Przejdź do treści
ArtFacade » Wejście do Domu ~ 33+ Nowoczesne Przykłady Aranżacji

Wejście do Domu ~ 33+ Nowoczesne Przykłady Aranżacji

Jak wiecie, teatr zaczyna się od wieszaka, a dom – od drzwi wejściowych, a raczej od grupy wejściowej. Postrzeganie organizacji, sklepów, biur itp. Za nim zależy od tego, jak budynek ma wejście od frontu. Czy projekt werandy Twojego prywatnego domu lub biura będzie urządzony w luksusowym stylu barokowym, podkreślony schludnym wystrojem, czy będzie to proste plastikowe wykończenie – w każdym razie zachwyci Twoje oko każdego dnia.

WEJŚCIE DO DOMU INSPIRACJE

Projekt (dekoracja) grupy wejściowej wiejskiego domu to niezwykle ważna kwestia z wieloma detalami – stopniami, baldachimem, balustradą, kasą drzwi wejściowych itp. Skorzystaj z naszych zdjęć, aby stworzyć swoje piękne wejście do domku lub biura.

wejście do domu zdjęcia

Więc co to jest hol wejściowy? Oficjalna definicja powstała nie tak dawno temu i brzmi jak standardowy zestaw pewnych struktur, które tworzą jedną kompletną kompozycję, aby stworzyć drzwi do budynku urządzonego w jednym rozwiązaniu stylistycznym.

wejscie przed domem

Grupa drzwi obejmuje cały kompleks rozwiązań projektowych, technicznych, marketingowych, które są zawarte w projekcie wejścia do konkretnego budynku. Marketerzy jednogłośnie stoją na stanowisku, że od tego, jak wygląda grupa wejściowa, zależy kształtowanie się pierwszego wrażenia o samym budynku i znajdującej się w nim firmie.

wejście do domu projekty

Dlatego nazwa „wizytówka budynku” została mocno ugruntowana dla grupy wejściowej.

projekt wejścia do domu

Urządzenie grupy wejściowej do domku może być wykonane w różnych stylach architektonicznych, nawet nieznacznie różniących się od projektu elewacji, ale najważniejsze jest to, że organicznie pasuje do ogólnego wyglądu.

Wybór materiałów i niektórych elementów tworzących grupę w dużej mierze zależy od regionu, w którym znajduje się budynek. Jeśli jest to obszar z surowymi zimami i niskimi temperaturami, to przednie drzwi powinny stanowić niezawodną osłonę przed wiatrem i zimnem, więc lepiej może być podwoić ją. Ogólnie rzecz biorąc, grupa wejściowa nie powinna wyglądać oddzielnie od całej elewacji, dlatego lepiej jest jednocześnie wykończyć dom i wejście.

ładne wejście do domu
piękne wejście do domu
nowoczesne wejście przed domem

Aby dowiedzieć się, jak najlepiej zorganizować grupę wejściową, możesz szpiegować gotowe opcje instalacji tych konstrukcji w innych domach.

wejście do domu z kamienia
wejscie do domu plytki
ładne wejście przed domem
nowoczesne wejścia do domu
wejście do domu z filarami

ARANŻACJA WEJŚCIA DO DOMU

Grupa wejściowa lub ganek budynku to zespół elementów zaprojektowanych do dekoracji wejścia. Grupę wejściową można wykonać podczas wstępnej budowy konstrukcji lub podczas jej późniejszej przebudowy. Projekt grupy wejściowej w dużej mierze tworzy pierwsze wrażenie zewnętrznego wyglądu budynku. Różne elementy projektu mają zarówno funkcje funkcjonalne, jak i dekoracyjne.

co obejmuje grupa wejściowa?

wejscie do domu nowoczesne

Drzwi

Główny element grupy. Wyróżnia je rozmiar, styl, użyte materiały i design. Optymalny sposób otwierania drzwi zależy od przeznaczenia budynku. Na przykład drzwi obrotowe są praktycznie standardem w hotelach. Jednocześnie ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego w pobliżu znajdują się zduplikowane drzwi wahadłowe.

Zadaszenie

Ten element zapewnia ochronę przed deszczem. Może być wspornikowy lub podparty. Te ostatnie, zwłaszcza jeśli budynek zbudowany jest w stylu klasycystycznym, często wykonywane są w formie kolumn. Projekt grup wejściowych powinien być zgodny z projektem dachu. Często funkcję baldachimu pełni płyta balkonu lub półki umieszczona na piętrze powyżej.

