Популярність напівавтоматичних зварювальних апаратів обумовлюється багатьма його перевагами. До них відноситься висока якість швів, простота технології та експлуатації, висока продуктивність виконання робіт та застосування в різних сферах. За можливостями він перевершує звичайну електродугову зварку. Остання може використовуватися лише в парі з електродом, тоді як напівавтомат — з електродом і дротом.
Навчитися зварювати напівавтоматом набагато простіше. Але для високоякісного результату все одно потрібно набивати руку та мати відповідні теоретичні знання.
Захисний газ
Застосування пристрою передбачає також використання захисного газу. Це потрібно для підвищення якості зварювання та зменшення розбризкування часток металу під час роботи. Тут використовуються наступні варіанти захисного газу:
- СО2 (вуглекислий газ);
- аргон;
- суміш вуглекислого газу і аргону.
Варіант захисного середовища вибирається в залежності від типу металу, що зварюється. Наприклад:
- для конструкційної сталі може використовуватися вуглекислий газ або вуглекислий газ + аргон;
- для низьковуглецевої і нержавіючої сталі — вуглекислий газ + аргон;
- для алюмінію та його сплавів — аргон.
Використання захисного середовища передбачає покупку балона з відповідним газом. Але, якщо експлуатувати зварювальний напівавтомат ви будете рідко, можна спробувати обійтися без нього (щоб не витрачати зайві гроші). В такому випадку можна використовувати спеціальний порошковий або флюсовий зварювальний дріт. Він виконаний у вигляді трубки з флюсом всередині. Під час зварювання він згорає, в результаті чого в робочій зоні утворюєтья невелика хмара захисного газу.
Плюсом зварювання без газу є те, що вам не доведеться купувати балон та носити його за собою. Мінус методу — дим, що утворюється під час згорання флюсу, заважатиме контролювати процес.
Товщина металу, діаметр дроту і сила струму
Під час покупки зварювального апарату варто розібратися у всіх його характеристиках. Якщо якась із них вам не зрозуміла, шукайте інформацію далі або знайдіть спеціаліста та проконсультуйтеся з ним. Найважливіше, вибрати таку модель, яка зможе якісно та надійно скріпити потрібні деталі конструкції. Саме в цьому і зіграють ключову роль діаметр дроту та сила струму. Якщо вони замалі, надійне зварювання буде неможливим.
Ось деякі приклади:
- для металу товщиною 1.5-2 мм потрібен дріт товщиною 0.8 мм та сила струму 70-110 А;
- 3-5 мм — дріт 1 мм і сила струму 120-200 А;
- 5-8 мм — дріт 1.2 мм і сила струму від 200 А.
Під час роботи дуже важливо вибрати правильну швидкість ведення рукоятки. Якщо вона зависока, то шов вийде переривчастим та тонким, а зварювання супроводжуватиметься значним розбризкуванням частинок металу. При переміщенні з малою швидкістю шов стане розпливчастим та широким.