіше у житловому приміщенні встановлюють спліт-системи настінного вигляду. Вони компактні, красиво та акуратно вписуються в інтер’єр, відрізняються тихою роботою, економічністю. Продуктивності настінного кондиціонера достатньо для охолодження повітря навіть у просторій кімнаті. Але щоб модель справлялася із завданням максимально якісно, її параметри потрібно підбирати, виходячи з розмірів кімнати, умов, техніки та інших обставин.
Вибір потужності кондиціонера за площею
Потужність кондиціонера – основний параметр, яким визначається його продуктивність. Саме від цього показника залежить, наскільки якісно установка регулюватиме мікроклімат у кімнаті. Попередньо можна прийняти приблизний параметр 1 кВт на 10 кв. м. Але в такому випадку ви отримаєте неточний показник. Так як при різній висоті стелі об’єм повітря в приміщеннях з однаковою квадратурою також відрізнятиметься, то для його охолодження потрібна й різна кількість енергії.
Щоб безпомилково підібрати техніку, потрібно розрахувати три параметри та підсумувати їх:
- Q1
Об’єм кімнати множиться на значення питомої потужності, яке для затіненого приміщення дорівнює 20, для простору із середньою природною інсоляцією – 30 та для сонячної кімнати – 40. Отримане значення поділяємо на 1000. - Q2
Кількість енергії від техніки у кімнаті. Для телевізора комп’ютера це 0,2 кВт, 0,3 кВт відповідно. Або прийміть показник 30% потужності пристрою. - Q3
Тепло, що виділяється людиною. Для одного мешканця показник становить 0,1 кВт.
Розглянемо з прикладу. Припустимо, кімната площею 30 квадратів із висотою стель 2,7 метра розташована на сонячній стороні. Для неї Q1 = (30 х 2,7 х 40)/1000 = 3,240 кВт. Якщо тут встановлений телевізор, Q2 = 0,3 кВт. Приймемо, що у кімнаті живе дві людини, отже Q3 = 0,1 х 2 = 0,2 кВт.
Потужність кондиціонера для цієї кімнати буде:
Q = 3,240 + 0,3 + 0,2 = 3,74 кВт.
Підсумовувавши показники, отримуємо потужність Q, яка необхідна для оптимального охолодження повітря у приміщенні заданої квадратури за певних умов.
Вибір кондиціонера за функціональністю
Далі важливо врахувати інші показники, характеристики, функції кондиціонера, серед яких:
Вид пристрою
Інверторні апарати економічніші, комфортніші у використанні, відрізняються більш точною підтримкою температури, швидше виходять на заданий режим роботи, надають менше навантаження на мережу. А неінверторні простіше та дешевше;
Режими роботи
Крім охолодження може бути обігрів, іонізація, очищення, зволоження або осушення повітря, нічний режим.
Режими роботи жалюзі
Від цього залежить, як можна розподіляти та спрямовувати потоки повітря. У просунутих моделях їх може бути близько десяти.
Розумні функції
У тому числі самостійна очищення і самодіагностика виключення поломок. Усунення цвілі, мікробів, дистанційне управління, підтримка системи розумного будинку, технологія iFeel.
Робота при негативних температурах
Як правило є у моделей з обігрівом для можливості експлуатації в зимовий період.
Комплектація та інші можливості
Тут звертаємо увагу на вигляд пульта, таймера, модуля Wi-Fi тощо.
При встановленні в кімнаті відпочинку, кабінеті враховуйте рівень шуму. Для цих приміщень рекомендується вибирати модель до 30 дБ. В цьому випадку особливо важлива наявність нічного режиму, при якому техніка працює практично безшумно.
Крім того, при виборі враховують дизайн внутрішнього блоку спліт-системи. Він має відповідати оформленню інтер’єру. Важливо, що з усіх перелічених параметрів, зокрема потужності, функціональності, і навіть бренду, залежить вартість апарату.