Drabina

Stosuje się go zawsze, gdy występuje różnica wysokości między poziomem gruntu a pierwszym piętrem budynku. Podstawę stanowi konstrukcja żelbetowa, którą można licować płytkami ceramicznymi lub panelami laminowanymi. Umieszczając wejście na poziomie gruntu, przed drzwiami należy zapewnić równą powierzchnię. Oprócz schodów przy wejściu do budynków użyteczności publicznej oraz nowoczesnych apartamentowców umieszczona jest rampa. W kompleksie z odpowiednio zorganizowaną przestrzenią lokalną zapewnia możliwość łatwego dostępu dla rowerów i wózków spacerowych.

WYKOŃCZENIE WEJŚCIA DO DOMU – KLUCZOWE CECHY

Wejście do wiejskiego domu można połączyć z tarasem przeznaczonym do rekreacji na świeżym powietrzu. Ogrodzenie tarasu i balustrady schodowe projektowane są jako jedna grupa elementów. Wejście wyróżnia się symetrycznie rozmieszczonymi blokami okiennymi po bokach drzwi, kolumnami lub fałszywymi kolumnami, balami z całorocznymi roślinami. Projekt grupy wejściowej do domku może zawierać również elementy oświetlenia zewnętrznego, rzeźby lub grupy rzeźbiarskie, tabliczkę z numerem domu, skrzynkę pocztową, komunikację i monitoring.

nowoczesne wejście do domu

Drzwi wejściowe domku można dodatkowo podkreślić ościeżnicą. Zewnętrzna dekoracja ścian wokół drzwi z reguły nie różni się od zewnętrznej dekoracji pierwszego piętra domu. Drzwi mogą mieć witraże, przeszklenia przezroczyste lub matowe. W przypadku drzwi roletowych umieszczony nad nimi rygiel posłuży jako źródło naturalnego światła wewnątrz budynku.

Odpowiednio dobrane zagospodarowanie terenu przy wejściu do domku uwydatnia wygląd domu i daje dodatkowe poczucie przytulności. Do dekoracji grup wejściowych używa się trawników, klombów, klombów i doniczek. Akcentem może być naturalny wieniec na drzwiach wejściowych.

CO ZAWIERA PROJEKT WEJŚCIA DO SKLEPU?

Projekt wejścia do sklepu lub supermarketu będzie w dużej mierze zależał od lokalizacji, przeznaczenia i wielkości zakładu. Projekt grupy wejściowej sklepu musi spełniać następujące wymagania:

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa gości, personelu i towarów;
  2. Przyciągaj kupujących, bądź wygodny do przejazdu i przejazdu wózków;
  3. Dopasuj zarówno styl budynku, jak i motyw sklepu;
  4. Zapewnij możliwość dodatkowej rejestracji z okazji specjalnych wydarzeń;
  5. Zaprojektowany z myślą o dużym przepływie gości i odporny na obciążenia mechaniczne.

Integralną częścią wejścia do sklepu jest znak. Często umieszcza się go na wieszaku przymocowanym do elewacji blisko drzwi. Taki znak wymaga minimalnej powierzchni użytkowej i jest lepiej widoczny na chodniku.

Drzwi do sklepu lub kawiarni mogą być wykonane w ramach jednej grupy szybowej. W tym przypadku przeszklona część służy również jako wizytówka. Przy wejściu można ustawić wygodną ławkę lub stolik, przy którym goście mogą odpocząć lub napić się kawy. Tradycyjnie wejściowe grupy sklepów to elementy tworzące środowisko miejskie.

Wiele miast pretendujących do roli regionalnych ośrodków kultury przyjęło ujednolicony kodeks projektowy, który reguluje wymagania dotyczące znaków umieszczanych z boku fasady. Dotyczy to zwłaszcza budynków zabytkowych, na których wygląd nie powinno mieć wpływu umieszczenie elementów dekoracji sklepów. Na przykładzie kwiaciarni wyraźnie widać, jak produkty sklepu mogą pełnić rolę elementu grupy wejściowej.

Przy wyborze materiałów bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę wygląd budynku jako całości. Na przykład baldachim z poliwęglanu będzie wyglądał nie na miejscu dla zabytkowego budynku. Możesz ozdobić łuk wejściowy przy użyciu naturalnego drewna i innych naturalnych materiałów.

Przy dekorowaniu grup wejściowych można zastosować różne rozwiązania. Najważniejsze jest to, że projekt nie jest sprzeczny z ogólnym stylem budynku i zapewnia pożądaną funkcjonalność.