Przejdź do treści
ArtFacade » 333k+ Pomysłów na Projekt Domu » Wystające okna / Modny design elewacji i wnętrza domu

Wystające okna / Modny design elewacji i wnętrza domu

Niektóre elementy architektoniczne są obdarzone niesamowitą właściwością, aby zaskoczyć. Wystające okna sugerują kreatywne rozwiązanie. Są stylowe, o nietypowym kształcie. Wystające okna nazywane są oknami wykuszowymi. Są prostokątne, wielościenne lub zaokrąglone.

okna wystające z elewacji

Elewację zdobią wystające okna. Takie okna odróżniają go od nudnych szarych wieżowców, przyciągając wzrok, wywołując podziw.

Wystające okna

Przyjrzyj się bliżej projektowi prezentowanemu na stronie. Architekci starali się zachować równowagę między człowiekiem a naturą. Aby dostać się do domu, musisz przejść przez bambusowy gaj. Rośliny ułożone są w rzędzie, tworząc fantastyczny tunel. Po wyjściu z niego osoba upada na trawnik, na którym znajduje się dom. Na pierwszy rzut oka struktura jest wspólna. Jednak jego główną cechą są wystające okna. Po wyjęciu z pudełka, oryginał.

Wystające okna

Okna oferują niesamowite krajobrazy. W każdym zakątku domu jest możliwość podziwiania pięknego krajobrazu. Na dole budynku znajduje się taras. Jest wygodna, przytulna. Przyjemnie jest usiąść na sofie przy filiżance aromatycznej herbaty, kierując wzrok w stronę pasma górskiego. To jest jego własna filozofia, charakterystyczna dla chińskiej percepcji. Nie ma znaczenia, jaka jest pora dnia i pogoda. Taras zapewnia ochronę, komfortową przytulność i utrzymuje romantyczny nastrój.

Wystające okna

Pokoje na drugim i trzecim piętrze różnią się wielkością. Plac jest lakoniczny, dobrze wyposażony. Wygodne meble w stonowanych kolorach. Bez zbędnych elementów dekoracyjnych. Wszystko jest bardzo schludne, przejrzyste, ale do pełnego życia nie potrzeba więcej.

Wystające okna

Zbliżając się do okna, wydaje się, że jesteś na pokładzie statku kosmicznego. Przed oczami otwiera się wspaniały widok. Łatwo się oddycha, pojawia się uczucie wolności, lekkości.

wystające plastikowe okna

Cechy wystających okien

Wystające okna podkreślają estetykę budynku. Z powodzeniem spełniają również swój główny cel.

wystające plastikowe okna

Zalety wystających okien:

  • Wszechstronność. Takie okna nadają się do różnych typów konstrukcji.
  • Wystające okna są poszukiwane w wiejskim domu. Może być wykorzystany na osiedle mieszkaniowe w mieście. Odpowiednie dla budynków komercyjnych. Co więcej, niezależnie od stylu.
  • Funkcjonalność. Wystające okna zwiększają naturalne doświetlenie pomieszczeń. Otwory w płaskiej ścianie nie dają tego efektu. Przestrzeń wizualnie powiększa się, wypełniona wyjątkową atmosferą.
  • Trwałość. Okna wykonane z wysokiej jakości materiałów wytrzymają długo. Nie wymaga specjalnej konserwacji.

Największą wadą wystających okien jest złożoność montażu. Wymagana jest niezawodna izolacja termiczna i dźwiękochłonna.

wystające plastikowe okna

Wybierz odpowiednie zasłony do okien wiszących. Najlepiej byłoby się bez nich obejść. Ale jeśli chcesz ukryć się przed światem zewnętrznym, nie potrzebujesz zbyt grubych zasłon. Nie wybieraj bogatych, ciemnych kolorów. Upewnij się, że materiał i wzór wtapiają się we wnętrze.

Архитекторы PROJECT
Площадь375.0 m2
Фото Qingshan Wu

3 Powody, dla których warto wykonać odstające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Biuro architektoniczne Rangr Studio zaproponowało niecodzienne rozwiązanie dla modnej minimalistycznej rezydencji – wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu. Główny salon socjalny, znajdujący się na najwyższym piętrze, ma panoramiczny widok, który wybrzusza się nieco ponad fasadą. Wydaje się, że wyrywa przestrzeń poza granice domu i wciąga ją w naturalne środowisko.

wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Priorytet w zakresie cech gatunkowych rezydencji

Domek znajduje się w naturalnym otoczeniu w pobliżu miasta Berkeley (Kalifornia, USA). To malowniczy teren z lasami, jeziorami, górami. Dlatego chciałem położyć szczególny nacisk na specyfikę obudowy, co stało się głównym celem zastosowania wystających panoramicznych przeszkleń na elewacji górnej kondygnacji.

wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Specjalna konstrukcja okien stwarza wrażenie bezpośredniego otoczenia przepięknej przyrody. Las, jezioro, świeże powietrze są coraz bliżej, a sama przestrzeń jest w tym wszystkim pogrzebana, wyłamując się poza granice kamiennych murów. Efekt potęgują okna narożne – widzisz, że wychodzisz na zewnątrz budynku i zdajesz się wisieć w powietrzu.

Wizualny i rzeczywisty wzrost przestrzeni życiowej

Nawet niewielkie wysunięcie przeszklenia poza granice głównej konstrukcji otaczającej spowodowało zauważalne zwiększenie przestrzeni. Co najmniej kilka metrów kwadratowych zostało dodanych. A dzięki panoramicznym przeszkleniom pomieszczenie wydaje się jeszcze bardziej przestronne i jaśniejsze.

wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Obok panoramicznego salonu na dachu wykonano taras z wyjściem z tego pomieszczenia. Przylegająca do przestrzeni życiowej strefa wydaje się być jej kontynuacją.

wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Otwierając drzwi panoramiczne, łączysz taras dachowy z salonem, tworząc jedną, ergonomiczną przestrzeń do wypoczynku dla całej rodziny. Konstrukcje otwierane pozwalają w naturalny sposób regulować mikroklimat w domu.

Integracja z otoczeniem

To właśnie salon zaplanowano tak, aby był jak najbliżej natury, tak aby wypoczywając w nim właściciele mogli nie tylko podziwiać widoki, ale także poczuć wyjątkową leśną atmosferę.

wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Wystające przeszklenia na elewacji domu zanurzają wnętrze w świat na zewnątrz budynku. Spektakularne widoki panoramiczne pojawiają się bliżej i czujesz z nimi bezpośredni kontakt.

wystające przeszklenia na elewacji nowoczesnego domu

Modne panoramiczne przeszklenia wystające na elewacji nowoczesnego domu stały się oryginalnym projektem i techniką architektoniczną, która wpływa nie tylko na estetykę przestrzeni życiowej, ale także na funkcjonalność. Ze względu na położenie domu na wysokim stromym wzgórzu wystająca konstrukcja stwarza efekt zanurzenia w otoczeniu.

ArchitectsRangr Studio
PhotoMatthew Millman Joe Fletcher